İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
P Kitap Yayıncılık

P Kitap Yayıncılık

• P Kitap Yayıncılık Kitapları | • P Kitap Yayıncılık İletişim Bilgileri | • P Kitap Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde P Kitap Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor.
P-Kitap, edebiyat dünyasında kalıcı eserler bırakmayı, yıllarca okunacak, anılacak, adından söz edilecek yapıtlarla edebiyatseverlere hizmet etmeyi amaç edinmiştir... Yaklaşık on beş yıllık bir süreçte çeşitli yayınevleri ve ajanslar için yapmış olduğumuz kitap, dergi, katalog ve yayıncılık çalışmalarımızdan edindiğimiz deneyimler ile yola çıktık. Artık kendi çatımızda, kendi adresimizde, kendi markamızla okuyucu ve yazarlarımızın hizmetinde olacağız. Farklılığını ürünlerindeki titiz çalışmaları ile ortaya koyan ekibimiz, aynı inanç ve azimle çalışmalarına devam edip beğeneceğinizi umduğumuz kitaplarla sizleri buluşturacak. P-Kitap Yayıncılık ve Reklam Ajansı, yayıncılık yanında her türlü basılı ve görsel medyalarınızın da sanatsal çalışmalarını gerçekleştirmek, reklam ve yayıncılık alanında tecrübelerini sizlerle paylaşmak için yola çıktı. Web tasarımı ve grafik tasarım işleriniz de bizimle birlikte emin ellerde. Kitap tasarımı ve basımı, dergi yayıncılığı, web tasarımı alanlarından oluşan çalışma mecramızı ileriki dönemlerde daha da genişleterek, medya ile ilişkili her alanda sizlerle birlikte olmak istiyoruz. Biz; kalıplaşmış, yozlaşmış, tekdüze düşünce ve akımlardan uzak, insanlık yararına, insanlığın ufkunu genişletecek, düş dünyasını geliştirecek kitaplarla var olmayı amaçlıyoruz. Roman, Hikâye, Şiir, Deneme, Masal, Çizgi-Roman, Araştırma-İnceleme, Biyografiler P-Kitap'ın nitelikli eserler üretmeyi hedeflediği alanlardır. Yaygın dağıtım ağımız, yüksek baskı kalitesine sahip matbaamız, konusunda uzman grafiker, art direktör, redaktör kadrolarımızın yanında uzmanlık gerektiren alanlardaki ürünleriniz için (Felsefe, Sosyoloji, Hukuk, Siyaset, Edebiyat, Sanat, Müzik), konularında uzman, anlaşmalı editörlerimiz, birlikte çalışmaktan keyif duyan kadromuzla sizin için buradayız. Bizler yeteneklerinin farkında olan ve bu yüzden iyi işlere imza atan geniş bir aileyiz... Yıllardır birlikte çalışıyor ve bu tecrübemizi sizinle paylaşmak için sizleri de aramızda görmek istiyoruz.
Son Yayınlanan Kitapları
Murad Ertaylan

P Kitap Yayıncılık

Her türlü zorluğu göze alıp, bilmedikleri bir ülkeye göç etti Kuzu Ailesi. Amaçları, huzurlu bir hayat ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlamaktı. Aradıklarını bulabilecekler mi, yoksa sürüden ayrılanı kurt mu kapacak?   Büyük A, ormanda beş kaplan gücündedir, ne kurttan ne avcıdan korkar. O bir kedi sever, o bir koca, o bir baba; karşınızda Alp Kuzu ve Yeni Zelanda ile..»»
Oya Göker

P Kitap Yayıncılık

Bir annenin kaleminden yetenekli küçük bir kızın müzikte yolculuğu bu kitap.  27 sene önce İstanbul'da başlayan, sırası ile Paris, New York, Chicago, Calgary, Florida'da devam eden bir yolculuk... Burcu Göker'in yeteneğinin keşfiyle çıkılan yolda ve Florida State Üniversitesi'nde doktor unvanını alması ile devam eden bu serüvende; yerler, ülkeler değişiyor, zaman değiş..»»
Mehmet Zekai Atamer

P Kitap Yayıncılık

Doğu Avrupa’da yükselen milliyetçilik ve bağımsızlık hareketleri neticesinde patlak veren Balkan Savaşı iki cephede olanca şiddetiyle devam ediyordu. Balkanların doğu cephesinde Yunan ve Bulgar ordularına karşı savaşan Osmanlı birlikleri, o gün çok kayıp vererek cephe gerisine çekilmek zorunda kalmıştı. Ölü ve yaralı sayısı hayli fazlaydı. Ağır yaralı askerler sıhhiye ça..»»
Koray Şahinbaş

P Kitap Yayıncılık

Geçtiğini gördüm gençliğin, Hiçliğin kıyısından. Piçliğin, ip üstünde cambaz haliydim… Yedim, içtim, üzüldüm, tabii ki sevdim En çok da şarkıları, bir de şiirleri sevdim…       »»
Pınar Pazarlı

P Kitap Yayıncılık

Bu kitap, bir hekimin annesine vedası… Annesi ellerinden kayıp giderken, elinden hiçbir şey gelmemesi üzerine bir ağıt… Bu bir çığlık; çok az kişinin deneyimlediği bir acıyla boğuşan ailenin, gökyüzüne yükselen duaları… Bu kitap, bir hekimin yaralarını sarma çabası… Ve bir şükür aslında, yalnız olmadığımıza ve aynı acıları paylaştığımız için daima birbirimize sarılma..»»
İsmail Tansel

P Kitap Yayıncılık

İsmail TANSEL kendi şiirini  kurarken hayatın getirdiklerinden yararlanıyor. Duygularını kağıda döküşünü ustalıkla kurgulayıp, şiir merdivenini tuğla tuğla örüyor. Bir bahar akşamında, hasretle dolu anılarda ya da bir savaşın kıyılarına vuran masum bir bebeğin çığlığında buluyoruz sesini. En çok da Aşkta... Okuru küçük sürprizlerle kendine çeken bir dil ve anlatımla karş..»»
Aysun Uz Çetinkaya

P Kitap Yayıncılık

Bu kitap, içindeki çocuğu yeniden keşfetmek ve çocuklarla sağlıklı iletişim kurmak isteyen tüm ebeveynler için yazılmıştır. - Çocuklarla nasıl iletişim kurmalıyız? Neler çocuklarla iletişimi zorlaştırıyor? - Nasıl bir yaklaşım benimsemeli? “Oyun, çocukların geleceklerini şekillendirir” diyen Aysun Uz Çetinkaya, her yaş grubu için özenle seçtiği oyunları, deneyimlerini ve..»»
Ender Küçük

P Kitap Yayıncılık

Ne güzel yüzün Ne çok hüzün (Tanıtım Bülteninden »»
Oya Göker

P Kitap Yayıncılık

Oya Göker yıllardır yazmakta olduğu hikayelerini zevkle okuyacağınız GÜMÜŞ KAŞIKLAR öykü kitabı ile okurlarının beğenisine sunuyor. Hepsi hayatın içinden ve hepsi sevgi ile yoğrulmuş… Öyküler, büyük bir ustalık ile yazarın kaleminden sayfalara dökülüyor ve yüreklerimizi titretiyor. Nice gizemli yaşamların içinde dolaşmak ise bize kalıyor…   “İki kişilik telesiyej kabin..»»
Utkun Büyükaşık

P Kitap Yayıncılık

Utkun Büyükaşık, şiirleriyle gerek toplumsal, gerek sevdalı bir söylemin farklı seslerini dillendiriyor. Şairin uzun yıllardır şekil verdiği poetikası bu ilk kitabı ile okurunu bulmaya, şiiri sahibine teslim etmeye hazır. Buralarda İki kere yakılır Türkü Mü sandın Kavrulan bedenleri? Kapının tıkırtısı; Yüreğin uğultusudur. Çıktığında dışarı Kızını okula götürmeyi özlemiş gazeteci Gib..»»
Beytullah Demirtaş

P Kitap Yayıncılık

Beytullah Demirtaş, Ordu yöresi tarihine ışık tutuyor. Turna Suyu Vadisine Yolculuk Erenli Köyü (15. yy - 20. yy) kitabından sonra yöredeki yolculuğumuz bu sefer de Gerce Köyü'nün aynı dönemlere rastlayan tarihinin araştırması ile devam ediyor. Tarihin gizli labirentlerinde, arşivlerde saklı kalmış belgeleri büyük bir sabır ve titizlikle okuruna ulaştırırken, aynı zamanda da toplumsal bir görevi..»»
Aydın Adnan Gümüş

P Kitap Yayıncılık

Hayatın Pin Kodu Her şey Hayatın pin kodunu Doğru girmekle başlar Doğru tuşlara dokunmak Kutadgu Bilig'e yaklaşmak Hayatın pin kodunu Doğru girmek Mutluluk veren bilgiye ulaşmak Mutluluk; Hayatın pin kodunu Doğru girmektir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.