Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ozan Yayıncılık

Ozan Yayıncılık

• Ozan Yayıncılık Kitapları | • Ozan Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ozan Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ozan Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 348 kitap bulunuyor."Ozan Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mesut Yılmaz

Ozan Yayıncılık

“Bu kitabın (Kur’an’ın) ilginç bir stili var. Önce sizin sorular sormanızı sağlıyor ve sonra cevaplar veriyor ve daha sonra daha fazla sorular sormanızı sağlıyor. İnsanı adeta bir diyaloğa sürüklüyor. Sorular soruyordum ve iki-üç ayet ilerisinde cevaplarıyla karşılaşıyordum...” Kuran’ı anlamanın sistematiği yine Kuran tarafından verilir. Sıkça ve önyargılarımızdan arınmış olarak okuduğumuzda, b..»»
Reşad Halife

Ozan Yayıncılık

En Lütufkâr, En Merhametli olan Tanrı’nın adıyla… Duyuru Tüm insanlar için birleştirilmiş tek din. Kitap, şüphesiz, kâinatın Rabbi’nden bir vahiydir. Son Ahit, Tanrı’nın size mesajı olduğuna dair dâhili fiziksel delil ile birlikte gelmektedir; insan kabiliyetinin ötesinde matematiksel olarak oluşturulmuştur. Bu, Tanrı’nın Gerçek olduğunu, ölüleri dirilttiğini ve Her Şeye Gücü Yeten ..»»
Nesimi Yaman

Ozan Yayıncılık

Hep Orada Kal Ay gibisin küçüğümGün örtmüş üstünüRaks ediyor damlalarBaharda açmış gül gibisinYılbaşında bir demet sevinç topladım sanaMutlu olursun diyeAlnıma yıkılmış bir küheylanYüreğime açılmış bir yol gibisinHep öyle kal»»
Atilla Karataşlı

Ozan Yayıncılık

Kitap; Ortadoğu’nun makûs talihine ve Arap-İsrail denklemimde Filistin sorununa tarihsel bir perspektif sunuyor. Sykes- Picot Anlaşması’ndan, yani 16 Mayıs 1916 tarihinde Britanya ve Fransa arasında yapılan ve aynı yılın Ekim ayında Rusya tarafından da onaylanan, Osmanlı Devleti'nin Ortadoğu'daki topraklarının paylaşılmasını öngören anlaşmadan günümüze, küresel sermayenin bu paylaşıma yönelik m..»»
Sadık Arslan

Ozan Yayıncılık

* “Çeşm-i Siyahım”ı kimin için yazdı?* Memleketi Berçenek yerine niçin Hacıbektaş’a gömüldü?* Vasiyeti neydi?* Mahzuni mahlasını kimden, nasıl aldı?* Gerçek doğum tarihi nedir?* Berçenek’teki okul yerine neden Alemdar’daki Lüffü Efendi Medresesi?* Mahzuni’de tasavvuf var mıdır?* Suna’yla evliliği niçin bitti? * Hakikatçiler, Yemliha Ertekin ve Maksudi ile dostluk nasıl başladı?* Köylüsü ve Hocası ..»»
Serpil Öztürk

Ozan Yayıncılık

Çırpındıkça batan, durdukça ve kabul ettikçe, bedenini daha da kaplayan bir aşka denk gelmişti. Onun kaderi de buydu. Çöllerde kaybolan, baktığı her şeyde aşkını gören, Mecnun gibi yolunu kaybeden âşık olmak düşmüştü ona bu yüzyılda. Görünen, görünmeyen bütün âlemler bir olsa, yazamazdı bu aşkı. Nafile uğraşıp duruyordu işte o zaman, kendi diline düşmemiş kelimeleri bulmak için, sevdanın milyonlar..»»
Hasan Gündoğmuş

Ozan Yayıncılık

Kader onları üniversitenin kampüsünde bir gözucuyla bakışla tanıştırdı, yakınlaştırdı ve bir zaman sonra geri dönüşü olmayan aşk yolculukları başladı. Analar babalar, kardeşler işin içine girince durum değişti. Her iki ailenin önyargılı ayrımcı bireyleri kara kedi gibi arayı bozmak için ellerinden geleni yapacaklardı. Onlar, çıra devrinden kalan mitlerin, masalların, hurafe­lerin, temelsiz inançla..»»
Ahmet Aslan

Ozan Yayıncılık

“Onlara, bir kent halkının kendilerine gelen elçilere gösterdiği tavırların örneğini ver. Onlara iki elçi göndermiştik, ikisini de yalanladılar. Bunun üzerine üçüncü biriyle desteklemiştik. “Biz size gönderilen elçileriz“ demişlerdi. Kentin en uzak yakasından bir adam koşarak, ”Ey halkım“ dedi, “elçilere uyun.” “Sizden bir ücret istemeyenlere uyun” (36.13-14-20-21) Evet, ısrarla peş peşe gönder..»»
Arkadaş Eraslan

Ozan Yayıncılık

Yaklaşık beş milyar yıl önce Güneş'te can bulan bir grup ışık, evren boşluğunda yol alırken bir iş teklifi aldılar:" Dünya namındaki gezegeni imar edip orada birtakım hünerler göstereceğiz. Var mısınız?" Sayısı belirsiz ışık içinden sayısı belli ışık buna evet dedi. Cicibaba çetin çekişmelerin ardından liderliği ele aldı. Dünya'nın ısıtılmasında, atmosferin, suyun ve toprağın oluşturulmasında başr..»»
Sibel Karakız

Ozan Yayıncılık

“Bir Hayalim var”; yazarın kısa öyküler, anı/anlatı ve deneme yazılarından oluşan yedinci kitabıdır. Kitap; insana ve yaşama dokunan, güne ve güncele göndermeler yapan eleştirel bir incelikle örülmüştür. Öykü, roman, şiir ve çocuk kitapları gibi yazının bütün disiplinlerine kafa yoran ve ürünler veren yazarın bu kitabında da günlük yaşama dokunan anlatılarını keyifle okuyacak, her hikâyede k..»»
Mehmet Ali Güner

Ozan Yayıncılık

“Onu hiç iyileşmeyecek bir yara gibi, bir türlü evine ulaşamayan bir yolcunun giderek acı veren hasreti gibi, özgürlük düşü kuran bir idam mahkûmunun kararmayan umudu gibi hep yüreğimde taşıdım.” Kederle oyulmuş bir ah kuyusuna bağırılmış tehlikeli bir masumiyetin ve tehdit türünden bir vaadin amansız varoluş çekişmesinde, her ne pahasına olursa olsun göğe bakmaktan caymayan çocukluğun boca edi..»»
Turgay Olcayto

Ozan Yayıncılık

Ekranlar, sosyal medya kanalları ve diğer haber kaynakları, her insanın kişiliği, tüketim alışkanlıkları, hatta siyasal konumları ile ilgili bilgilerin dev şirketler ve haberalma örgütlerince toplanıp depolanmasına da aracılık ediyor. Kısacası robotlaşıyoruz, ayırtına varmadan denetim altında tutuluyoruz, koşullandırılıyoruz. Yani çevremize ve giderek kendi kişiliğimize bile yabancılaşıyoruz. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.