Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Norgunk Yayıncılık

Norgunk Yayıncılık

• Norgunk Yayıncılık Kitapları | • Norgunk Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Norgunk Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Norgunk Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 141 kitap bulunuyor."Norgunk Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abidin Dino

Norgunk Yayıncılık

Kolektif

Norgunk Yayıncılık

Bakışların odağında olduğunu bilen, ama bu kaçınılmaz gerçeği sükunetle karşılayan figürleri yerleştirmiş tuallerine Argun Okumuşoğlu ve bu sahnelerden oluşan çalışmalarını kendi yayını olarak kitaplaştırmış. Bakanlar ve bakılanlar olarak iki bölümden meydana geliyor bu sıradışı kitap: tasarımı, kağıt seçimi, röprodüksiyon kalitesi, baskısı çok etkileyici. Dışavurumcu, sert, tekstürlü boya kullanı..»»
Arif Dino

Norgunk Yayıncılık

"Ölüm kalım resimleridir bütün bunlar. Bence Arif Dino'nun çizgisi Türk sanatının eksik kalmış bir halkası. Artık bugün yerini bulsun derim. Bu sözümü duysa, biraz alaylı gülümseyerek gözlüklerini burnundan kaldırıp alnına yerleştirir, günün beşinci paketinden bir cigara yakıp dumanını üflerdi burnuma sarmal zülüf içiminde."  »»
Nermin Saybaşılı,Leyla Akhundzadeh,Ruben Arevshatyan,Saleh Barakat,Kamal Boullata,Khaled Hafez,Salwa Mikdadi,Tirdad Zolghadr

Norgunk Yayıncılık

Beral Madra (Önsöz) Leyla Akhunzadeh (Bakü, Azerbeycan) Ruben Arevshatyan (Erivan, Ermenistan) Saleh Barakat (Beyrut, Lübnan) Kamal Boullata (Kudüs, Filistin) Khaled Hafez (Kahire, Mısır) Shalva Khakhanashvili (Tiflis, Gürcistan) Salwa Mikdadi (Kaliforniya, ABD) Nermin Saybaşılı (İstanbul, Türkiye) Tirdad Zolghadr (Tahrah, İran) Neighbours in Dialogue (Komşular Söyleş..»»
Tristan Tzara

Norgunk Yayıncılık

Dada bizim yoğunluğumuzdur: sonuçsuz süngüler diker havaya, Alman bebeğin Sumatralı kafasını da; Daad pantuflasız paralelsiz bir yaşamdır; birliğe karşı, birlikten yana, ve elbette geleceğe karşı; beyinlerimizin yumuşak yastıklara dönüştüreceğini biliriz bilgece, dogmatizm karşıtlığımızın bir devlet memuru kadar dışlayıcı olduğunu da, özgür değiliz ama özgürlük diye haykırırız; disiplinsiz, ahlaks..»»
Cevat Çapan

Norgunk Yayıncılık

İkinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere'de öne çıkan çağdaş oyun yazarları arasında belki de en tartışmalı isim John Whiting'dir. Dönemin genç yönetmenlerinden, oyuncularından gördüğü ilgiyi bir türlü eleştirmenler kanadından bulamayan yazar kimi zaman kendi köşesine çekilmiş, senaryolar, eleştiri yazıları yazmış, ama sonrasında yaptığı çıkışlarda da bildiğini okumaktan hiç vazgeçmemiştir: "Sanatın ..»»
Nermin Saybaşılı,Leyla Akhundzadeh,Ruben Arevshatyan,Saleh Barakat,Kamal Boullata,Khaled Hafez,Salwa Mikdadi,Tirdad Zolghadr,Shalva Khakhanashvili

Norgunk Yayıncılık

"Güney Kafkasya, Ortadoğu ve Asya sanat ortamlarının uluslar arası ilginin odağı olduğunun altını çizebiliriz. Bu bölgelerde yaşayan bizler, kendi kültür ve sanat ortamımıza saygılı bir çevrede ev yapımı bir söylem belirleyip üretmek durumundayız. Ya sa şimdi artık küresel ortama açılmamızı sağlayacak bir eşiği ortaklarımızla birlikte geçmek konusunda kararlı olmalıyız. Kitap, Feshane-i Amire'n..»»
Levent Öget

Norgunk Yayıncılık

Arif Bey suda şişmiş iskele kazıklarını gösterdi; "...İster kayın ağacından olsun ister gürgen ağacından, mutlaka cilalı olmalıdır... yoksa bir lodosta dağılır." L.Ö.  »»
Derleme

Norgunk Yayıncılık

İçindekiler Bulunmuş Çeviriler- Gottfried Benn- Eugenio Montale- St. John Perse- Ezra Pound- Georg Traklİkinci Elden- Amanda Aizpuriete- Gunar Ekelöf- Fernando Pessoa- Gonzalo Rojas- Olga Sedakova- Notlar  »»
Derleme

Norgunk Yayıncılık

Bu kitap, AB Kültür Programı tarafından seçilmiş ve desteklenmiş Konuk Sanatçı Projesi'nin meyvesidir. Bu bağlamda Şubat 2012'de gerçekleşen Koç Üniversitesi Uluslararası Konuk Sanatçı Çalıştayı'ndaki sunuşlardan yola çıkarak, Türkiye için özel olarak hazırlanmış bir derleme niteliğindedir. Öncelikle görsel sanatlar, iletişim sanatları, sahne sanatları ve edebiyat alanında varolan programları tanı..»»
Ufuk Üsterman

Norgunk Yayıncılık

Kapanma Hızı, duvar resimleriyle tanınan ressam Ufuk Üsterman'ın yıllar önce Beyaz dergisinde yayımlanan sıradışı denemelerini biraraya getiriyor. Kitapta ayrıca, yazarın son dönemde yazdığı, nesne mekân ilişkisine odaklı yayımlanmamış metinleri de yer alıyor. Kitabın önsözünü yazan Ahmet Soysal, "marjı, kıyıyı daha işin başında yazının merkezine koyan" bu "denetimsiz" metinler için şöyle diyor: ..»»
Canan Tolon

Norgunk Yayıncılık

" Canan Tolon' un kitabı son derece güçlü. Şaşırtıcı ve sarsıcı bir metnin yarattığı bir başkaldırı adeta. Yazının doğrudan, veya bir formu, bir rengi basitçe çağrıştırarak sürekli gönderme yaptığı bu metne eşlik eden desenler de çok güçlü. Şu açık ki, hoşgörüsüzlüğe karşı bir kitap bu. Farklı olanların, pek çok açıdan diğerlerinden ayrılanların hemen her yerde türlü biçimlerde karşılaştığı hoşgör..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.