Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Papirüs Yayınları

Papirüs Yayınları

• Papirüs Yayınları Kitapları | • Papirüs Yayınları İletişim Bilgileri | • Papirüs Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Papirüs Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 43 kitap bulunuyor."Papirüs Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Salih Bolat

Papirüs Yayınları

"Açılmış Kanat... Kendini boşluğa bırakmadan önce alınan karar ve olanağın bilgisine ulaşmak için girilen tehlikeli süreçte bir güvenlik önlemi. Evet, müzik, seslerin uyumuyla anlamlara; şiir ise anlamların uyumuyla müziğe ulaştırmıyor mu bizi? Ama hangi anlamlar? Dünyanın ve yaşamın şu gördüklerimizle, şu duyduklarımızla ve şu söylediklerimizle sınırlı olmadığını, duyularımızın dışında da bir a..»»
Birsen Başar

Papirüs Yayınları

“Türkiye’de şu an ‘yetişkin otistikler’ tarafından yazılan kitaplar yok. Türkiye’deki otizm hakkında yaptığım araştırmamda anladım ki; Türkiye’de tanı konulmuş ve bilinen yetişkin otistikler de yok. Öte yandan, eminim ki Türkiye’de yetişkin otistikler var; ancak bunu ya bilmiyorlar ya da bunu kendilerinden saklıyorlar. Bu kitapla dünyaya ve bütün insanlara çektiğim zorluklar hakkında sesimi duyurm..»»
Mahmut Şenol

Papirüs Yayınları

1942`de çıkarılmış Varlık Vergisi için gezici tahsildarlık görevi alanların başında Çerkes Âdil Efendi gelir.

Ülkesine, devletine, vatanına, milletine hizmet aşkıyla binbir maceranın içinde kalan Çerkes Âdil daha ilk baştan kendisini Paşa ilan edecek kadar hayâl ve hikâye hevesindedir.

Onu "paşalığa" yüreklendirenlerin başındaysa onbaşı Beşir Yaman vardır.

İkisinin karşılaştıkları..»»

Sinan Kutlu

Papirüs Yayınları

"Elveda Postmodernizm" çalışmasında Sinan Kutlu, postmodernizmin üç temel karakterini; kuantum fiziği kaynaklı idealizmini, aydınlanma karşıtlığının temellerini ve kültür sorunsalına bakışını, marksist bir açıdan yaklaşarak eleştiriyor ve şunları söylüyor: "Evleda Postmodernizm`in, yıkılmaya, üstelik üstümüze yıkılmaya yüztutan bir dünyanın karşısına yeni bir dünya kurmak için koyulan, kendi halin..»»
Haldun Marlalı

Papirüs Yayınları

Mimik-Rol Alıştırmaları ve Temel Tiyatro Bilgisi, oyuncu adaylarını çeşitli alıştırmalarla sahne için eğitmek, bir yandan da onlara gerekli tiyatro bilgisini özet olarak vermek amacıyla hazırlandı. Yılların birikim ve deneyimi ile yoğııılarak ortaya çıkarılmış olan bu kitap, bütün `Tiyatro Bölümü` sınavları öncesi için bir KAYNAK KİTAP niteliğindedir. Milli Eğitim Bakanlığı`nca da öğr..»»
Mine Ergen

Papirüs Yayınları

Profesyonellikle amatörlük arasında belirgin bir farkllık var mı? Bu kitap okunduğunda, böyle bir ikilem, bir kuşku doğacak. Hele hele bir amatör tiyatrocu olarak, bu kitabın önerileriyle çalışmaya sıvanıldığında, kayda değer bir fark bulunamayacaktır.
Bu kitaptaki çalışma önerileri çeşitlendirilebilir, yeniden üretilebilir ama eksiltilemez. Genelde sanatın, özelde tiyatronun görevlerinin altı..»»
Konstantin S. Stanislavski

Papirüs Yayınları

Çağdaş Tiyatro`nun doğuşundan beri biriken uydurma, doğa dışı, tiyatromsu, aşınmış, basmakalıp bir çok sahne alışkanlığı, artık yararlılıklarını yitirmiş durumdadır ve yeni sanatın coşkulu bir şekilde yol alabilmesi için bu alışkanlıklar aşılmalıdır. Bunun başarılabilmesi için de doğanın yetenekle donatığı aktörlerle yönetmenlerin, bir düzen altında eğitilmeleri gereklidir. Eğitimsiz yetenek ne..»»

Konstantin S. Stanislavski

Papirüs Yayınları

Bir karakter yaratmak, büyük sanatçı/kuramcı Stanislavski`nin "Bir Aktör Hazırlanıyor" adlı kitabından sonra, özellikle oyunculuğun, genellikle de sahne sanatlarının çok çeşitli ve çetrefil sorunlarını; uzun ve yoğun sanat yaşamından, deneyimlerinden, araştırma ve incelemelerinden süzüp çıkardığı ilkeler, kurallar, yasalar ve "Yöntemle" sağlıklı çözümlere kavuşturduğu en önemli yapıtlarından ikinc..»»
T. Kakınç

Papirüs Yayınları

Türkçemizde sinemayı konu alan kitapların sayısı her geçen gün biraz daha artıyor. Kıvanç verici bir durum. Bunlardan kimileri sinemayı geneli ile, kimileri de bütünün içinde yer alan türleri ile, (belgesel, aşk-duygusal, gangster, komedi-güldürü, müzikal, western, polisiye-gerilim vb. gibi) kapsamlı bir biçimde ele alıp okuru bilgilendiriyor. Sinema (ya da film) tekniği üzerine olanlar ise, şimdi..»»
Ayşe Kilimci

Papirüs Yayınları

Ayşe Kilimci`nin 1989 Yunus Nadi Ödülü`nü kazanan, öğretmen Yücel özmen Karan ile yaptığı "Anadilinde çocuk Olmak" röportajı Cumhuriyet gazetesinde yayınlandığı günlerde `anadili eğitimi`, "yabancı dille eğitim" konularını yeniden gündeme getirmiş; tartışma zemini yaratmıştı. Kilimci, tartışmanın odaklandığı boyutları gün gün izleyerek, konunun eğitim alanında, günlük yaşantımızdaki can alıcı soru..»»
Reşat Nuri Güntekin

Papirüs Yayınları

YESIL GECE TIYATRO OYUNU»»
Emin Özdemir

Papirüs Yayınları

YAZMA OGRETIMI YAZMA SANATI»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.