Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mu Yayınları

Mu Yayınları

• Mu Yayınları Kitapları | • Mu Yayınları İletişim Bilgileri | • Mu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 8 kitap bulunuyor."Mu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Havva Özaydınlık

Mu Yayınları

Bulutlar, hiçbir zaman aynı kap ve aynı tatta yağmurunu bırakmaz toprağa. Güz soğukları ve rüzgâr, birbirine denk şiddetlerle zorlamaz hiçbir tohumu. Türlü renklerle bezenmiş bir bahçeye yapraklarını açtığında, bağbanın ilgi ve şefkatine, eşit ölçüde mazhar olmaz hiçbir çiçek. En çok da insanlar nasibini alır dünyanın bu adaletsiz düzeninden. Hiçbir siyah erkek, beyaz ol..»»
Hülya Öğmel

Mu Yayınları

Yaramaz, obur, meraklı;  ama sevgi dolu, merhametli kedi Limon’un serüvenlerinin bulunduğu eğlenceli bir öykü kitabı. Üç bölümden oluşan kitabın sayfalarını çevirdikçe kendinizden geçecek ve yaşamınızın daha anlamlı olması için önemli öğütler bulacaksınız.        »»
Hülya Öğmel

Mu Yayınları

Var olduğumuz günden itibaren, belki de en çok merak ettiğimiz; ***Uzayda bizden başkaları yaşıyor mu? *** sorusunun cevaplarını bulacağınız Arzel 13, büyük küçük herkesin zevkle okuyup hayal dünyasını geliştireceği serüven dolu, ilginç bir roman. (Tanıtım Bülteninden) »»
Hülya Öğmel

Mu Yayınları

İç dünyası hayli zengin olan Uğur'un yaşadığı ailevi problemler, onu kendi dünyasında oldukça eskilere götürür. Hayallerinde çıktığı bu yolculuk o kadar eskidir ki; ucu, Anadolu'da yaşamış eski uygarlıklardan Hattilere dek uzanır. Uğur'un ailece gittiği bir müze ziyareti sırasında hayallerinde yaşattığı dünyanın aynısını karşısında görünce, kendini sobelenmiş gibi hisseder. Elinizden düşürmeden ze..»»
Hülya Öğmel

Mu Yayınları

Fareler dünyasındaki yalan yanlış bir inanışın, yıllarca dilden dile dolaşarak şehir efsanesi haline gelmesiyle hayatı büsbütün mahvolan uzun kuyruklu uzun kulaklı Sece'nin yaşadığı zorluklar karşısındaki mücadelesini okuyacağınız bir öykü. Bu öyküde dürüstlük, sevgi, dostluk, kulaktan dolma bilginin zararları ve kitap okumanın ne denli önemli olduğu gerçeğini bulacaksınız. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Tozan Alkan

Mu Yayınları

***Çevirinin iyilikleri elbette söz götürmez; başka illerdeki insanların düşündüklerini o yolla öğreneceğiz, dilimiz en çok o yolla genişleyecek. Geleneği ne kadar zengin olursa olsun, hiçbir ulus yalnız kendi yetiştirdikleriyle kalamaz; kalırsa hep bir örneklik içinde bunalır, kısırlaşır, yeni yeni şeyler yaratabilmek için, sınırlarının ötesinden gelecek esinlerden kokular toplayacaktır. Gücü, o ..»»
Onur Sakarya

Mu Yayınları

İntihar enerjisiyle çalışan bir dünya bu Kalbimden hemen sonra üçüncü dükkân sevgilim Kapıyı aç, ateş suyunu iç, nâranı at Yerde bir cinayet yatıyor Uzuyor saçlar, uzuyor yollar, uzuyor tan ilahileri Bir şarkı söylüyor beli belirsiz göl melekleri Hadi yazgısı damlayan kalbi kımıldat Bileklerinden sapınca çiçek bahçesi Ölümü hep yaşayarak aldat (Tanıtım Bülteninden) »»
Hakan Güzeldere

Mu Yayınları

Kendi bireysel kayıplarının esaretinden kurtulma mücadelesi veren iki genç insanın etkileyici öyküsünü sinematografik atmosfer içinde okuyacağınız bir roman. İnsanın bir yandan kendi içine diğer yandan dünyanın kalbine doğru aşk ve samimi duygularla çıktığı yolculuğu şiirsel dille anlatan eşsiz bir öykü. Yolları Avusturya Lisesinde kesişen Deniz ve Metin'in; hayatlarını ele geçir-meye çalışan meka..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.