Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mylos Kitap

Mylos Kitap

• Mylos Kitap Kitapları | • Mylos Kitap İletişim Bilgileri | • Mylos Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Mylos Kitap isimli yayınevine ait Toplam 30 kitap bulunuyor."Mylos Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bora İşyar

Mylos Kitap

Futbola adanmış bir hayatın hikâyesi; futbolculuk zamanlarından teknik direktörlüğüne, gittiği her şehirde ama en çok İstanbul’un Beşiktaş semtinde iz bırakmış Gordon Milne’nin…Bora İşyar’ın yoğun bir arşiv taraması ve Gordon Milne ile bizzat gerçekleştirdiği mülakatlarla kaleme aldığı Gordon Milne: Futbola Adanmış Bir Hayat, Gülengül Altınsay’ın önsözü ve Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar’ın..»»
Andrea Camilleri

Mylos Kitap

Mutlaka okumanız gereken 50 polisiye yazarından biri, İtalyan polisiyesinin ustası Andrea Camilleri. Andrea Camilleri ile bütünleşmiş, tüm dünyada tanınan bir komiser, Salvo Montalbano. Komiser Montalbano serisinin ilk kitabı Suyun Şekli’nde Camilleri, İtalya ve Sicilya’nın gerçekliğine ayna tutuyor. Roman, İtalyan toplumunun ataletine, kurumların yozlaşmasına ve yerleşik düzenin devam etmes..»»
Gökhan Tosun

Mylos Kitap

Gökhan Tosun’un kaleminden Sherlock Holmes maceraları devam ediyor. İstanbul’dan Gelmeyen Mektup’tan sonra serinin ikinci kitabı da Mylos Kitap tarafından yayımlandı. Dünyanın en meşhur dedektifi Sherlock Holmes, bu kez çok daha zor bir vakayı çözmek için İstanbul’da... Polisiye romanın gelmiş geçmiş en başat figürü Sherlock Holmes, yazarı Arthur Conan Doyle dışında pek çok yazarın öykülerinin ..»»
Onur Bayrakçeken,Cevad Prekazi

Mylos Kitap

“Cevad, rahatça başa çıkabileceğiniz kolay bir oyuncu değildi ama birlikte cehennemden geçebileceğiniz futbolculardandı!” - Jupp Derwall Rönesansta Gentile Bellini, yükselişi başlatan Fatih Sultan Mehmet'in efsane portresini yapmıştı. 400 yıl sonra ise Cevad Prekazi, meşhur sol ayağını Bellini'nin fırçayı kullanmadaki ustalığında kullanarak zamanın ötesine geçen “top”lu eserlere imza attı. 1..»»
Akın Sevgör

Mylos Kitap

Elektronik müziğinin önde gelen isimlerinden Akın Sevgör’ün İsimsiz Metin: Müzisyenin Özgür Yaratımına Dair kitabı Mylos Kitap tarafından yayımlandı. Kitabında müziğe, müziğin geleceğine ve sanatsal yaratıma dair fikirlerini yaşadıklarından yola çıkarak anlatan Sevgör, müzik tarihine değinmeyi de ihmal etmiyor. “Akın Sevgör insan olarak nahif, kırılgan ve derin bir kişiliğe sahip.Yaratıcı bi..»»
Baytan Uğur Yem

Mylos Kitap

221B Dergisi’nin düzenlediği Polisiye İlk Roman Yarışması’nın birincisi Baytan Uğur Yem’den etkileyici bir polisiye… Toygar, hayatının zor bir döneminden geçerken onu ayakta tutan tek şey, çok güvendiği romanının yayımlanma ihtimalidir; fakat yayınevlerinden ve dosyasını okuyan editörlerden beklediği ilgiyi göremez. Bunun üzerine harekete geçer ve editörleri cezalandırmaya başlar. Oyun içinde o..»»
Gülce Başer

Mylos Kitap

İlk polisiye romanı Bir Ceset Bir Söz ile Yılın Polisiye Romanı Ödülü’nü alan Gülce Başer, serinin ikinci kitabı Yanığı Bulmak ile Mylos Kitap’ta. Gülce Başer’i ilk romanı Bir Ceset ve Bir Söz ile tanımıştım. Jüri başkanı olduğum 2015 yılı Dünya Kitap Polisiye Roman Ödülü’nü bu ilk romana vermekte tereddüt etmemiştik. Gülce Başer hep tekrarladığım bir savı kanıtlayan bir yazardı. Bu savım, kadı..»»
Onur Bayrakçeken,Cevad Prekazi

Mylos Kitap

“Cevad, rahatça başa çıkabileceğiniz kolay bir oyuncu değildi ama birlikte cehennemden geçebileceğiniz futbolculardandı!” - Jupp Derwall Rönesansta Gentile Bellini, yükselişi başlatan Fatih Sultan Mehmet'in efsane portresini yapmıştı. 400 yıl sonra ise Cevad Prekazi, meşhur sol ayağını Bellini'nin fırçayı kullanmadaki ustalığında kullanarak zamanın ötesine geçen “top”lu eserlere imza attı. 1..»»
Hasan Cüneyt Bozkurt

Mylos Kitap

Hasan Cüneyt Bozkurt’un “Buraya Bir Şiir Gelmeli” adlı öykü kitabı Mylos Kitap etiketiyle yayımlandı. “Şu elimde görmüş olduğunuz ağaç filizleri, her türlü zehirlenme vakasına tekerlek takar,” diye sesin inceliğine sığındım bir derste. “Çünkü tekerlekli zehirler, enkazı temizlemek üzere tonlarca yük taşıyabilir ve bunu yaparken panzehire dönüşürler.” Yapraklarını kokladım. Sonra nereden aklı..»»
Cenk Çalışır

Mylos Kitap

Yaşlı adamın kaşları eğik, dudakları sarkık, yüzü asık, bakışları donuktu. Yorgun, yılgın, ümitsiz. Ekrem adamın birbirine sarılan parmaklarına baktı. Kalın, kısa, kıllı parmaklar, onun beden işçisi olduğunun işaretiydi. Yıllar sonra o koltukta o adam gibi oturacağını hissetti. Kendine döndü. İçine. Gençliğine. Yorgun, yılgın, ümitsiz hayatına. (Camda Eriyen) Duyduklarımızın, duyuracaklarımızın bi..»»
Onur Bayrakçeken

Mylos Kitap

“Bugünlerde pek az şiir kendine ve dışarı doğru bir dili aynı anda yakalayıp okuyucuya yeni bir lisan vaadinde bulunabiliyor. Onur Bayrakçeken onlardan biri; kendini doğuruyor.” Kaan Koç “Çocukluk fotoğraflarıma bakıyorum, elimde hep küçük bir oyuncak araba ya da bir kitap. Şimdi anlıyorum, ben değilmişim, onlarmış beni tutan. Elleri boşken yine bir çocukmuş gibi tedirgin konuşanlara şair di..»»
Gökhan Tosun

Mylos Kitap

"Polisiye eserlere ilgin olduğu aşikâr. Bunu görmek için dâhi olmaya gerek yok. Şu an bu satırları okuduğunu göz önüne alırsak, bu benim için gayet basit bir çıkarım. Ancak benden beklentinin ‘detaya inmem’ olduğunu da adım gibi biliyorum. Pekâlâ. Kitabın ismini ilk gördüğünde, istemsizce havaya kaldırdığın sol kaşın, yeni bir Sherlock Holmes romanına tereddütle yaklaştığın sonucuna varmamı sağlad..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.