İnsanlar köprü kuracakları yerde, duvar ördükleri için yalnız kalırlar.-- NEWTON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Okur Kitaplığı

Okur Kitaplığı

• Okur Kitaplığı Kitapları | • Okur Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Okur Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Okur Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 40 kitap bulunuyor."Okur Kitaplığı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mehmet Aycı

Okur Kitaplığı

***Kitaptaki halk edebiyatı ürünlerinin tamamını annemden derledim. Metinlerin çoğunun asıl kaynağı olan Havva Anamı hatırlıyorum: Yeryüzünde az sayıda bilge kadından biriydi. ***İnsan acı çekmekle ölmez, ölseydi ben ölürdüm*** derdi; çektiği acıların yaşatan bir tadı, bir derinliği vardı onda.*** Kıratın üstünde bir uzun yayla Niyneyim ağalar kaderim böyle Anama atama çok selam söyle Beypaz..»»
Tunay Özer

Okur Kitaplığı

Bulutların tortusunda kalan gölgesiyle su sonsuz dilde yazar güncesini geceyi bir giz gibi ürpertir içindeki özsu gök teni zeytini biz kadim güneşle biliriz gece biriken gözlerine ışık yuvası inciri tut acının loncasına gizli bir adla kayıtlı ey kişi, geldiğin bedesteni unut dağınık söz dizimi bulutları fırtına bilgisi ile oku denize eğilen çamları yeni toprakların diliyle (Tanıtım ..»»
Belya Düz

Okur Kitaplığı

Onca mısradan buraya geldin yorgunsun sevgili okuyucu şimdi seni iki mısralık bir tefekküre davet ediyorum: helal rızık için çalışan sahabenin elleri öpüldü peygamber tarafından. (Tanıtım Bülteninden) »»
Mehmet Aycı

Okur Kitaplığı

Ankara Türkiye demektir. Bu sadece ülkenin başkentinin o ülkeyi temsiliyle sınırlandırılamayacak kadar keskinliğe sahiptir. Bugün Kuzey Balkanlardan Uzak Asya'ya, Kırım'dan Afrika kıyılarına uzanan muhteşem coğrafyada Ankara ismi bir kutup yıldızı mesabesindedir; söylenmesi ve duyulması bile kalbe sıcaklık, göze ışıltı vermektedir. Mevsim geçişlerinin o kentin sakinleri için fark edilmeyen sakl..»»
Hacer Topaktaş

Okur Kitaplığı

Çok önemli ve seçkin bir çalışma olan bu kitabı hazırlayan Hacer Topaktaş geçtiğimiz günlerde Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Bilimsel Telif ve Çeviri Eser Ödülleri Programı(TEÇEP) 2015 Yılı Ödülü'ne de layık görüldü. Osmanlı Devleti ile diplomasi arasındaki ilişkinin boyutunun ve mahiyetinin anlaşılması, Avrupa siyasetinin ve diplomasisinin de kavranması bakımından önem arz eder. Son dönem O..»»
Ali K. Metin

Okur Kitaplığı

80'lerin şiirindeki imgeci görüngü, bireyleşmenin bir tezahürü olarak kendisini gösterir. Şairin kendilik tecrübeleriyle temellenen imge, verili duyarlıkların ve söylemlerin, klişeleşmiş algı ve ifade yapılarının üzerine çıkarak dünyanın farklı şekilde algılanmasına olanak sağlar. Şiir verili dilin dışına çıkarak imgeyle düşünmeyi getirir. Bu yönüyle modern -daha doğrusu hakiki- şiirin temel, kuru..»»
İshak Aslan

Okur Kitaplığı

Gülün kemendine sarılarak ineceğim şimdi Buğday tarlasına, yeryüzü lambasına Karanlığımı delen iksir, şafak tozlarından eriyen ovalar Benim yaradılış özlerimden moleküller Sana geldim ey toprak Suç işleyen bir çocuğun ana kucağına atılışıdır sana gelen Sana karşı sana sığındım kutsal sığınak Teslimiyet medeniyetin tohumunu ekeceğim bağrına Cennetten atılanın cennete geçiş menzili. (Tanıtı..»»
İsmail Aykanat

Okur Kitaplığı

Tamam çekeyim de ayağımı dergâhınızdan Muhabbet köroğlu'ysa eğer Yazık hürriyet koşusuna kemal'in Hiçbir kadın aksini söylemedi Ulusu yok ulusu yok askerin Yüzyıl yüzyıl yüzyıl hemdem olduğum sancılardandır bu Nicedir uzak yaşamaların çağrısı şiirimiz Turuncu tarihlerdir bize savrulan Ah neredesin kalbimin mutlu pınarı (Tanıtım Bülteninden) »»
Rabia Gelincik

Okur Kitaplığı

Herkes, kendi hikâyesinde çaresiz Herkes, başkasının hikâyesinde kahraman. Senin çiçeklerin vardır; Okul defterlerinin arasında kurutulmuş Bir şapkanın, çantanın kenarına kuş misâli konmuş Eteklerini çiçeklerin bastığı ilk gençliğin Kınalı parmakların şarkısıyla uyutulmuş Hatırla! Senin çiçeklerin, En sevdiğin kahramanın öldüğü kitapta unutulmuş. (Tanıtım Bülteninden) »»
Şeyda Koç

Okur Kitaplığı

Mutluluk nedir ki sultanım; ben sizin yanınızda elbette mutluyum. Ama sadece sınırlı zamanlarda ve sizin izin verdiğiniz ölçüde. Sizin yanınızda onurluyum, âşk doluyum. Lakin bu odadan dışarı çıkınca bütün gözler üzerimde. Ben ki; Ortadoks Papazın babasının biricik kızı Anastasya, aşağılayıcı bakışlar altında!.. ***Sus Kösem! Kapat o şakayık dudaklarını yakışmıyor! Kötü sözler çıkmasın şerbet k..»»
Özcan Ünlü

Okur Kitaplığı

Muhsin Önal

Okur Kitaplığı

Böylesine bir yolculuğu nasıl gerçekleştirdiğimi bilmiyor, bilmek de istemiyorum. Belki de hayatımın son yolculuk tecrübesini yaşıyorum. Mısır benim son durağım olabilir bunu bile düşünüyorum. Geri dönememe ihtimali beni ürpertiyor. Acaba ölüm fermanımı mı imzalıyorum ve bunu ne uğruna yapıyorum? Cevabını bilmediğim sorular, manasını kavrayamadığım duygular, geride bıraktıklarım, gözü yaşlı anılar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.