Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Paradigma Akademi Yayınları

Paradigma Akademi Yayınları

• Paradigma Akademi Yayınları Kitapları | • Paradigma Akademi Yayınları İletişim Bilgileri | • Paradigma Akademi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Paradigma Akademi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 29 kitap bulunuyor."Paradigma Akademi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abdulkadir Atıcı

Paradigma Akademi Yayınları

Lalecin Türkçesi   »»
Mustafa Dinçdemir

Paradigma Akademi Yayınları

Alan araştırması esnasında Çanakkale il merkezi de dâhil olmak üzere Biga, Çan, Bayramiç, Yenice, Ezine, Ayvacık, Lâpseki, Eceabat ve Gelibolu ilçelerinde ve örneklem olarak buralara bağlı seçilen köy ve beldelerde derlemeler yapılmıştır. Kaynak kişi seçiminde yerleşim yerinin coğrafi konumu, kaynak kişilerin kültürel alt kimliklerinin (Yörük, Manav, Muhacir, Tahtacı vb...»»
Yusuf Ay

Paradigma Akademi Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Evrenin yüce efendisi Zeus! Eğdi başını bulutların arasından, yeryüzüne baktı. Aşağıda yeryüzünde, Priamos’un kutsal kenti Troya yanıyor, bütün erkekleri öldürülmüş ve ince belli kadınlarını paylaşıyordu, Akhalı savaşçılar, kendi aralarında zar atarak… ve iki damla yaş süzülüyordu, ölümsüz Zeus’un kocaman gözlerinden…     ..»»
Jack Ensing Addington

Paradigma Akademi Yayınları

(Tanıtım Bülteninden)   İnsan olarak adlandırılan çok bilinmeyenli denklem, yaratılış itibarı ile toplumsal bir varlık (homo socius-homo societus)’tır. Yani diğer insanlara karşı doğası itibariyle bir ilgi duyar ve öteki insanlarla bir arada olma eğilimi taşır. Bu ilginin neticesi olarak insan, öncelikle yakın toplumsal çevresindek..»»
Mehmet Devrim Topses

Paradigma Akademi Yayınları

Sosyal bilimlerde teori, pratikten elde edilmektedir. Pratiğe dayanmayan bir teori, bilimsel bir içerikten yoksundur. Kaldı ki, pratiğe dayanıyor olması bile teoriden kuşku duymayacağımız anlamına gelmeyecektir. Çünkü yaşam, sürekli olarak değişmektedir. İncelediğimiz olguyu etkileyen değişkenler yok olmakta, yeni değişkenler doğmaktadır. Toplumsal olguları yaratan çevre..»»
Ufuk Gencel

Paradigma Akademi Yayınları

Birisi size bir konuda nasihat verdiği zaman onu hayata geçirmek genellikle kolay değildir. Hatta çoğu zaman yaşam için son derece önemli olabilecek bilgiler hafızalarınızdan silinip gider. Bu nedenle tecrübelerin ve bilgilerin yaşanarak öğrenilmesi, örnek olaylarla sunulması öğrenme düzeyini yükseltir. Bu şekilde öğrenme, akılda daha kalıcı olduğu için kitapta Genel Ver..»»
Kolektif

Paradigma Akademi Yayınları

Yirmi birinci yüzyıl, çok hızlı gelişmelerle devam ediyor. Bugünün dünle aynı olmadığı ve yarının da bugünden farklı olacağını bildiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Herşey inanılmaz bir hızla değişirken hayatlarımız, yaşam tarzımız, fikirlerimiz, iletişim şekillerimiz kadar  ticaret hayatı da bu değişimden nasibini alıyor. İnternetin yaygınlaşması ve telekomunikasyonda yaşanan..»»
Özhan ÇetinkayaFigen AltuğSelçuk İpek

Paradigma Akademi Yayınları

Türkiye’de yerel yönetimlerin gerek idari gerekse mali işleyişi uzun yıllarca çok eski kanun hükümlerine tabi olmuştur. Bu durum ülkemizde yerel yönetimlere gereken önemin verilmemesi ya da bu idarelerin öneminin kavranamaması anlamına gelebilir. Ancak özellikle 2005 yılı ve sonrasında yerel yönetimlere yönelik olarak önemli düzenlemelerin yapıldığı görülmektedir. Yerel ..»»
Özhan ÇetinkayaFigen AltuğSelçuk İpek

Paradigma Akademi Yayınları

Bir ülkede yaşamın her alanındaki sorunlar kamu maliyesi ile ilgilidir. Eğitimden, sağlığa; spordan güzel sanatlara kadar her alan kamu maliyesindeki gelişmelerden etkilenmektedir. Kamu maliyesi denilince sadece konu ile ilgilenen bilim adamlarının ve meslek mensup ilgilenmesi gereken bir alan akla gelmektedir. Hayatta bu böyle olsa da aslında herkesin kamu maliyesi hakk..»»
Kolektif

Paradigma Akademi Yayınları

Bu eser oluşturulurken sosyoloji, tarih ve siyaset biliminin teorik ve metodolojik bilgi birikiminden yararlanıldı. Alanında uzman çok sayıda bilim insanı ve araştırmacının, uzun yılların ürünü olan bilgi birikimi, ortak bir çatı altında toplanarak okurlara sunuldu. Eserin içindekiler kısmını ve yazarlar listesini inceleyenler, eserin ve ekibin büyüklüğüne dair bir fikir..»»
Kolektif

Paradigma Akademi Yayınları

Bilgisayar programlamasında ilk safha, problemin analiz edilmesi ve bu analiz doğrultusunda problemin çözülmesine ilişkin işlemlerden oluşur. Bu işlemler programcı tarafından bilgisayar programlama dili ile kodlanmadan önce adım adım yapılmalı ve buna paralel olarak çeşitli şekillerle desteklenmelidir. Kısaca kodlamadan önceki bu işlemlere Algoritma, bu algoritmanın birb..»»
Sevra Fırıncıoğulları

Paradigma Akademi Yayınları

Çalışma içindeki yazıların büyük bir kısmı edebi eserler üzerinden sosyal gerçekliğin analizine dayanmaktadır. Çalışmaya edebiyat sosyolojisi denemeleri isminin verilmiş olması yazıların edebiyat eseri üzerinden bir sosyal gerçeklik analizine dayanması, edebiyat ve sosyoloji alanlarının ikisi üzerinden gerçekleştirilen bir çalışma biçiminde olmasıdır. Gerçekliğin derin b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.