Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Otopsi Yayınları

Otopsi Yayınları

• Otopsi Yayınları Kitapları | • Otopsi Yayınları İletişim Bilgileri | • Otopsi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Otopsi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 48 kitap bulunuyor."Otopsi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Turan Yavuz

Otopsi Yayınları

Özal, sinirli olduğunu ses tonundan belli ediyordu. Kısa bir sessizlikten sonra yeniden patladı: "Ne yapmaya çalışıyorsun? Kürtler'in bu durumu sizler için utanç vericidir. Bak sana söyleyeyim... Bizim için de siyasi bir tehdit. Durum çok daha kötüleşecek. Bundan emin olabilirsin..." Telefonun öbür ucunda Özal..»»
Kolektif

Otopsi Yayınları

Prof. Dr. Abdullah Kehale: "Gökyüzüne bakmak günahtır'' diyerek padişah emriyle yıkılan rasathane ya da ''Ölmeden toprak altına girmek günahtır'' diyerek Tünel-Karaköy metrosunda (Dünyanın ilk metrolarından biridir) yıllarca sadece hayvan taşınması bu fetvaların İmparatorluğun gelişmesinin önünde ne denli &..»»
Kolektif

Otopsi Yayınları

İlk gençliğimiz, hayranı olduğumuz genç kızlara, bitmek tükenmek bilmez mektuplar yazmakla geçmiştir. (...) Salome ve Freud'un yakınlarıyla ya da birbirleriyle mektuplaşmaları da hem edebiyat, hem bilim düzeyinde, geriye ilginç belgeler bırakmıştır. (...) Yazarlar arasındaki mektuplaşmaların açıklanıp yayımlanması, daha çok sanat&cced..»»
Cemal Dindar

Otopsi Yayınları

Bakırköy Akıl Hastanesi'nde psikiyatri uzmanlık eğitimi gören Dr. Cemal Dindar, iki yıla yakın bir süre de Şanlıurfa Devlet Hastanesi'nde çalıştı. Yörede psikiyatri alanında geniş kapsamlı araştırma ve incelemelerde bulunurken; bir fotoğrafçı dükkanında Urfa'nın gelmiş geçmiş en ünlü 'akıl hastaları' ile karşılaştı..»»
Abdullah Ağar

Otopsi Yayınları

"Bir asker ne için ölür?" diyor Abdullah Ağar; "Peki bir asker ne için ölmek ister? Bu millet asker? Peki düşmanlar, neden düşman?" Bu sorulara yanıt bulmadan, Sadece Güneydoğu'daki üstü örtülü savaşı değil, Anadolu insanının bin yıldır yaptığı savaşları da anlamak mümkün değildir; bundan..»»
Cengiz Özakıncı

Otopsi Yayınları

<br> <br>"Kadehlerimizi kaldırıyoruz. Ud sesi geliyor öteden. Bir kız, incecik sesiyle hem çalıp hem söylüyor: "Kimseye etmem şikayet, ağlarım ben ahlime.." <br><br>- "Tanışmamıza," diyor Neveser Hanım gülümseyerek. Gözleri okyanus ve derin, teni toprak ve belki de sıcak. Ekliyor: <br>..»»
Cihan Koç

Otopsi Yayınları

Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Kanunu ve Yönetmeliği - Askeri Ceza Kanunu - TSK Disiplin Kanunu - Türk Silahlı Kuvvetleri Personel Kanunu ve İlgili Mevzuat   İçindekiler   • Askeri Mahkemeler Kuruluşu ve Yargılama Usulü Kanunu • TSK'de İstihdam Edilecek Sözleşmeli Subay ve Astsubaylar Hakkında Kanun &..»»
Cemal Dindar

Otopsi Yayınları

"Bu kitapta yer alan incelemeler, farklı zamanlarda ve hatta farklı coğrafyalarda yazıldılar. Tıbbiye bir yana, Bakırköy Akıl Hastanesi'nde asistanlığa başladığım 1995 yılından beri psikiyatri mesleğinin içindeyim. Psikiyaristlik biraz "romantik" bir iştir de... Gücünüzden fazlasını tahayyül etmeye istekliyseniz, ki olmayanını çok a..»»
Işıl Çakan

Otopsi Yayınları

Bir yandan Türk Devrimi'nin amaçlarının halka anlatılması ve bir yandan da kitlelerin bu amaçları algılayacak ve özümseyecek yönde "talim ve terbiye" edilmesi, eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi gerekiyordu. Kuşkusuz, bu gereksinim, kitle iletişim araçları ile karşılanacaktı. Ne ki, Cumhuriyet'in bu dönemde radyo yayınları &ccedi..»»
Cengiz Özakıncı

Otopsi Yayınları

<br> <br><br>Öfkeyle kapatıyorum telefonu. Birkaç adım ötemde, vestiyere dayanmış, bir yandan yüzündeki boyaları düzeltip bir yandan konuşmamızı dinleyen kadın, elindeki küçük aynayı çantasına atıp yanıma doğru gelirken, acı bir gülümsemeyle bakıyordu yüzüme. Dudaklarında buruk bir gülüc&..»»
Ümit Sarıaslan

Otopsi Yayınları

Ankara, kurucusunun gözleri üzerinde iken de, O'nu sonsuzluğa uğurlayıp büyük adı ve anlamını giyindikten sonra da, Türk'ün ve Türkiye'nin kalbi idi. Her türlü kırılma ve kamalanmaya karşın, bugün de öyledir! Ankara, kurucusu gibi, kurucusuyla birlikte varlığında varlığımızı, adı ve anlamında benlik ve bizliğimizi bulduğumu..»»
Yalçın Yelence

Otopsi Yayınları

<br> <br><br>1970’li yıllarda başlayan ayrılıkçı terörün kökleri, tarihin –özellikle yakın tarihin- derinliklerine doğru uzanıyor. Henüz herşey bitmiş ve olan bitenlere bir nokta konmuş değil. Amacımız, bu amansız kanlı fırtınayı anlatmak, belgelemek, ayrıntılarına ulaşmak... Bu kitapta Abdullah Öcalan’ın Suriye’..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.