İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. İBNİ HALDUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mütena Yayınları

Mütena Yayınları

• Mütena Yayınları Kitapları | • Mütena Yayınları İletişim Bilgileri | • Mütena Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mütena Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Mütena Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Edmondo De Amicis

Mütena Yayınları

Çocuk Kalbi, dünyanın en sevilen ve en çok okunan çocuk romanlarından biridir. İlköğretim çağındaki bir İtalyan öğrencinin,bir yıl boyunca tuttuğu günlükten yola çıkarak bu romanı kaleme alan Edmondo De Amicis, çocuk edebiyatının unutulmazları arasında yerini almıştır. Sevginin, dostluğun,paylaşmanın ve insan olmaya dair en sıcak duyguların dile geldiği Çocuk Kalbi, her çocuğun mutlaka okuması ger..»»
Miguel de Cervantes Saavedra

Mütena Yayınları

17. yüzyıl İspanya'sında edebiyat düşkünü bir maceraperest; günümüzdeyse klasikleşmiş bir yazar: Miguel de Cervantes Saavedra. İspanyol donanmasına katılıp Kıbrıs'ta, İnebahtı'da, Tunus'ta, Navarin'de savaştı. Beş yıl Cezayir'de esir hayatı yaşadı. Ülkesinde resmi görevler üstlendi ve yolsuzluk, cinayet gibi gerekçelerle defalarca hapse girdi çıktı. Her şey edebiyat içindi; onca serüvenden sonra t..»»
Muhammed İkbal

Mütena Yayınları

Benliğin Terbiyesi İçin Üç Merhale Vardır. Birinci Merhale, İtaat; İkinci Merhale, Neftin laftı; Üçüncü Merhale, Allah'a Naib Olmak. (Tanıtım Bülteninden) »»
Şeyh Sadi Şirazi

Mütena Yayınları

***Bostan gülünün ömrü kısa olur, dayanmaz. Bir müddet sonra ne bostan kalır, ne gülistan. Karar üzere olmazlar. Kısa zamanda solup giderler.Onlar için hayat biter. Devamı yoktur. Zeki insanlar demişlerdir ki, 'Sonuolan, gelip geçici nesnelere gönül bağlamayasın.' Bu insana yakışmaz.*** (Tanıtım Bülteninden) »»
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Mütena Yayınları

Kumarbaz, Dostoyevski'nin gençlik yıllarını, dramatik aşk ve kumar tutkusunu en yalın hâli ile kaleme aldığı yapıtlarından biridir. Kendisinin de bir dönem kumarla başı dertte olan Dostoyevski, Kumarbaz'da, kendi deneyimlerinden ve gözlemlerinden yola çıkarak, kumar tutkusunu; insanların servetlerini, aşklarını ve onurlarını nasıl kaybettiklerini anlatıyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

Mütena Yayınları

Körsün, sağırsın, bir ölüsün sen artık, çığlıklarımı işitmiyorsun!Sana nasıl bir cennet bağışlayacağımı anlayamadın.Cennet benim içimdeydi, onu senin önüne serecektim. Madem beni sevemeyecekmişsin, sevmesen de olurdu, bundan ne çıkardı ki? Her şey gönlünce, istediğin gibi kalırdı.Bana aklından geçenleri bir dostun olarak anlatırdın; gülerdik, sevinirdik,birbirimize neşeyle bakardık... Böylece son..»»
Şeyh Sadii Şirazi

Mütena Yayınları

İnsan başkasından iğreti elbise alıp giyeceğine, kendi eski elbisesini düzeltip giyse daha iyidir. Sadî'nin sözlerinin çoğu tatlı şeylerdir. İnsanın hoşuna gider, insana keyif ve neşe verir. Bu yüzden kısa görüşlü kimseler dil uzatıp ***Boş yere zihin yormak, faydasız mum dumanı yutmak akıllı kişilerin işi değildir***diyebilirler. Fakat ben, gerçek anlayış sahibi kimselere seslendim. Muhatapla..»»
Lev Nikolayeviç Tolstoy

Mütena Yayınları

Tolstoy'un önemli yapıtlarından biri olan bu kitap . Kadın ve evlilik üzerine insanı düşündüren, günümüz modern hayatının kolaylıkları kadar,ilişkileri dejenere eden yönlerini ele alan farklı bir çalışma. ***Kadın Ruhu*** ismiyle tanınan bu eser, Tolstoy'un önemli çalışmalarından olduğu halde, ülkemizde isminden dolayı gerektiği kadar ilgi görmemiştir.Oysa özellikle son dönemlerde bu esere ihti..»»
Muhammed İkbal

Mütena Yayınları

Söz zevki canımı kan etti, Istırap, yolu parıltılarla aydınlık etti. Aşktan konuşmak için dudak açtım. Lakin sır perdesini daha sırlı etti. Etti sonunda firar, ilim sahibi akıldan. Heves düşkünü gönlü kanattı aşktan. Ne sorarsın İkbâl'den şu dönen feleği, Nüktedan bilgemizin aklı gitti başından. (Tanıtım Bülteninden) »»
Sigmund Freud

Mütena Yayınları

Sigmund Freud yaratıcısı olduğu psikanaliz metodu ve bıraktığı anıtsal eserler topluluğu ile çağdaş düşünceyi derinden etkilemiş bir bilim adamı ve düşünürdür. Onu, bu ünlü eserinde, psikanalizi toplum bilimleri alanına yayar ve uygularken görüyoruz. Freud'ün, günümüz nevrozlularıyla ilkel insanlar arasında kurduğu analoji abartmalı bulunsa bile,ilgi uyandırmaktan geri kalmaz.Ayrıca, bu eser, psi..»»
Muhammed İkbal

Mütena Yayınları

***İslam'da Dini Tefekkürün Yeniden Teşekkülü*** adlı eseri önemli kılan ilk sebep, düzyazı türünden kaleme alınmış olmasıdır. İkincisi ise Muhammed İkbal'in öteki bütün eserlerinden daha güncel, geniş kapsamlı ve büyük yankı uyandıran bir nitelik taşımasıdır. Bu kitap, İkbal'in din,tasavvuf, düşünce dinamizmi ve çağdaş dünyada Müslümanların durumu konularında neler düşündüğünü bize doğrudan ve he..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.