Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Özgür Yayınları

Özgür Yayınları

• Özgür Yayınları Kitapları | • Özgür Yayınları İletişim Bilgileri | • Özgür Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Özgür Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 190 kitap bulunuyor."Özgür Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Rahmi Gürpınar

Özgür Yayınları

BU kitapta çok sevdiğim Hüseyin rahmi GÜRPINARIN esprileri mükemmel...tavsiye ederim...modayla ilgili yazarın bir sözü var çok tuttum.. Moda denen illet insana kafana terlik giy diyorsa giyeceksin...Mükemmel ! 28/05/2013 16:52:09 http://www.kitapokuyoruz.com/kitap/16193/Utanmaz-Adam/ »»
Nezihe Araz

Özgür Yayınları

"Buğday öğütenlerin, harman savuranların, tütün kıranların, bağbozumu yapanların ülkesi Anadolu, aynı zamanda erenler yurdu, evliyalar ocağıdır. En büyük kentlerinden en sessiz köşelerine kadar, nerede olursanız olun, mutlu demlerinizde bir gülümseyiş, çaresiz anlarınızda bir cesaret kıvılcımı halinde sizi selamlayan büy&uu..»»
Nezihe Araz

Özgür Yayınları

Anadolu'nun kadın erenleri, o gündür, bu gündür hep: "Bir yerde mekanın olsun bin yerde ocağın tütsün !" diye anılmıştır. Bilmem, çocukluğunuzda size de , "Evi ev yapan kadın mıdır, erkek midir ?" masalını anlatanlar olmuş muydu ? Biz her sefer nenemizin bize sorduğu bu soruyu "Kadındır, kadındır !" diye yanıtlar ve nede..»»
Renate Fischer

Özgür Yayınları

Öğrenme bozuklukları çok erken yaşlarda mevcut bulunmasına ve kendini belli etmesine rağmen genellikle ilkokul çağlarında fark edilir. Okuldaki ilk başarı düşüşü çocuğun geleceği hakkında korkuya kapılmamıza neden olur. Sosyal sorunlar genellikle kabul edilmez ve görmezden gelinir. Sadece okuldaki başarıya odaklanır ve hayatının diğer bölü..»»
Martina Dichler

Özgür Yayınları

Eşinizi hamile olduğundan beri tanımakta zorluk mu çekiyorsunuz? Eşinizde neler olup bitiyor ve onun için ne yapabilirsiniz? Doğumda ve bebek doğduktan sonraki ilk zamanlar sizden neler bekliyor? Koca olarak kafanızda mutlaka birçok sorunuz vardır, yanıtları sizin için hazırladığımız bu kitapta bulacaksınız. Yer yer esprili bir dille yazılmış bu kitap, eşini..»»
Hüseyin Egemen

Özgür Yayınları

"Armonide Çözümleme ve Uygulaması" adlı bu eser üslup ve terminoloji açısından açık bir nettir, yeni kavramlara yer verilmiştir, kitabın, uygulama bölümü ünlü müzisyenlerini eserlerinden seçmelerdir. Güzel Sanatlar Müzik bölümü öğrencileri, Müzik fakültelerinde ve konse..»»
Halid Ziya Uşaklıgil

Özgür Yayınları

Servet-i Fünun döneminin meşhur romancısı Halid ziya Uşaklıgil'in kitap olarak yayımlanan ilk romanıdır Nemide. İki genç kız ile birdelikanlı arasındaki aşk üçgeni eserin ana olayını oluşturur. Eser, Halid Ziya'nın ilk romanı olmakla beraber, sonraki dönem romanlarında izlerini atkip edeceğimiz birroman olarak önem taşımaktadır...»»
Yusuf Alper

Özgür Yayınları

Bu kitapta acılar yaşayan çocuk- erişkin insan Cemal Süreyanın şirine yansıyanları saygılı ve dikkatli bir biçimde irdelemeye çalıştım. Bunu yaparken sadece psikodinamik yönelimli bir psikiyatr olarak değil, 30 yıldır Türk şiiri ile haşır neşir olan şair Yusuf Alper olarak da zaman zaman konuştum. Buna hakkım olduğunu düşünüyorum ve şiir ve psi..»»
Yusuf Alper

Özgür Yayınları

Haydar Ergülen, 1980’li yıllar şairlerinin birçoğu gibi bilinçdışı süreçleri kullanmasıyla ruhsal dünyasına psikodinamik açıdan bakılabilecek şairlerden biridir. Tabii ki Ergülen’in Şiiri tümüyle bilinçdışını sergileyen bir şiir değildir. O, zaman zaman bilinç düzleminde de çalışan, toplumsal duyarlı..»»
Halid Ziya Uşaklıgil

Özgür Yayınları

"Bihter hepsini unutmak isteyerek, kandili hâlâ bütün bütüne yakmadığı için birtakım karartılar yansıtan aynanın karşısına geçiyor, çıplak gövdesine bakıyor, nergisçe bir tutumla hazdan sarsılıyordu. Başkaları ne düşünürdü bilmem, ama bu, kendi kendine tatmine giden yol, Bihter'i büsbütün yalnı..»»
Halid Ziya Uşaklıgil

Özgür Yayınları

Kırık Hayatlar' da, yazarın, aile kurumunun kutsallığı, yalnızlığın yıpratan acısı karşısındaki alternatif duruşu, evlenme yöntemleri, gelenekler, eş seçiminde aile baskısı, komşuluk ilişkileri vb. konulardaki dikkatlerini görmek mümkündür. İç içe geçmiş çeşitli yaşam hikâyelerinin verilişindeki okuru yormayan düzen, ese..»»
Cahit Öztelli

Özgür Yayınları

Değerli araştırmacı Cahit Öztelli'nin kaleme aldığı bu kitap, Pir Sultan Abdal'ın hayatı, sanatı ve şiirlerini içermektedir. Kitapta 327 tane manzume vardır, ayrıca son bölümde 25 nota yer almaktadır. Bunlar Pir Sultan'ın nefeslerinin besteleridir.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.