Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Okuryazar Yayınevi

Okuryazar Yayınevi

• Okuryazar Yayınevi Kitapları | • Okuryazar Yayınevi İletişim Bilgileri | • Okuryazar Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Okuryazar Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Okuryazar Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Behzat Taş

Okuryazar Yayınevi

Osmanlı tarihinin en renkli kişiliklerinden biri Barbaros Hayrettin Paşa'dır. Barbaros adıyla bilinen Hızır Reis, Osmanlı İmparatorluğu'nun en ünlü "kaptan- ı deryası" olacaktı. Denizlerde üstünlüğü henüz ele geçirememiş olan Osmanlılar onun döneminde zaferden zafere koştular.»»
Behzat Taş

Okuryazar Yayınevi

Her olayın gerçekleştiği tarihsel bir bağlam vardır. Olgular tarihsel bağlamı içinde anlaşılabilir. Bu nedenle de bugünü anlamak ve geleceği ideallerimiz doğrultusunda biçimlendirmek için geçmişi nedenleri ve sonuçlarıyla birlikte ele almamız gerekir. Anadolu Selçukluları Devleti adlı kitap böyle bir bakış açısıyla hazırlanmıştır. Bizansın zayıf düştüğü bir tarihsel dönemde Türklerin bu bölgeye ye..»»
Mustafa Kerim Tol

Okuryazar Yayınevi

Eski zamanlardan birinde göklerde iki arkadaş bulut yaşardı. Bu iki kafadar bulutun adları Siyah ve Beyaz'dı. Ak bir ışık gibi parlayan Beyaz Bulut, dokunduğu yeri ışıl ışıl bir berraklığa kavuştururdu. İçinde taşıdığı irili ufaklı yıldıza benzer şekillerle Beyaz Bulut, kuşların mutluluk kaynağı ve oyun yuvasıydı. Siyah Bulut'un olduğu yerde ise yağmur hiç eksik olmazdı. Kurşuni koyu rengi ona se..»»
Suat Hayri Küçük

Okuryazar Yayınevi

"Aforizmalar" adlı bu derlemede yer alan sözlerin her biri, sanat, edebiyat ve felsefeye eşit uzaklıkta ve her hangi birine indirgenemeyecek olan içerik ve biçime sahiptir. Hiçbir hiyerarşik ve eşitsiz değer-anlam piramidi oluşumuna izin vermeyecek biçimde ve kategorize edilmeyecek bir özgünlükle seçildi sözler. Bu seçki, ırkçı, otoriter, ayrımcı ve cinsiyetçi olmayan; özgürlük, aşk, düş, ütopya, ..»»
Michel De Montaigne

Okuryazar Yayınevi

Günümüzde ve dünyanın herhangi bir coğrafyasında, farklı kültürel sosyal yapılarda biçimlenmiş her türden insanlık haline söyleyecek sözü olan; yaşayan ve işleyen imgeler ve edimlerde karşılık bulmayı sürdüren kısımlardan oluşuyor bu seçki. Ayrıca, anlama, kavrama, duyumsama ve alımlama açısından mümkün olduğunca erken yaşlarda da karşılık bulmasını arzu ettik. On iki (12 ) yaş ve üzeri gençler..»»
Ülfet Taylı

Okuryazar Yayınevi

250 yıl süren Selçuklular döneminde Türkler Anadolu’ya iyice yerleşmiş ve güçlenmiştir. Ardında Osmanlı dönemi başlamıştır ve yaklaşık 600 yıl boyunca bu coğrafyanın en güçlü toplumu ve kültürü olarak hüküm sürmüştür. “Çizgilerle Osmanlı İmparatorlu Türklerin ve Anadolu’nun bu 600 yıllık evresine odaklanarak hazırlanmıştır. Okuyucuda ilgi ve merak uyandıracak bir bakış açısıyla, ..»»
Yavuz Gölbaşı

Okuryazar Yayınevi

Yavuz Gölbaşı, “Bilinmeyen Atatürk ve Tanınmayan Ailesi” adlı bu kitapta Mustafa Kemal ve ailesini alışılagelmişin dışında bir bakışla ve bilinmeyen yönleriyle anlatıyor. Kitap, okul çağındaki gençler için faydalı olmayı, onlara yeni bir bakış açısı sunmayı ve kalıcı temel bilgiler sunmayı hedeflemektedir. Asker ve siyaset adamı yönlerinin ötesinde diğer insani hallerini anlatmaktadır...»»
Jules Verne

Okuryazar Yayınevi

Fransız bilimkurgu yazarı Jules Vernein ?Dünyanın Merkezine Yolculuk? adlı bu romanı, gençlik edebiyatının en iyi örneklerinden biridir. Yazar bu romanda bilimsel merak, cesaret, analitik düşünme, gençlik, doğa ve düş gücü gibi kavramların birey ve toplum açısından önemine dair düşünmeyi sağlıyor. Gerçekliği kavramanın ve onu idealler doğrultusunda dönüştürmenin en iyi yolu düşler ülkesinden geçer..»»
Recaizade Mahmut Ekrem

Okuryazar Yayınevi

Recaizade'nin tek romanı olan Araba Sevdası Tanzimat edebiyatı ile artık bireysel konuların öne çıktığı Servet i Fünun arasında köprü işlevi gören önemli bir yapıt olarak öne çıkar. Türk edebiyatı romantizmden realizme evrilişini bu romanla birlikte yaşamıştır. Araba Sevdası 19. yüzyıl İstanbul'unda şımarık sorumsuz türedi paşazadelerinin Batılı giyim kuşam ve konuşma özentileriyle sürdürdükleri s..»»
Emile Zola

Okuryazar Yayınevi

Therese, baskılar nedeniyle bütün duygularını içine atmıştır. Yaşamı boyunca içinde uğuldayan tutkularını susturmak onu her açıdan hasta etmektedir. Bir gün, kocasının arkadaşı olan Laurent’le tanışır ve birbirilerine âşık olurlar. Bir süre ilişkilerini gizlice sürdürseler de artık böyle yaşamak istemezler aşklarını. Sevgilisiyle birlikte kocası Camille’i öldürme planları yaparlar ve ..»»
Burçin Pervin Arabacı

Okuryazar Yayınevi

İşte yine o gün gelip çatmıştı. Bugün her yıl düzenlenen geleneksel tavşan yarışları günüydü! Ormandaki tüm tavşanlar ne kadar yetenekli olduklarını göstermek için yarışacaklardı. Yimi daha önceki senelere de her tavşan gibi bu yarışlara katılmış ama hiçbirinde sonuncu olmaktan kurtulamamıştı. »»
Yasemin Şahin

Okuryazar Yayınevi

Yasemin ŞAHİN'in Harflerin Dansı adlı bu şiirsel öğrenme kitabı, çocukların öğrenme süreçlerini eğlenceli bir oyuna dönüştürecek. Her harf için bir şiir var ve her şiirde, adı o harfle başlayan nesneler, hayvanlar ve duygular anlatılıyor. Böylece Harflerin Dansı'na oyunsu bir şiirsellik eşlik ediyor. Oyun, öğrenmeyi neşeli bir deneyime dönüştürüyor. Nesneler, renkler ve sesler şiirsel bir form..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.