Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

• Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar Kitapları | • Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar İletişim Bilgileri | • Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Saraç

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Ülkemizde 75 bini aşkın camide her cuma vaaz verilmekte, insanlar dini ve sosyal bilgilerle bilgilenmektedirler. Şüphesiz ki bu durum, cehaleti oldukça giderici ve değerlendirilmesi gereken önemli bir fırsattır. Bunun yanında birçok sohbet alanında dini içerikli konuşmalar yapılmakta, zaman zaman da din adına yanlış görüşler dile getirilmektedir.m ... (Arka Kapak'tan) ..»»
Hülya Kartal Hocaoğlu

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Her birimizi tek başımıza bir kayığa oturttular. Cahildik biz; ellerimizde kürekler... Tanımadığımız bir sahilden uzaklaştırıp karşı kıyıya yönelttiler bizi... Küreklere asıldık ve elimizden geldiğince ilerlemek için uğraştık. Biz açıldıkça, akıntı da şiddetlenerek aynı yönde bizi sürüklüyordu. Sahilden, yani hedeften uzaklaşıyorduk. Uzaklaştıkça, bizim gibi akıntıya kapılan kürekçile..»»
M. Mustafa Üftadeoğlu

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Okuyanı tefekküre yönelten, düşündüren, zaman zaman gülümseten, kimi zaman hüzünlendiren, hayatın her rengini yansıtan hikayeler... Her hikayenin bir mesajı, bir hassasiyeti vardır. Üftadeoğlu'nun hikayelerinde hassasiyet daha bir belirgindir. Özellikle kitabın ilk hikayesi ***Hesaplaşma*** da, genç ve yakışıklı bir delikanlının fiziki özelliğinden dolayı maruz kalabileceği gün..»»
Fatih Akarcalı

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Kendileri için değil başkaları için yaşayan insanların hikayeleri... Ahir zamanın, yani günümüzün insan kılığına girmiş melekleri... Güzel görerek, güzellikleri yaşayarak ve güzel örnek olarak çevrelerine ışık saçan gönül insanlarının örnek alınacak hayatları... Hepsi genç; ama ebedi gençliği kazanma uğruna bir davaya tutunmuş, inandıklarını yaşama gayretiyle çevrelerini a..»»
Hacer Duman

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

***Sevgili Gelinim*** yeni yuva kuran dört ailenin fertleri arasında gelişen olayların bütün heyecan ve sürükleyiciliğiyle anlatıldığı bir roman...Aile ve gelin-kaynana ilişkileri başarılı bir biçimde veriliyor. Damatlar, kardeşler ve diğer aile bireyleri olayların içinde rollerini güzel oynuyorlar. Bir solukta okunabilecek, sürekli diyaloglarla ilerleyen bir roman...En önemli özelliğ..»»
Recai Yahyaoğlu

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Bir rivayete göre, Yavuz Sultan Selim'in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Hafsa Sultan, Manisa'da bulunduğu bir sırada hastalanır. Hastalığı ciddidir. Birçok hekime muayene olan Hafsa Sultan bir türlü iyileşemez. Son olarak kendisinin kurduğu Sultan Külliyesinin idaresinde bulunan Merkez Efendiye müracaat ederler. Merkez Efendi 41 adet baharat ve bitkiden meydana gelen b..»»
Mahir KaynakÖmer Lütfi Mete

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

-Devlet olma iddiası taşıyan hiçbir çark, asla bizdeki kadar birbiriyle çelişik ve güvensiz sistemlerle devam edip gidemez! -Devlet niteliğini hak eden hiçbir yapı, milli stratejik meseleleri sadece marjinallerin güvencesi altında görmeye ve göstermeye tahammül edemez. -İyi eğitilen ve iyi yönetilen ve -en önemlisi- istisnai haller hariç daima hakiki liyakat sahibini terfi ettir..»»
Süleyman DoğanMarguerite R. CarrollJames D. WigginsIlgın BaşaranMine AladağBarış Yaka

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Üreten, istihdam sağlayan, döviz kazandıran, ülkemizin tanıtımını yapan ihracatçılarımıza Türk ekonomisinin ***bal arıları*** demek doğru olur. Onurlandırılması gereken iş adamlarımızın bir kısmını, yani ***başarıya yürüyenler*** in hayat hikayesinde öğreneceğimiz çok şeyler var. Bu kitapta, ihracatı artıran, üretimle yeni istihdam alanı açan başarılı iş adamlarımızın sadece 17'sin..»»
Nuriye Çeleğen

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Gurbet... Nasıl bir şeydir ki olmadık anlar onu hatırlatır. Sevgiyle gülen yüz sararır. Mutlulukla bakan göz, hüzünle yaşlanır. Ve o an Gözler söyler: ***Ah şu gurbet...*** Neler hatırlatmaz ki onu? Bir yol... Eskimiş bir eşya... Yaşlı bir sima... Sararmış bir çiçek... Omuzlarda uçuşan bir yaprak.... Kulakta uğuldayan bir rüzgar... Ve o an... Yürekler söyler: *..»»
Ahmed B. Hüseyin El

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Büyük hadis alimlerinden olan Beyhaki'ye ait olan bu eser, Sevgili peygamberimizin 40 hadis toplayan ve ezberleyenlerle ilgili müjdesinden hareketle meydana gelen 40 hadis edebiyatına farklı bir katkı getiriyor. Bu kitapta, ahlaki özellik taşıyan 40 başlık altında 100'den fazla hadis derlenmiş ve Dr. Adem Dölek'in titiz çevirisiyle yayına hazırlanmıştır. Eserde geçen hadislerle i..»»
Yaman Dede

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Tekke ve tarikatlar kapatıldığı zaman İstanbul'da aydın kesimin tek müracat makamı olan Üsküdar Mevlevihanesinde bir şeyh bulunmaktaydı: Remzi Dede... Neşeli, esprili, şair, geniş fikirli, gelişmeye açık birisiydi. Bunun için de Osmanlı kültürüyle beslenip cumhuriyet sisteminde kendine yer arayanlar, ondan kopmadılar. Bunlar içerisinde birisi vardı ki, farklılığına rağmen teslimiyet ..»»
Şadi Eren

Nesil Yayınları Kelepir Kitaplar

Son derece duyarlı ve hareketli, en küçük şeylerden bile etkilenen, her türlü duygunun merkezi kalp. İnsanın diğer bütün uzuvlarının iyi veya kötü oluşunun kendisine bağlı olduğu merkez. Kalp; şehirleri, orduları, gizli taraflarıyla, içinde barındırdığı sırlarıyla büyük bir ülke. Yazar eserinde bize bu büyük ülkeyi bir seyyah titizliğiyle anlatıyor; İslam geleneğinde, tasavvufta v..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.