İnsan ihtiyar olmaya karar verdiği gün ihtiyarlar. JEAN ANOİLH [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Öteki Yayınevi

Öteki Yayınevi

• Öteki Yayınevi Kitapları | • Öteki Yayınevi İletişim Bilgileri | • Öteki Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Öteki Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 112 kitap bulunuyor."Öteki Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Öteki Yayınevi

"... Annemden sözederken, zavallı kadının babamı hala sevdiğini söylemiştim. Sekiz yıllık bitmez tükenmez bir sefilliğe ve acıya rağmen, yüreği aynı kalmıştı. Onu hala sevebiliyordu. Kimbilir, belki de o anda babamın beklentilerinin gerçekleştiğini, gözünde canlandırmıştı. Ufacık bir umut ışığı bile onu heyecanlandırıyordu... Belki de o anda, &ccedi..»»
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Öteki Yayınevi

Uysallığa çok alışmış ve bir aralık öfkelenip, karşı koymaya, kararlı ve tutarlı davranmaya kalkışan zayıf ve basit karakterli insanlar için, kararlılıklarının ve tutarlılıklarının asla aşamayacağı bir ara çizgi, bir sınır vardır. Karşı çıkmaları önce çok şiddetli olur. Hatta şiddet, çılgınlık derecesine kadar varır. Gözlerini sımsıkı kapatı..»»
Yılmaz Odabaşı

Öteki Yayınevi

Herkesin bir feride'si vardır bilmez miyim. Herkesin bir ayakkabısı gibi bir de şarkısı. Herkesin bir kimsesi vardır ben bilmez miyim: birde kimsesizliği... D(erken) yıllar geçer, o herhangi bir gün de akşam olur. Akşam olur sen bana bir bardak çay getirirsin. Ensenden öperim, o saat bardakta şeker gibi erirsin. Sen bir yaz güneşisin bakınca gözlerine bir sevi..»»
Franz Kafka

Öteki Yayınevi

Franz Kafka'nın Dava adlı romanının bu çevirisi, yazarın 'Oxford Metinleri' diye adlandırılan el yazıları üzerinde Amerikalı ve Alman uzmanların yaptıkları son çalışmalarla oluşturulan metinden yapıldı. Dava, 'Korku Çağı' diye adlandırılan 20. yüzyılda insanoğlunun artık neredeyse kurtulunması olanaksız bir yazgıya dönüşmüş olan kuşatmalı yaşamının öyküsüdür. Bu çağa korku egemendir, çünkü insan, ..»»
Franz Kafka

Öteki Yayınevi

Franz Kafka

Öteki Yayınevi

...Bu dünya yoksul insanlardan ne istiyorsa hepsini fazlasıyla yapıyorlardı. Babası bankadaki küçük memurlara kahvaltılarını getiriyor, annesi yabancıların çamaşırları uğruna kendini harap ediyor, kız kardeşi müşterilerin keyiflerine göre tezgahın arkasında oradan oraya koşturup duruyordu. Ama daha fazlasına güçleri yetmiyordu artık. Annesi ile kız kardeşi babasını yatağına götürdükten sonra geri ..»»
Yalçın Sadak

Öteki Yayınevi

Söz verelim gelecekte, şimşek çakışıyla dilin Uğultusu çokluğun, çoğunluğunsa yaygarası tek 'sayılamaz varlıkların mücadelesidir saf adalet' Adaleti omuzlayacak gücü selamlayalım.»»
Ali Yıldırım

Öteki Yayınevi

Bu kitap bir sorunun yanıtını arama serüvenidir. Ve yanıtı kadar sorununu kendisi de canalıcı değerdedir. Osmanlı'da da Batıda olduğu gibi resmi dinsel anlayış dışında yeralan inanç ve düşüncelere karşı bir Engizisyon uygulaması yaşandı mı? Yanıtını aradığımız sorun budur. Soru ilktir ve ilk olmanın kimi eksikliklerini taşıması doğaldır. Aşmak, reddetmek, taşları yerli yerine oturtabilmek için ..»»
Ali Yıldırım

Öteki Yayınevi

Elinizdeki kitap, Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı Özgür Üniversite Kitaplığı’nın “Güncel Sorunlar Dizisi”nin bir yayınıdır.”Güncel Sorunlar Dizisi” Yeni Dünya Düzen(sizliği)inin damgasını vurduğu dünya koşullarında çağın sorunlarına ilişkin temel kavramları yeniden tartışmaya açmanın yanı sıra, bu kavramların tarihsel biçimlenişi konusunda özellikle genç okurlar kuş..»»
Temel Demirer

Öteki Yayınevi

Elinizdeki kitap, Türkiye ve Ortadoğu Forumu Vakfı Özgür Üniversite Kitaplığı'nın ‘Güncel Sorunlar Dizisi’nin bir yayınıdır. ‘Güncel Sorunlar Dizisi’ ‘Yeni Dünya Düzen(sizliğ)i’nin damgasını vurduğu dünya koşullarında çağın sorunlarına ilişkin temel kavramları yeniden tartışmaya açmanın yanısıra, bu kavramların tarihsel biçimlenişi konusunda, özellikle genç oku..»»
Ann Donegan Johnson

Öteki Yayınevi

Bu öykü, yaşamı boyunca birçok insana yardım etmiş olan, Harriet Tubman ile ilgilidir. Burada okuyacağınız öykü, onun yaşamındaki gerçek olaylar üzerine kurulmuştur. »»
Ann Donegan Johnson

Öteki Yayınevi

Ünlü şahsiyetlerin hayatları ve eserleri ile çocuklara eğitici bilgiler vermeyi hedefleyen diziden bir kitap. Hayal gücü, Charles Dickens'ın yaşam öyküsünden yola çıkarak çizimlerin de katkısıyla anlatılıyor. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.