Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

• ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık Kitapları | • ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık İletişim Bilgileri | • ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 106 kitap bulunuyor.
Bir ODTÜ Geliştirme Vakfı iştiraki olan ODTÜ Yayıncılık (METU Press), Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin ilkelerine, itibarına ve kalitesine yaraşır yayınlar üreterek toplumsal gelişim sürecine katkıda bulunmak amacı ile 1996 yılında kurulmuştur. Hedefimiz; akademik bilgiyi herkesin zevkle okuyabileceği yayınlar haline getirmek, akademik çalışmaları yayınlamaya hız vermek, çocuklarımıza ve gençlerimize okuma alışkanlığı kazandıracak, objektif düşünebilen bireyler olmalarına destek olacak yayınlar üretmektir. Ayrıca dünya edebiyatından yeni isimleri, iyi çevirilerle okurlarımıza sunarak kültür hayatımıza yeni renkler ve zenginlikler katmayı amaçlamaktayız. Bu hedef ve amaçlarımız doğrultusunda elde ettiğimiz gelirler aracılığı ile ODTÜ öğrencilerine burs sağlayarak gelecek nesillerin yetiştirilmesine de önemli bir katkı sağlamaktayız. Bu gün alanında öncü olan Matematik Gezegeni kitapları, Digital Kale gibi 100.000'in üzerinde satan kurgu kitapları, Beton, Nöroanatomi, Yağ Kimyası gibi Üniversite yayınları, 2006 Sedat Simavi ödülü kazanan Osmanlı’da Neft ve Petrol kitapları ile Kriptografi, Nanoteknoloji gibi toplumbilim yayınlarımızla ülkemizin eğitim ve kültür alanındaki gelişimine katkı sağlayacak eserler yayınlamaktayız. Her yıl yayın yelpazemize eklemekte olduğumuz onlarca yeni kitabın basımında en büyük desteğimiz siz değerli okurlarımızın bize duyduğu güvendir.
Son Yayınlanan Kitapları
Faruk Yalvaç

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Bu sözlük İngilizce, Almanca, Fransızca ve Türkçe olmak üzerinden hazırlanmıştır. Alışılagelmiş sözlüklerden biraz farklı ve ansiklopedik bir nitelik taşımaktadır. Doç. Dr. Faruk Yalvaç, Talas Amerikan Okulu, Tarsus Amerikan Koleji ve Siyasal Bilgiler Fakültesi'ni bitirdi. Loncon School Of Economcs'de master ve doktora yaptı...»»
Ülkü Doğancıoğlu

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Konu Anlatımlı Programa Tam Uyumlu Öğrenci Odaklı Çoklu Zekayı Destekleyen 350 Örnek 10 Çözümlü Test (167 Soru) 47 Konu Değerlendirme Testi (812 Soru)  »»
Ülkü Doğancıoğlu

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

"Matematik Gezegeni Ana Sınıfı" serisi ODTÜ Yayıncılık tarafından çıkartılan Matematik Gezegeni kitapları serisinin ilkidir. Çocukların gelişim süreçleri dikkate alınarak özenle hazırlanan bu seri, çoklu zekâ kuramına göre hazırlanmıştır. Bir yandan matematiksel kavramların yerleştirilmesine yardım ederken bir yandan da sosyal..»»
Tekin Dereli

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Kuantum mekaniği atomların ve atomların yapıtaşları olan parçacıkların tarifine olanak veren fizik yasalarının temelinde yer almaktadır. Artık günlük yaşamımıza kadar girmiş bulunan mikroelektronik aygıtlar, lazer, tornografi, nükleer enerji gibi teknolojik uygulamalar ancak kuantum mekaniğinin anlaşılmasıyla anlam kazanır. Fakat kuantum mekaniği teknolojik uygulamaların &oum..»»
Teo Grünberg

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Modern sembolik mantık dersleri 1967 yılından bu yana lise ve üniversitelerimizde yaygınlaşarak okutulmaktadır. Bu alanda şimdiye dek yedi tane ders kitabı yazdım. Ancak, sembolik mantık hızla gelişmekte ve uygulamaları artmaktadır. Üç ciltlik Sembolik Mantık El Kitabı'nı çeşitli mantık sistemlerini ve uygulamalarını geniş bir okuyucu kitlesine, özellikle li..»»
Kolektif

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

"Sincap Tarçın'ın Yolculuğu", altı kitap ve bir portfolyodan oluşan ve 5-6 yaş grubu çocukların gelişim özellikleri dikkate alınarak hazırlanmış olan bir eğitim setidir.   Sette kavramlar oyunlarla verilmiş, tekerlemelerle zenginleştirilmiş ve çalışma sayfalarına ek olarak, sosyal gelişimde önemli olan beceri ve davranışlar işlenmiş..»»
Turhan Y. Erdoğan

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Engineering design and construction greatly depend on proper selection and use of materials. Therefore, all engineers need to have a sound knowledge of materials to achieve success in their endeavors. In order to furnish civil engineering students with the necessary preliminary knowledge, there are two compulsory materials courses one being designed for second year and the other for th..»»
Uğur Ersoy

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

New developments have taken place in the areas of reinforced concrete technology and earthquake engineering since the publishing previous edition of this book. New approaches have emerged as a result of research and observations made after recent earthquakes. Most of these developments and the new approaches have been incorporated in the new editions of Turkish reinforced concrete codes, i.e. T..»»
Grzegorz W. Kolodko

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Grzegorz W. Kolodko, bir akademisyen ve konuya ilişkin derin, uygulamaya dayanan deneyimleriyle uluslar arası ekonominin en keskin ve doğru gözlemcilerinden biridir. Onun yazıları küreselleşmenin ekonomi politiği üstüne yapılan tartışmalarda daima önemli bir başlangıç noktası oluşturacaktır. -Francis Fukuyama-»»
Yücel Çağlar

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Biliyor musunuz; Türkiye'de orman ekosistemleri ve ormancılıkla ilgili öğretim yalnızca orman fakültelerinde yapılıyor. Örneğin, orman ekosistemleri ve ormancılık üniversitelerin hukuk, iktisat ve siyasal bilgiler; dahası, ziraat, çevre, şehir planlama mühendisliği, güzel sanatlar vb fakülte ve bölümlerinde "seçmeli ders"..»»
Eren Veysel Ersoy

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Günümüzde kişisel ve kurumsal bilgiler üzerinde sürekli artan tehdit ve risklere karşı bilgi güvenliği kavramı, iş süreçlerinin ayrılmaz bir parçası olarak düşünülmelidir. Bu bakımdan özellikle bilgi sistemlerini ve önemli bilgileri içeren tüm süreçler, yeni bir iş anlayışı çerçevesinde ..»»
Funda Pehlivanlıoğlu Noyes

ODTÜ Geliştirme Vakfı Yayıncılık

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.