Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nüve Kültür Merkezi

Nüve Kültür Merkezi

• Nüve Kültür Merkezi Kitapları | • Nüve Kültür Merkezi İletişim Bilgileri | • Nüve Kültür Merkezi Hakkında Bilgi
Sitemizde Nüve Kültür Merkezi isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Nüve Kültür Merkezi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bekir Oğuzbaşaran

Nüve Kültür Merkezi

Kalem Mukaddes Kitabımız'da geçen mübarek kelime ***İlmi kitapla bağlayınız*** buyuruyor Peygamber-i Zişan. Söz uçar, yazı kalır, denilmiştir. Sözü ebedileştirmenin vasıtasıdır kalem... Bilim, kültür, sanat ve edebiyatın simgesi olan kalem… Sohbet, medeniyetimizin olmazsa olmazlarından. İslam, bir sohbet medeniyetidir aynı zamanda. Peygamberlerin, ilim ve fikir adamlarının, tasavvuf erbabının süre..»»
Fuat Yöndemli

Nüve Kültür Merkezi

Caduceum motifinin hekimliğin sembolü olarak kabul edilmesi ve bu motifte bulunan sopanın Hayat Ağacı olarak yorumlanması dolayısıyla bu ağaç yani Hayat Ağacı/ Bilgi Ağacı veya Ölümsüzlük Ağacı/ Otu. hakkında bilgiler... Yılanın muhayyel ve stilize edilmiş dev formu olan ejderler hakkında Türk ve dünya edebiyatından örnekler..Yılanı merkez alarak Türk kültürü, tarihi, folkloru, edebiyatı, dinî in..»»
Kazım Öztürk

Nüve Kültür Merkezi

Allah Resulü'nün, Allah'tan getirdiği gerçek; Kur'andır ve İslam'dır. Allah, bütün insanları bu dine çağırmaktadır. Hz. Peygamber, İslam davetini; Arabistan Yarımadası ve Arap kavimleriyle sınırlı tutmamış, Habeşistan'dan İran'a ve Bizans'a kadar dünyanın dört bucağına ulaştırmaya çalışmıştır. Resulün, vahiy alma ve peygamberlik görevi dışında bizim gibi bir insan olduğu; gaybı bilmediği, gele..»»
Ömer Akdağ

Nüve Kültür Merkezi

Toplumlar kurallarla yönetilir. Medenî topluluklar böyledir. Kaideler veya kurallar toplum vicdanından akseden hükümlerdir. Politikacılar bu hükümlerin sözcüsü konumundadırlar. Seçmen davranışını etkileyen çeşitli faktörler vardır. Bunlar içinde bam telini teşkil eden üç ana nokta vardır; birincisi siyasetçi veya siyasî partinin mazisi yani geçmişidir. İkincisi politikacının seçimlere çeyrek ..»»
Nurten Selma Çevikoğlu

Nüve Kültür Merkezi

Müslüman kardeşimin derdi benim derdimdir. Etrâfımızda Müslümanlar adına cereyan eden her menfi hâdise, mü'min yüreğimizi kanatıyor. Anlaşılacağı üzere gizli güçler mârifetiyle Ortadoğu coğrafyası yeniden şekillendiriliyor. Bu amaçla İslam ülkeleri hiç çekinmeden yakılıyor, yıkılıyor, binlerce târihi eser yok ediliyor, câmiler-türbeler bombalanıyor ve içinde yaşayan Müslümanlar en ağır en acımasız..»»
Erkan Türkmen

Nüve Kültür Merkezi

Worldly shapes are deceptive: Friends! If you pass beyond these deceiving forms You can see rose gardens behind other rose gardens When you break up and burn off your own form You have learnt to surrender to the universal form. Kill these four birds: Cut off these four living birds' heads Make them immortal and save them from dust They are duck of greed, peacock of show Crow of desires ..»»
Seyit Küçükbezirci

Nüve Kültür Merkezi

Konya ***Kök Şehir***; Konya ***Köken Şehir***… Konya, bin yıldır ***Kutsal Belde***, ***Aziz Şehir***, ***Belde-i Emin*** olarak bilinir… Konya ***Belde-i Muhayyeredir***. Hazreti Muhammed Mustafa'ya ***Hicret*** için izin verilen üç beldeden biridir. Konya, Selçuklular'ın Payitahtı; Osmanlı İmparatorluğu'nun ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kültürel kökenidir. Anadolu'da İlk Türk Devletini kuran S..»»
Kazım Öztürk

Nüve Kültür Merkezi

Hz.İbrahim; inançlı bir insanın kararlı tutumu sayesinde önünde hiçbir engelin duramayacağının açık örneğini oluşturur. İnanç; kararlılığı gerektirir. İnançta tortu olmaz. Eğer inanmıyorsa anne, baba, kardeş ve kan bağı ile doğan akrabalığın hiç değeri yoktur, inanç karşısında. Hz. İbrahim, bunu babasına karşı göstermiştir. Tevhid inancını haykırmak için Nemrud'un hiç bir tehdit ve korkutmasına pa..»»
İsmail Çalışkan

Nüve Kültür Merkezi

Kırlangıç Ağıdı, alnımıza yazılan yazan yazgısının zekâtı, kalemimizden dökülen kelamın borcu... Kırlangıç Ağıdı, çocuklar gülsün diye yola çıkmış yazarların kitabesi… Bir makale yazısı yazmaya niyet etmemiştim oysa. Beylik laflar etmek de değildi arzum. Kalplerimize düşen masum çocukların hüznünden söz edecektim, aslında. Bir çocuğun yüzünde gördüğümüz hayatı hangi kelam tam olarak anlatabilir ki..»»
Ramazan Göral

Nüve Kültür Merkezi

Son yıllarda belge üretiminde ve kayıtlı belge sayısında büyük artışlar olmuştur. Belge üretim miktarında meydana gelen artış, verilen hizmetin maliyetini artırmakta, belge erişimine yönelik işlemlerde karışıklıklara ve belgelerin niteliksiz olarak üretilmesine neden olmakta ve dolayısıyla arşivsel gereksinimlere yeterli ölçüde cevap verilememektedir. Bu nedenle belgelerin kurumsal ve arşivsel..»»
Abdullah Palazoğlu

Nüve Kültür Merkezi

Bismillahirrahmanirrahim Sevgili kardeşlerim M.S 325 yılında toplanan iznik konseyinde kabul edilen ve bugüne kadar dünya Hristiyanlarının tamamının kabul ettiği ve etmekte olduğu iki Hristiyan amentüsü aynen aşağıdaki gibidir. Bu amentülerden ise her Hristiyan mezhebi kendine göre anlayışını ortaya koymuş ve kendi doktrinlerini oluşturmuşlardır, bunların en meşhurları Westminis..»»
Kolektif

Nüve Kültür Merkezi

Ihlamur'un başlangıçta tepki toplayan, sonra yadırganan ve nihayet benimsenen hacimli dosyası bu sayımızda biraz mütevazi oldu. İçimizde, Türk şiirinin yaşayan en önemli şairlerinden olan Gülten Akın'a ***hayattayken*** bir hatıra bırakmanın ve vefa borcumuzu ödemenin sevincini yaşıyoruz. Başta -halen tedavisi devam eden- sevgili Gülten Akın ve sevgili Ahmet Telli olmak üzere tüm edip..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.