Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
MVT Yayıncılık

MVT Yayıncılık

• MVT Yayıncılık Kitapları | • MVT Yayıncılık İletişim Bilgileri | • MVT Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde MVT Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."MVT Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ömer Naci Soykan

MVT Yayıncılık

Felsefede iki devrim birden yapmakla, hala sürmekte olan etkileriyle yirminci yüzyılın en büyük filozofu diye nitelenen Wittgeinstein'ın felsefesi, bu kitapta bütün yönleriyle ve ayrıntılarıyla betimleyici-eleştirel bir tutumla inceleniyor. Kitap, felsefecilerin olduğu kadar, felsefeyle ilgilenen her okurunda yararlanabileceği bir tarzda kaleme alındı. Wittgeinstein'ın şu birkaç sözü bile okurun n..»»
Kenji Kumagai

MVT Yayıncılık

Ömer Naci Soykan

MVT Yayıncılık

Enver Töre

MVT Yayıncılık

"Türk edebiyatı tarihi, erken yaşlarda vefâtları sebebiyle, çalışmaları akim kalan pek çok edebiyatçı ile doludur. Bu insanlardan bir kısmı, yaşadıkları dönemde derin izler bırakmışlar; lakin, daha sonra satırlarda gizlenmiş yahut unutulmuşlardır. Bunlardan biri de tiyatro edebiyatı alanında, adı kaynaklarda zikredilen, Fecr-i Âti'nin önemli ismi Müfit Râtip'tir. Müfit Râtip hakkında biraz daha fa..»»
Medine Akgül

MVT Yayıncılık

Bibliyografyalar, kitaptan pula ve haritalara, müzik kayıtlarından basılı sanat eserlerine uzanan bir yelpazede, her türü belgenin künyeleriyle birlikte kaydı olduğu için, temel danışma kaynaklarından biri sayılır. Hazılandıkları yayınların mevcudiyetinin tesbiti, varsa bibliyografik kimliğinin belirlenmesi; bazen bunların nerede bulunabileceklerinin araştırılması; k&uum..»»
Mustafa Altun

MVT Yayıncılık

17. yüzyıl Osmanlı coğrafyasında siyasal, ekonomik ve toplumsal istikrarsızlıkların hüküm sürdüğü bir dönemde padişah I. Ahmed'e bu sorunlara dair çözümler önermek adına Veysî'nin 1608 yılında kaleme alarak bizzat kendisine sunduğu klasikleşmiş bir eserdir, Hâb-nâme. Dilinin girift ve süslü olduğu söylemiyle genellikle uzak mesafeden bakılan bu eser, dil incelemesi, çevriyazısı, günümüz diline akt..»»
Mustafa Altun

MVT Yayıncılık

Bu kitap, eğitim fakültesi Türkçe ve sınıf öğretmenliği programlarında 2002 yılından bu yana yürüttüğümüz cümle bilgisi-cümle ve metin bilgisi derslerinde öğrenciler tarafından kullanılmak üzere hazırladığımız "Kelime Grupları Çözümlemeleri" ders notlarının yıllar içinde geliştirilmesiyle ortaya çıkmıştır.»»
M. Ali Tanyeri

MVT Yayıncılık

Örnekleriyle Cumhuriyet Dönemi Şiirinde Deyimler çalışmamız, Faruk Nafiz Çamlıbel ile başlayıp Eray Canberk ile biten 45 şairin şiir kitaplarının taranması ile oluştu. Seçmelerde izlediğimiz yol, örnekler arasından en güzel kullanılmış deyimi bulup ortaya çıkarmaktır. Halk ve Batı şiirinin bir sentezi olan Cumhuriyet dönemi şiirinin halk şiirine yakın olan şairleri, Batı şiirine yakın olanlarda..»»
Ömer Naci Soykan

MVT Yayıncılık

Bu kitapta okur, dünyanın nimetlerine de mihnetlerine de dudak büken, mutlu yaşamı bilgide bulan, mutsuzluklarla dolu yaşamının sonunda 'Söyleyin onlara, şahane bir hayatım oldu.' diyebilen bir filozofla karşı karşıyadır. 'Wittgeinstein' adlı bu kişi, felsefe ile yaşamı bir tutan, felsefe sorunlarını 'hastalık' gibi ele alan, kendi günahlarını birer felsefe sorunu olarak gören, yirminci yüzyılın ..»»
Ömer Naci Soykan

MVT Yayıncılık

Evreni sanat yapıtı olaran gören Schelling, onun karşısına insan elinde çıkmış sanat dünyasını koyar. Onun felsefesi "Kuramsal Felsefe" ile "Eylem Felsefesi"nin bireşimi olarak "Sanat Felsefesi"ni kendisine tepe noktası olarak alır. "Hiç kimse" diyor Schelling, "sanatçıya yürümesi gereken yolu buyuramaz." Ama sanatın tıkandığı noktada felsefenin yol açıcı işlevini de belirtmekten geri kalmıyor: "..»»
Ömer Naci Soykan

MVT Yayıncılık

Felsefe tartışması yoktur, filozofların tartışmaları vardır. Bunun bir nedenini Schelling, şu sözleriyle dile getirir: 'Başka birinin felsefe sistemine saldıran biri, esasında onun yalnız aklına değil, aynı zamanda istencine de saldırıyordur.' Sorunsuz bir dünyada felsefeye de gerek yoktur. 'İnsan dış dünya ile çelişkiye girer girmez' diyor Schelling, 'felsefeye giden ilk adım atıldı.' Hegel'in ö..»»
Seçil Toprak

MVT Yayıncılık

Yedinci Sanat olarak adlandırılan sinema için "tüm sanatların bileşkesi" denir. Ancak sinemanın kendini göstermeye başladığı 19. yüzyıldan itibaren en büyük ve kesintisiz dansı edebiyatla olmuştur. Ne sinema edebiyatsız ne de edebiyat sinemasız kalabilmiştir yıllar boyu. Tabii ki bu iki sanat arasındaki ilişki de her zaman sorgulanagelmiştir. Sinemamıza ve edebiyatımıza büyük katkıları olan Seli..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.