Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Nelli Sanat Evi Yayını

Nelli Sanat Evi Yayını

• Nelli Sanat Evi Yayını Kitapları | • Nelli Sanat Evi Yayını İletişim Bilgileri | • Nelli Sanat Evi Yayını Hakkında Bilgi
Sitemizde Nelli Sanat Evi Yayını isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Nelli Sanat Evi Yayını" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

İtalya'da ortaya çıkan ve özellikle 1962-1972 yılları arasında, bir akım olarak gösterilen Arte Povera üzerine, Londra Tate Modern'de düzenlenen serginin kapsamlı kitabı elime ulaşınca bir konferans hazırlığı içine girdim. Batı'da küçük zaman dilimlerine sıkışan bu tip akım-tavırlar üzerine Türkçe'de neredeyse kaynak hiç yok... (Kitabın İçinden) »»
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

Resim yorumlamak son derece zevkli bir iştir. Bu arada yorumlamaya çalıştığınız resimlerin sanatçıları hakkında daha derin bilgiler edinmeye gayret eder ve tarihsel süreçler kapsamında yapıtlar ile sanatçılar arasındabağıntılar kurarak bir bütünlük sağlayabilirsiniz... (Girişten) »»
Kolektif : Dergi | idefi

Nelli Sanat Evi Yayını

İçindekiler Dada Akımı: Canan Beykal Michael Werner. ***ben sanat taciriyim galerici değil***: Axel Hecht-Hans / Peter schwerfel Kitaptan: Dodi Halili Grafik Sanatı ve Grafik Tasarım Etkileşimi: Ayşegül İzer Perspektif: David Hockney Gözde Bienalim: Oya Eroğlu Zaman ve Mekan: Mehlika Sayıcı Louvre'dan Büyük Louvre'a: Christophe Lagrange Tarihsel Süreçte Sist..»»
Kolektif : Dergi | idefi

Nelli Sanat Evi Yayını

İçindekiler Francis Bacon: David Sylvseter Bacon'daki Deformasyon: H. Martin Herrmann Üç Boyutlu - Kendisiyle Başbaşa: V.H. Pietsch Kitap - Yapıta Bakış: Dodi Halili Yorum - 1945 Sonrası Sanat: Canan Beykal Fotoğraf - Fotoğrafdaki Portreler: Bruce Bernard - Ali Tahir Bir Kimlik - Aradığımız Bir Kimlik: Reyhan Göksel / Özkan Eroğlu Sinema - Aradığımız Bir Kimlik..»»
Kolektif : Dergi | idefi

Nelli Sanat Evi Yayını

İçindekiler Dünyadan: Bülent Akşahin Sayı Konusu - El Greco: Özkan Eroğlu Sanat Akımı - Konstrüktivizm: Canan Beykal Üç Boyutlu - Henry Moore: David Sylvester Müzikresim - Vangelis'in el Greco'su: Ece Özel Görüşme - Yanılsamanın Ötesinde: David Sylvester Kitap - Bir art now seçkisi: Dodi Halili Desenresim - 100ler: Ellen Ekedal Sanattoplum - Resmimizdeki G..»»
Kolektif : Dergi | idefi

Nelli Sanat Evi Yayını

İçindekiler Dünyadan - Sergilerden: Bülent Akşahin Sayı Konusu - Yapıt / etki-izleyici / tepki diyaloğu I: Özkan Eroğlu Heykel Sanatı - Kuzgun Acar: Cnana Beykal Sinema - Fotoğrafik Bir Film: Oya Eroğlu Sanat Tarihi - Dük Berry İçin Yapılan Resimler: Franz Hattinger 20. yy'da Sanat - Çağdaş Sanata Yaklaşımlar: Tanju Demirci Resim Sanatı - Rothko'da Metafizik: Itzh..»»
Kolektif : Dergi | idefi

Nelli Sanat Evi Yayını

İçindekiler Dünyadan - Sergilerden: Bülent Akşahin Sayı Konusu - Çağdaş deha: Paul Mccarthy ile Bir Görüşme: Özkan Eroğlu Güncel Sanat - Bugün Sanatçı Nedir?: Nicolas Bourriaud Sanat Akımı - Fütürizm: Canan Beykal Sinema - Kıyamet 1979: Emir Etralp Fotoğraf - Bill Brandt'ın Fotoğrafa Bakışı: Pierre Borhan Gezisanat - Paris'te Sanat: Özkan Eroğlu Yapıtçözümleme ..»»
Derleme Cemal Güzel

Nelli Sanat Evi Yayını

Sanat kültürü yaymak veya bir taşın altına el koyabilmek. İşte bütün mesele bu gibi gözükürdü gözüme. Yok, öyle değilmiş...Ya nasılmış? Aynen şöyle: Her kişi için, hangi meslekten olursa olsun şu soru kaçınılmazmış: Toplumdaki yerinizi saptadınız mı?... (Tanıtım Bülteni'nden) »»
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

Bir ressamın ünlü olup olmayacağını anlamak için uzun süre -elli veya yüz yıl- beklemek gerekir. Ressamların sağlıklarında onlara gösterilen ilgi, geçici bir olaydır, bir modadır. (Tanıtım Bülteni'nden) »»
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

Bu kitapta, bir soru, bir iddia, bir deli saçması, bir parantez açma bulabilecek okuyan-düşünen sanat meraklıları. Benzer soruların artması, bir şeyler için kuşkulu düşünülmesi, ***aslında benim de şöyle bir düşüncem var*** denilebilmesi açısından da, bir örnek oluşturmakta. (Tanıtım Bülteni'nden) »»
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

Tolbiac 81 Notları, elbette sadece bir başlık. Bir sanat tarihçisi ve sanat eleştirmeni duyarlılığıyla Paris'e bakmak ve özümsemeye çalışmak bambaşka. Özellikle Özkan Eroğlu'nun, Floransa-Roma-Paris karşılaştırmaları, buradan giderek Türkiye üzerine düşüncelerinin çok ilgi çekeceği kanısındayım. - Edil Amaç (Tanıtım Bülteni'nden) »»
Özkan Eroğlu

Nelli Sanat Evi Yayını

Var olan resim sanatı kavramlarının, terimlerinin ve kelimelerinin dilimize, özellikle anlamsal boyutta birebir yansıtılması, pratik bir biçimde izleyici ve okura sunulması, bugünkü sanat ortamımız için kaçınılmayacak bir görevdir. Bu görevi, her sanat yazarı ve eleştirmeninin bir sorumluluk olarak görmesi gerekir. Gerçekten de sağlam bir birikim, heyecan ve hafızası olan Özkan Eroğlu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.