Başkalarının yanlışlarından öğrenmeliyiz. Hepsini kendimiz yapacak kadar bol zamanımız yok. Grucho Marx [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
OMNIA

OMNIA

• OMNIA Kitapları | • OMNIA İletişim Bilgileri | • OMNIA Hakkında Bilgi
Sitemizde OMNIA isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."OMNIA" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Felsefeye Adanmış Bir Yaşam

OMNIA

'İnsanı ne kurtarır?*** sorusuna Sartre'ın yanıtı şudur: ***Hiçbir şey. Hiçbir şeyde kurtuluş yoktur. Kurtuluş düşüncesi bir mutlak düşüncesini gerektirir. Kırk yıl nevrozla yaşadım. Mutlak çekip gitti, bıraktı yakamı. Geriye, yapılacak sayısız işler kaldı.*** Ona göre ahlâk gibi, edebiyatın da evrensel olmaya ihtiyacı vardı; yazarın milyarlarca aç insanın yanında yer alması gerekiyordu. Bunu yapm..»»
Ali Eşref Müezzinoğlu

OMNIA

Bazen aşılmazmış gibi görünen sorunların çözümleri o kadar kolaydır ki... Modern hayat insanlara 'hız'lı yaşamayı öyle dayattı ki, birey olmak, bir benlik oluşturmak, sorunlarla mücadele etmek için desteği hep dışarıda arar olduk: yaşam koçu, evlilik danışmanı, NLP uzmanı... Peki, birileri mutlaka size yol göstermeli mi? Oysa hipnoz, insanın kendi gücünü kendi içinde barındırdığ..»»
Gerhard Venzmer

OMNIA

Delilik Dehayı Nasıl Ateşler? Biz sıradan ölümlüler, akla dayalı düşünme yoluyla bilgiye ulaşırız. Oysa, bilgiyi, ilişkileri sezgisel, zaman zaman da düpedüz bir ilham tarzında fark edip kavramak, dehanın tabiatında vardır. Deliler ve Dâhiler, delilikleri de dehaları da kendilerine özgü isimleri anlatıyor: Van Gogh, Hugo Wolf, Hölderlin, J. R. Mayer, Maupassant, Semmelweis, Nie..»»
Sinan Erdem

OMNIA

Hissettiğimizi mi Düşünürüz, Düşündüğümüzü mü Hissederiz? Ben ne yesem yarar, hemen kilo alırım. Bu sınavda kesinlikle başarılı olamam. O kadar başarılı adaylar vardı ki, işe beni almalarını beklemek hayal olur. Sigarayı bırakabileceğimi sanmıyorum. Benim zaten bağırsaklarım bile düzgün çalışmaz... Daha neler! İste - İnan - Değiş, istediğimiz, düşlediğimiz gibi bir hayata ulaşm..»»
Bingür SönmezReyhan Yıldız

OMNIA

Sarıkamış Harekatı: Türk Askerinin Karla ve Yoklukla İmtihanı... Sarıkamış Harekâtı tartışmaları uzun süre gündemi meşgul etti: Harekâtta ordu kaç kayıp vermişti? Ancak harekâtın nedenleri ve sonuçları gündeme alınmadı pek. Gereken yiyeceği, giyeceği, mühimmatı olmadan ordu niçin Sarıkamış'a gönderilmişti? Bugünün Türkiye'sinin biçimlenmesinde önemli bir rolü olan Sarıkamış Harekât..»»
Derman Bayladı

OMNIA

Tanrılar, Destanlar ve Kahramanlara Dair A'dan Z'ye Bilmek İstediğiniz Her Şey... Eski Yunan mitolojisi, Batı sanat ve düşüncesinin temelini oluşturmuş, güzel sanatların her alanını derinden etkilemiştir. Sorularla Mitoloji, Yunan mitolojisinin dayanaklarını, efsanelerini, farklı mitolojilerle olan bağlarını, çok karmaşık gibi görünen akrabalık ilişkilerini ve olay örgüsünü akıld..»»
Derleme Cemal Güzel

OMNIA

Yatmadan Önce Bir Masal Okuyun, Mutlu Olun!... Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, güzel mi güzel bir ülkede çocukları çok seven bir insan varmış. Onları mutlu etmek için ne yapması gerektiğini düşünür dururmuş. Sonunda bir gün aklına harika bir fikir gelmiş: Çocuklar için dünyanın en güzel masallarını bir araya getirmek! Bunun için gece gündüz çalışmış, bambaşka ülkelerin ..»»
Murat ÇulcuMaurice LarcherMehmed Emin Bey

OMNIA

1914-1918 yılları arasında Osmanlı cephelerinde yaşanan askeri harekâtlar ayrı bir öneme sahiptir. Larche, bu dönemi öncesi ve sonrasıyla incelemiş, Kutsal Cihad mesajının neden hedefine ulaşmadığını analiz etmiş, Ermeni ve Kürt meselesini tarafsız bir şekilde yorumlamış, Osmanlı ile azınlıklar arasındaki uçurumun nasıl oluştuğunu saptamıştır. Üstelik savaş sırasında cepheye alınan as..»»
Ali Berat Alptekin

OMNIA

Sarıkamış: Doksan Bin Şehidin Yatağı. Sarıkamış harekâtı, gerek harekât öncesi yapılan hazırlıklar, gerek Türk savaşları arasındaki yeri, gerekse harekât sonrası yaşananlar açısından çok konuşuldu. Bu kitapta, Sarıkamış'ta yaşananlar halk ozanlarının, âşıkların dilinden aktarılıyor. Kitapta önce Sarıkamış coğrafyası tanıtılıyor. Harekâtla ilgili önemli bilgiler veriliyor. Ardın..»»
Cengiz Çağla (Hazırlayan)Haldun Gülalp (Hazırlayan)

OMNIA

Hayat ileriye doğru yaşanır, geriye doğru anlaşılır! Siyaset bilimi, kaba bir yaklaşımla devlet-iktidar ve birey (yahut sosyal gruplar) üzerinden varılan siyasal kararları tartışır/tahlil eder. Sosyal yapı, siyasal değişme/gelişme, siyasal sistemler, siyasal davranışlar ve ideolojilerle ilgilenir. Ancak içeriği ülkeden ülkeye, dönemden döneme, dilden dile (örneğin siyaset at eğitim..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.