Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Okyanus Yayıncılık

Okyanus Yayıncılık

• Okyanus Yayıncılık Kitapları | • Okyanus Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Okyanus Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Okyanus Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 69 kitap bulunuyor."Okyanus Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Octavia Paz

Okyanus Yayıncılık

Güntaşı, belki de, evrensel ozan Oktavio Paz'ın en önemli, en özgün yaratısı. 1957'de ilk kez yayına sunulduğunda, kendisi de şair ve filozof olan Ramón Xirau, Meksikalı ünlü yazarın bir 'summa poetica'sı ile karşı karşıya olduğumuzu haber veriyordu. Yayınlanışından bu yana 60 yıl geçmiş olmasına karşın, Xirau'nun bu saptaması geçerliğini yitirmişe benzemiyor... 1990 yıl..»»
Svatmarama

Okyanus Yayıncılık

Hatha Yoga Pradipika, Hatha Yoga’nın temel kitabıdır. Nasıl Patanjali’nin Yoga Sutra’ları Yoga bilgisinin zirve noktasıysa Pradipika da Hatha Yoga bilgisinin zirve noktasıdır. Günümüzde dünyada yaygın olarak uygulanan bütün yoga ekollerinin temeli,1350 yılına tarihlenen, yazarının Svatmarama adında bir bilge olduğu kabul edilen bu metindir. Svatmarama’nın bu metni, kendi..»»
Thich Nhat Hanh

Okyanus Yayıncılık

Kalp Sutrası ve Elmas Sutrası Budacı öğretinin temel kaynaklarındandır.Bu sutralar, Budacılığın temelinde yer alan kesintisiz sözlü aktarımın parçalarıdır. İkibinbeşyüz yıldan beri değişik Budacı ekollerde önce Hindistan sonra Çin, Vietnam, Kore, Tibet, Japonya gibi Mahayana Budacılığının yoğun olduğu yerlerde meditasyon uygulamaları dahilinde okutuluyor ve yorumlanıyor...»»
D. T. Suzuki

Okyanus Yayıncılık

Harish Johari

Okyanus Yayıncılık

Nefes yaşam demektir. Nefes almadan yaşamak olası değil iken doğru nefes alıp vermeye önem vermememiz ya da nefesin beden, zihin ve ruh üzerindeki etkileri hakkında bilgi sahibi olmamamız çok şaşırtıcıdır. Pek çok kişi nefesin iki burun deliğinden eşit olarak akmadığı gibi basit bir olgunun dahi ayırdında değildir. Oysa nefes alıp vermenin boyutu, sadece yaşamı sürdürme..»»
Derek Rowntree

Okyanus Yayıncılık

Prof. Dr. Derek Rowntree'nin bu kitabı 1970 yılından beri kendi alanında en çok satan kitaptır ve 300.000'den fazla öğrenciye ders çalışmayı öğrenme konusunda yardımcı olmuştur.   Bu kitap çeşitli yerlerde öğrenim gören öğrenciler içön yazılmıştır. Lise ve üniversite gibi bir eğitim sistemi içinde bu..»»
Chen Yu

Okyanus Yayıncılık

İpek Yolu, hiç kuşkusuz uygarlık tarihi içinde çok önemli bir yere sahiptir. Bu kervan yolu, adını Çin'den gelen ve taşınan başlıca mal olan ipekten almıştır. Akdeniz kıyılarından eski Çin'e kadar Asya'yı baştan başa katetmiş olan bu yol hemen hemen 15 yüzyıl boyunca doğuyla batı arasında çok önemli bir ticaret yolu olmuş..»»
Bhagwan Shree Rajneesh Osho

Okyanus Yayıncılık

"Tanrı anahtarı cinselliğinize sakladı. Bir yandan, sizin cinselliğiniz aracılığıyla yaşam devam ediyor; bu sadece cinsel enerjinizin kısmi kullanılmasıdır. Öte yandan, cinsel enerjinizde tam farkındalıkla hareket ederseniz, ebedi hayata girmenize yardım edecek bir anahtara rastladığınızı bulursunuz. Seksin küçük bir yanı çocuklarınızın yaşamasıdır. Öteki yan..»»
Stuart Litvak

Okyanus Yayıncılık

Sufizm, Yaradan'a yapılan yolculuğun ilmidir. Kabul edilen çözümlemeye göre suf'dan, yünden gelir. Şeyh Hasan Basri şöyle demiştir: "Bedir ashabından kırk kişi gördüm, hepsi yün giymişlerdi." Bu, sufi, tasavvefeyüne büründü demektir. İslam'ın yolunu dille ve kitaptan öğrenmeye tasdik edenlerink..»»
Bhagwan Shree Rajneesh Osho

Okyanus Yayıncılık

Din insanların anladıkları şey değildir. Din Hıristiyanlık değildir, Hinduzm değerlidir, Müslümanlık değildir. Dünyada varolan tüm dinler ki sayıları hiç az değildir, dünyada üçyüz din vardır ölü kayalardır. Onlar akmazlar, onlar değişmezler, çağla birlikte hareket etmezler. Tüm sözde dinler yaşantınızı, sevginizi, s..»»
Bülent Okay

Okyanus Yayıncılık

Tarihte komşu olmamıza ve yüzyıllar boyunca çok yakın ilişkilerde bulunmamıza rağmen Çin, ne yazık ki bizler için hep bilinmezliğini ve gizemini korumuştur.   Yeryüzünün en eski yerleşik kültürlerinden birisine sahip olan Çin hakkındaki bilgilerimiz hep sınırlı kalmış. Bu ülkeyi ve kültürünü &cc..»»
Kolektif

Okyanus Yayıncılık

Yoga zihindeki düşünce dalgalarının kontrolüdür. Patanjali   Eski bir Sanskrit metinde şöyle bir beyit vardır:   'Dünyayı kim fetheder? Ancak kendi zihnini fetheden kişi'   Zihin kontrolü yoga öğretisinin candamarı, ruhudur. Yoga'nın yardımıyla zihninizi yoğunlaştırmayı ve denetlemeyi öğrenirsiniz. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.