Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mühür Kitaplığı

Mühür Kitaplığı

• Mühür Kitaplığı Kitapları | • Mühür Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Mühür Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Mühür Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor.
Her şey bir yolculuk. Biz buna şimdi daha çok inanıyoruz. Bir yolculuk değil midir zaten edebiyat ve ona dair olan her şey? 2005 yılında bir yolculuk esnasında karar verdik önce Mühür Şiir ve Edebiyat Dergisi'ni çıkarmaya. O yıllarda yeni dergiler fazla yoktu. 2000'li yılların başında yeni dergiler soluk almaya başlamıştı; ama aynı yılın ortalarına gelindiğinde bu kimi dergiler kapanmaya da başlamıştı. Açılıp kapanan kapılar aralığında –ki dergiler birer kapıdırlar ve açıldığında bambaşka dünyalara okuru çekerler- biz yola çıkarken, şiire ve edebiyata yeni bir soluk vermek için çıktık. Gelenekten destek alarak onu yadsımadan, klâsik olanı önemseyen, yeni olana samimi bir şekilde eğilen, canlı, hareketli bir edebiyat ortamı hazır etmek için yola çıktık. Güdük metinler toplamlarını, çiziktirmeleri, görsel oyunları bir kenara iterek yola çıktık. Adını Mühür olsun istedik çünkü Mühür izi kolay kolay geçmez. Bir kalıcılığı vardır yıllar geçse de. Belki Süleyman'ın Mührü değil; ama yayınlarımızla mührümüzü basmaya kararlıyız. Sonuç olarak, süreç değişerek ve genişleyerek bugüne geldi. Gelinen noktada kabımıza sığamıyoruz. Hep daha iyi ve net iz bırakmak için okurlarımızın karşısında boynumuzu eğiyoruz. 2008 yılında başlayan kitap yayıncılığımız da dahil yayınladığımız her kitap kendi içinde yazılı ve görsel medyada ses buldu. Sese ses verildi. Dağıtım ağıyla bugün daha da geniş bir çevreye ulaşan Mühür Kitaplığı, çıtasını her defasında yükselterek irtifa kazanmaya devam ediyor. Bizim izimizi takip etmeye devam edin…
Son Yayınlanan Kitapları
Cahit Aşıkoğlu

Mühür Kitaplığı

Akşamın dağınıklığında öptüm elini. Dudaklarım kupkuruydu hasretlikten Avuçlarımda " divandaki sıcaklığı," aynada yüzü kaldı. Bırakıp gitti her şeyi,öylece. Alkole batmış gözleri, Çamaşır ipindeki gömleği, Akşamın dağınıklığı... ve ayakkabıları kapının önünde kaldı Bırakıp gitti her şeyi, öylece Babamı ben öldürdüm .... »»
Hakan Güzeldere

Mühür Kitaplığı

Söylenmiş olan her söz erkendir biraz Susmaksa işlenen ihanettir zamana karşı Tam da arasında bir yer olgunlaşmak denen Çatlayınca tohum yarılınca toprak Her ne varsa kaynağına çekilen Bekle! elbet fışkıracaktır yeniden »»
Mustafa Fırat

Mühür Kitaplığı

Şair ve dergici. Sevecen ve vefalı. Zamanını iyi koklayan ve geçmişi unutmayan. İyi bir şairle karşı karşıyayız kısacası. Zengin imge dünyasını yer yer günümüz tatlarıyla renklendiren yer yer de bizi Garip şiiri öncesine taşıyan Mustafa Fırat Türk Şiiri'nin son yıllardaki en önemli kazanımlardan biri kuşkusuz." -Tuğrul Tanyol- '&..»»
Yalçın Aydınlık

Mühür Kitaplığı

aşk da eskir içinde kıvrılıp duran gitmek kadar. bilmiyorum da üstelik kalbimin bozkırından geçen abdalın çıkınında neden taşıdığını sesinle dolu bir evin küçücük odalarını aşkın papatya falındaki endişesi gibi batıl, içimde kardığımız ayna nasıl yüzümün kesiklerinden akıyorsa öyle bir sızıydı işte, kendi yarasını dağlayan yalnızlık. çoğalıyor gitgide kuru yaprakların yüzümdeki hışırtısı ve ..»»
Haydar Ergülen

Mühür Kitaplığı

Ya geçmezse? Adı Şiirdir, Geçer... olan bir kitabın arka kapak yazısının başlığının da "Ya Geçmezse" olmasından doğal ne var? Yani buna sıra gelinceye kadar doğal olan pek çok şey var ama, mesele bu değil ki! Şiiri nasıl gördüğümüze, onla neler yaptığımıza, varlığında yokluğunda ne halde olduğumuza kadar, yanıtlanması gereken hayli soru var burada. Var da bu kitap bunları yanıtlıyor mu? Ne geze..»»
Fatih Akça

Mühür Kitaplığı

ah gül koyarlar gecenin yarasına uzun paltolu yazılar ayaklanıyor içimde cinayettir gülün kırılışı bu sular ecel, bu sular kara, bu sular ziyan bahara sen külközün içinde kedi olduğunda ben çembere alınmış çocuk yüzüyüm şiirlerine saçlarında kanat arayan çağılda ey kahır, beni atlara sür sıyır ve götür lallarımı »»
İhsan Deniz

Mühür Kitaplığı

Serin Saat Travma, geçti. Karadaki.. Şehirde cinayet işleyen bir âmâ gibiydi. O sayfayı ben kopardım kökünden. O kanadı ben kırdım. Ruhumda tıslayan safran sarısı yırtığı dip yosunlarıyla, iyotla kendi kefenini tuzlar gibi ben yamadım. Dost olamam, dost kalamam.. Gözlerin ihaneti dalga dalga yayılırken ve koşar adım nefret bir elmacık kemiği gibi yüzüme çarparken.. Ağaç..»»
Melek Başkan

Mühür Kitaplığı

Çok sevmiş olmalı seni. Belki de sensiz nasıl yaşayacağını henüz bulamamıştır. Ben buldum mu? Bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ki, seni yine çok seviyorum. (Arka Kapak) »»
Ahmet Yaşar Akkaya

Mühür Kitaplığı

DP iktidarının on yıllık dönemi boyunca genel anlamda azınlıklar en rahat ve huzurlu hayatlarını yaşadılar. Hatta çok partili hayatla başlayan Varlık Vergisi tartışmaları ve zararların geri ödenmesi konusunda DP'ye güvendiklerini defalarca dile getirmişlerdir. DP'nin 1950 ilkbaharındaki seçim zaferi üzerine azınlıklar, yeni iktidarın liberal politikalarının, ülkenin azınlıklarına karşı demokrat..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.