İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nil Yayınları

Nil Yayınları

• Nil Yayınları Kitapları | • Nil Yayınları İletişim Bilgileri | • Nil Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Nil Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 52 kitap bulunuyor.
1987 yılında Nil A.Ş olarak yayıncılık hayatına başlayan yayın evimiz ilk başlarda genel anlamda dinî, ilmî, edebî, fikrî, kültürel ve sesli yayıncılık alanlarında faaliyet gösteriyordu. Bu manada kültür hayatımıza sayısız nitelikli eser kazandıran yayın evimiz 2005 yılından itibaren velud bir iş bölümü yapılanmayla bir gönül ve aksiyon insanı Fethullah Gülen eserlerinde yoğunlaşma kararı aldı. Böylece geleceğin fikir işçisi ve mimarlarına daha nitelikli ve daha hızlı ulaşma/buluşma gayretindeyiz. Nil Yayınları, insanı yücelten değerlerden habersiz yetiştirilmiş, maddenin ağır baskısı altında ezilmiş ve tükenmiş, hiçliğin koynunda süt emen nesillerin kayboluşu karşısında, bu nesillere örnek insanın ve cemiyetin nasıl olması gerektiğini anlatmak sancısıyla kurulmuş bir yayınevidir. Örnek insan ve toplumun vasıfları ile, kalb-kafa bütünlüğü mülâhazasına bağlı yaşayan, özü-sözü doğru vicdan genişliğine ulaşmış fertle başlayıp, aile ve nihayet ideal bir toplumun yol haritasını veren bir yayıncılık anlayışı izlemektedir. Asrımız ilim asrıdır ve bundan sonra da ilim hükmedecektir. Bir insanın gerçek insan olması da kafasının müspet ilimlerle, kalbinin de inançla aydınlanmasına bağlıdır. Din ile ilim el ele yürüyecek.. iman ile akıl sarmaş-dolaş her yere meyvelerini saçacaktır.
Son Yayınlanan Kitapları
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Kalbin Zümrüt Tepeleri, mahviyet, tevazu hal ilmi olarak, insanı ve İslam'ı, özünü oluşturan tasavvufi ıstılahlar çerçevesinde bütün boyutlarıyla ele almakta; bu ıstılahların ayet ve hadis perspektifinde tariflerini vermenin yanı sıra, onların ifade ettiği kalbi amellerin insana kazandırdığı manevi, ahlaki, insani mertebe ve faziletleri naza..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Kalbin Solukları Muhterem Fethullah Gülenin süreli yayınlara 30 yıldır başyazı olarak yazdığı edebi ve felsefi muhtevalı makalelerinden derlenmiş bir buket sunuyor okuyucuya Söz ve hitabet ile gönül ve hal dili arasında kurduğu münasebetle söze başlıyor Kalbin Solukları. Zira söz sahibini ele verir ve sahibinin hayattaki karşılığı kadardır. Her söz&u..»»
Safvet Senih

Nil Yayınları

Hz. Hızır, bereket ve yardımın sembolü bir sırlı şahsiyet. Darda kalanlar "Yetiş Ya Hızır!" derler, yeşile bürünür geçtiği yerler.. Kimmdir Hz. Hızır? Nasıl bir hayat yaşamaktadır.? Ölümsüzlüğün sırrına ermiş midir? Kimlerler görüşür? Kimlere yardım eder? Bir de "Hızırlaşan" insanlar vardır. Manevi kuraklığım..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Neden "Kırık Testi"? Hocaefendi, şiirlerini topladığı kitabına da "Kırık Mızrap" adını vermişti. Bu teşbihlerin özünde engin bir tevazu gizli, ilkin onu görmek gerekiyor; bir de ifadesi tam mümkün olmayan düşünce çilesini... Kırık bir mızrapla dile gelen sazın, kalbin en derin noktalarından derlenen nağmeleri bihakkın terennüm etme..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Kalbin Zümrüt Tepeleri, mahviyet, tevazu hal ilmi olarak, insanı ve İslam'ı, özünü oluşturan tasavvufi ıstılahlar çerçevesinde bütün boyutlarıyla ele almakta; bu ıstılahların ayet ve hadis perspektifinde tariflerini vermenin yanı sıra, onların ifade ettiği kalbi amellerin insana kazandırdığı manevi, ahlaki, insani mertebe ve faziletleri nazarlar..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

"İnsan ölümü değil sonsuzluğu istiyor. İnsana hiçbir duygu boş yere verilmemiştir. Ebedi yaşama duygu ve arzularının bu dünyada karşılığını göremeyen insan, elbette kendisine bin bir hikmetle verilen bu duygularının karşılığını başka bir âlemde görecektir. Bu eser; beşerin çılgınlıklarının önünü alacak, onun hezeyanlarını &o..»»
Mehmet Erdoğan

Nil Yayınları

Bir zamanlar arılar dünyasında Bal Dede isminde sevimli, ihtiyar bir arı vardı. Bu yaşlı Bal Dede küçük arılar tarafından çok sevilirdi. Arı oğulları Bal Dedenin etrafına toplanırlar, hikaye anlatması için ona ısrar ederlerdi...»»
Edmondo De Amicis

Nil Yayınları

Bugün yine okula başlıyoruz. Tatil aylarımız bir rüya gibi geçip gitti. Annem, beni Baretti Okulu üçüncü sınıfına kaydımı yaptırmak için götürürken, bir yandan kırlarda geçirdiğim o güzel günleri düşünüyordum. Şimdi bütün sokaklar çocukların sesleriyle cıvıl cıvıldı. Okula giden cadde &uum..»»
Kolektif

Nil Yayınları

Kitap, 14-15 Kasım 2008 tarihinde Rumi Forum tarafından Georgetown Üniversitesi, Washington D.C.'de düzenlenen "Küresel Sorunlar Çağında İslâm: Gülen Hareketi'nin Alternatif Perspektifleri" adlı Sempozyum'da, eğitim, diyalog, yardımlaşma, etik, kadın hakları gibi farklı açılardan Gülen Hareketi hakkında sunulan 39 adet tebliğden ha..»»
Kolektif

Nil Yayınları

Kitap, Fethullah Gülen Hocaefendi hakkında çeşitli konferanslarda sunulan tebliğlerden şiddet kullanımı, barış inşası ve uyuşmazlık analizi konularıyla ilgili olanlarını bir araya getiriyor. Söz konusu makalelerden hiçbirisi böyle bir kitabın hazırlanması için kaleme alınmasa da uyuşmazlık analizi ve çözümü çalışmalarında gerç..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Hayatın pek çok alanında imandan siyasete, tarihten felsefeye, fıkıhtan siyere uzanan çok geniş bir çerçevede tevcih edilen sorulara Hocaefendi'nin verdiği cevapları ihtiva etmektedir bu eser. Üzerinden geçen zamana rağmen bu cevapların hâlâ ter-ü taze özelliğini koruduğunu görmekteyiz. Elinizdeki Fasıldan Fasıla-3 kitabıyla; o..»»
M. Fethullah Gülen

Nil Yayınları

Yüce hasletlere sahip bu mefkûre kahramanlarının, bugün, dünyanın dört bir bucağına bir tohum gibi serpildiği, bir ümit meşalesi olarak çevrelerini aydınlatmaya başladığı ve topyekün insanlık adına mutlu bir geleceğe göz kırptığı söylenebilir. Fakat "bu yol uzaktır, menzili çoktur, geçidi yoktur, derin sular var." Evet, b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.