İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nida Yayınları

Nida Yayınları

• Nida Yayınları Kitapları | • Nida Yayınları İletişim Bilgileri | • Nida Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Nida Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor.
2006 yılında yayıncılık hayatına başlayan Yayınevimiz genel anlamda dinî, ilmî, edebî, fikrî, kültürel ve sesli yayıncılık alanlarında faaliyet göstermeyi planladı. Bu manada kültür hayatımıza nitelikli eserler kazandıran yayın evimiz 2007 yılının ortalarına doğru İslam dünyasına çok emek vermiş değerli İslam alimi Prof. Dr. Yusuf el-Karadavi'nin kitaplarını yayınlama iznini kendisinden alarak yayın yolculuğuna başladı. Böylece geleceğin davetçilerine ve kanaat önderlerine daha nitelikli ve ilmi eserler ulaştırma gayretini gösterdi.. Nida Yayıncılık, Mukaddesatımızdan habersiz yetiştirilmiş neslimize, İslam'ın hayatın bütün alanlarını kuşatan evrensel bir sistem olduğunu anlatmak sancısıyla kurulmuş bir yayınevidir. Okuyan fert/birey, okuyan aile, okuyan millet ve okuyan ümmet biliciyle hareket eden yayınevimiz ideal bir toplumun yol haritasını vermeye çalışan bir yayıncılık anlayışı izlemektedir. Asrımız ilim asrıdır ve bundan sonra da ilim=İslam hükmedecektir. Bir insanın gerçek insan olması da kafasının müspet ilimlerle, kalbinin de İslamla aydınlanmasına bağlıdır. Din ile ilim el ele yürüyecek.. İnsanlık en güzel faziletlerini kuşanacak, bir zamanlar olduğu gibi yine kardeşliğimiz güçlenecek, Tüm insanlığı kurtaracak İslam güçlenecek ve Rabbimizin güzel nimetleriyle dolu olan şu dünyamız Allah'ın emrettiği İslam adaletiyle huzur bulacaktır.
Son Yayınlanan Kitapları
İsmail Kayar

Nida Yayınları

İslam tarihinde Şii-Sünni ayrımcılığının temelleri Yahudiler tarafından atılmış ve zaman içerisinde meydana gelen kerbela gibi elim olaylar da bu ayrımcılığı körüklemiştir. Önceleri siyasi bir şekilde ortaya çıkan bu ayrımcılık tarih içerisinde itikadi bir boyut kazanmıştır. İslam düşmanları, İslamın engellenemez yükselişini Şii Sünni fitnesini kışkırtarak, Müslümanları ..»»
Yusuf el-Karadavi

Nida Yayınları

Günümüzde ekonomik sorunlar diğer sorunlara göre daha önceliklidir. Çünkü insanlar geçim kaygısı ve kavgası ile meşguller. Öyle ki ekonomik faktörler hükümetlerin varlığının devamı veya çöküşlerinde, siyasilerin başarıları veya başarısızlıklarında, isyan ateşlerinin alevlenmesi veya bastırılmasında en önemli faktör olmuşlardır. Hatta şu anda dünyanın her tarafında meydan..»»
M. Emre GülerAhmet Varol

Nida Yayınları

Filistin meselesi hakkındaki yanlış bilgiler, yanlış kanaatler ve tahliller bu dava konusunda önemli sorumluluklar gerektirdiğini düşündüğümüz birtakım hatalı duruşlara sebep olmuştur. Bu hataların başta geleni ise Filistin davasını sahiplenme konusundaki çekingenliktir. Birçoklarının hâlâ bu meseleye bir İslam davası, Müslümanların ortak meselesi olarak bakmak yerine bi..»»
Yusuf el-Karadavi

Nida Yayınları

Lâilâhe İllallah Peygamberlerin getirdiği ve İslâmın yerleşmesi, pekişmesi ve korunması için özen gösterdiği tevhidin gerçekleşmesi, köklerinin sağlamlaşması ve dallarının uzaması için şu unsurların bulunması gerekir: Birinci madde: İhlâsla yalnızca Allaha ibadet etmek İkinci madde: Bütün tağutları inkâr etmek ve onlara tapanlardan veya onları dost edinenlerden uz..»»
M. Emre GülerAhmet Varol

Nida Yayınları

Kudüs kurulduğu günden bu yana vahyi, ilahi tebliği ve peygamberlik müessesesini temsil etmiştir. Dolayısıyla burası kurulduğu günden beri bir İslâm şehridir. Evet, Kudüs bir İslâm şehridir. Çünkü İslâm, Yüce Allah'tan vahiy alan bütün peygamberlerin ortak dinidir. Kudüs de bir peygamberler şehridir. Kudüs bir İslâm şehridir. Üstelik alelade değil, özel konuma sahip ..»»
Halid Ebu Şadi

Nida Yayınları

Ramazan ayında sen kalabalık topluluklarla oruç tutar, coşkun gruplarla beraber teravih namazı kılar, mağfiret için yakaran binlerce kişi ile beraber Kur’an hatimlerinde bulunursun. Bu yolda yürüyenlerin az olmasından dolayı yalnızlık hissetme! Bilakis cesaretli ol ve metanetini koru! Normalde tembel ve üşengeç olsan da hayırlı işler yapma konusunda hırslı ol. Ramazan a..»»
Hasan El-Benna

Nida Yayınları

"... Fıkhın hükmü geneldir.Çünkü maksadı dinin minaresini yükseltmek ve onu yüceltmektir. Tasavvufun hükmü ise, hastır, özeldir, genel değildir. Çünkü o, kul ile Rabbi arasında olan bir muameledir.Dolayısıyla fakih kimsenin, sufi kimseye itirazı doğrudur; ancak sufinin fakihe itirazı doğru olmaz. Tasavvuftan fıkha dönüp onunla yetinmek mümkündür. Ancak tasavvuf fıkıhsız olmaz, olamaz.Her n..»»
Yusuf Karadavi

Nida Yayınları

"Bu toprakların bir karışını bile satmam, çünkü bu topraklar bana değil, halkıma aittir. Halkım bu imparatorluğun her karışını kanını feda ederek elde etmiştir? Milletim bu vatanı kanlarıyla korumuştur. Bu toprakları kanlarımızla örteriz de elimizden alınmasına asla izin vermeyiz. O bizden ayrılıp uzaklaşmadan onu tekrar kanlarımızla örteriz. Ben onun hiçbir parçasını vermem. Bırakın Yahudiler m..»»
Yusuf Karadavi

Nida Yayınları

- Oruç ve Hikmeti - Ramazan Orucunun Farz Kılındığı Dönem - İslam Dünyası Neden Farklı Günlerde Oruca Başlıyor? - Müslüman Olmayanlara Oruç Farz Değildir - Oruçla İlgili Özürlülere Ait Hükümler - Aşırı Yaşlılık ve Kalıcı Hastalık Hali - Oruç Borcuyla Ölen Kimsenin Durumu - İğne Yaptırmanın ve Kan Aldırmanın Oruca Etkisi - Oruçluyken İşlenen Günahların Oruca Etkisi - O..»»
Yusuf Karadavi

Nida Yayınları

Bu araştırma, şeriatın getirdiği bir dizi öncelikli meseleye ışık tutmaya çalışıyor. Ayrıca bu araştırma, düşüncenin belli bir metotta düzenlenmesi ve adı geçen fıkıh türünün yayılması adına bir görevi de yerine getirecektir. Böylece, İslami sahada çalışanlar ile onlara plan ve proje sunanlar bu araştırmayla yollarını bulurlar. Bu şekilde, şeriatın takdim ve te'hir ettiği, sıkı tuttuğu ve kolayl..»»
Yusuf Karadavi

Nida Yayınları

Bu çalışma farklı zaman ve durumlarda verdiğim fetvalardan oluşmaktadır. Fetvaların tümü, Filistin Sorunu'nun yanı sıra topraklarımızı gasp eden, halkımızı yurtlarından çıkaran, canımıza kast eden, mukaddesatımıza saldıran Yahudilere karşı mücadelemiz ile ilgilidir. Bu fetvaların amacı; Müslümaların İsra ve Mirac yurduna, Allah'ın çevresini mübarek kıldığı Mescid-i Aksa topraklarına ilişkin h..»»
Yusuf el-Kardavi

Nida Yayınları

Bu kitap, yazıldığı günden günümüze kadar İslam dünyasının her yerinde, akademisyenlerin, âlimlerin, ilim öğrencilerinin, vaiz ile hatiplerin ve özellikle de hadis okumak isteyen hemen her Müslüman'ın âdeta bir el kitabı olmustur. Kitap, birçok ilahiyat fakültesinde, enstitülerde, ilim meclis ve yuvalarında ders kitabı olarak okutulması sebebiyle Müslümanlar nezdinde önemli bir yer edinmiştir. B..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.