Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

• Mızrak İletişim ve Yayıncılık Kitapları | • Mızrak İletişim ve Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Mızrak İletişim ve Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Mızrak İletişim ve Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Mızrak İletişim ve Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Şöhret mi,aydının prangalarıdır ve pranga ise,çok zaman,ölüme bir ilmik demektir.Öyle mi;peki kaç aydın,şöhreti,tekmeleyebilir ve ayağından bağlıdır,şöhrete tekme,darağacı'nda boyunda ilmik,sandalyeyi tekmelemekten zordur.O halde aydın ile şöhret arasında,pek bilincine varılmayan, bir aşk ve nefret ilişkisi kurmak durumundayız.»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Geniş halk kitlelerinin edilgenleştirildiği, aydınların toptan kırımdan geçirildiği, aydınlanma doktrininin yerini post-modernizm ile dinsel gericiliğin aldığı bir dönemde Aydın Üzerine Tezler büyük bir boşluğu doldurmayı amaçlıyor. Türk aydınını, eyleminin ürünü olarak ele alan Tezler, aydını aklıyla ve inatla mücadele eden kimse olarak t..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Cumhuriyete ve sol düşünceye küfrün bir tarihi var mı? Cumhuriyete Karşı Küfür Romanları bu soruya bir yanıt niteliğindedir. Yalçın Küçük'ün bu son kitabı, 1960'lardan bugüne, ilerlemeye açılan tüm yollara düşman küfürbazların edebi bir tarihidir. Tam da bu yüzden Milan Kundera, Kemal Tahir, İdr..»»
Zinovyev

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Lenin'in 1917 yılına kadar en yakın yoldaşı, bolşevizmin gelişiminin her aşamasında etkin biçimde yer almış olan Zinovyev'e 1924 yılında, itibarının doruğundayken, Sovyet gençliğini eğitme görevi verilmişti. Ekim devriminin en iyi hatiplerinden, Leninizm'in ilk propagandistlerinden kabul edilen; Komintern başkanlığından Baku Doğu Halkları Kurultayı örgütleyiciliğine kadar uluslararası sosyalizm m..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Atamanoğlu - Fatih bir kuruluşu anlatıyor; adını hep Osmanlı olarak bildiğimiz Atamanoğlu Cumhuriyetinin kuruluşunu. Atamanlı Devletinin tarihi mi, dün ve bugün, hep kazanan hizbin vakanüvisleri tarafından yazıldı. Yalçın Küçük, Atamanoğlu - Fatihte yeni bir kurguyla, işte bu kuruluş öyküsünü anlatıyor. Silivri Cezaevinden tarihtek..»»
Rivka Gonen

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

  Bu kitap, İsrail’in On Yitik Kabilesi’nin Yahudiler ve Hıristiyanlar’ca arayışını anlatıyor. Rivka Gonen bu arayışların temelinde yatan nedenleri ve heyecanı; dil benzerliklerinin izini sürmekten,fiziksel görünümde, geleneklerde ve mitolojide benzerlikler aramaya, İncil’den pasajların yeniden yorumlanmasına kadar, kâşiflerin başvurduğ..»»
Rivka Gonen

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Bu kitap, İsrail'in On Yitik Kabilesi'nin Yahudiler ve Hıristiyanlar'ca arayışını anlatıyor. Rivka Gonen bu arayışların temelinde yatan nedenleri ve heyecanı; dil benzerliklerinin izini sürmekten, fiziksel görünümde, geleneklerde ve mitolojide benzerlikler aramaya, İncil'den pasajların yeniden yorumlanmasına kadar, kâşiflerin başvurduğu çok çeşitli yöntemleri tartışıyor. İsrail'in On Yitik Kabi..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

***Atamanoğlu - Fatih*** bir kuruluşu anlatıyor; adını hep Osmanlı olarak bildiğimiz Atamanoğlu Cumhuriyeti'nin kuruluşunu. Atamanlı Devleti'nin tarihi mi, dün ve bugün, hep kazanan hizbin vaka'nüvisleri tarafından yazıldı. Yalçın Küçük, Atamanoğlu - Fatih'te yeni bir kurguyla, işte bu kuruluş öyküsünü anlatıyor. Silivri Cezaevi'nden tarihteki sisi dağıtmak üzere esen bir rüzgâr k..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Sovyetler Birliği'nde Sosyalizmin Çözülüşünün yirmi yıl aradan sonra genişletilerek yeniden yayımlanıyor. Yeni giriş yazısında Sovyetler Birliği'nin çözülüşünün mimarı Mihail Garbaçov'un komünizm konusundaki cehaleti ile yeni CHP'nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kemalizm konusundaki bilgisizliğini karşılaştıran Yalçın Küçük, 12 Eylül referandumu üzerine yazmış olduğu tezleri ..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

- 1972: Sovyetoloji'ye giriş eşitsiz gelişme - Eşitsiz gelişme yasası üzerine - Lenin'den kopuşlar - Yusif Visaryonoviç Stalin - Veya tek ülkede sosyalizm - Robespierre ve Stalin - Pratik ve teori - İktisatçılar ve tasfiyeler - Yasalar ve son yazılar - Devrim eşiğinde teknolojik yapı - Ölçek ve yoğunluk - Devrim eşiğinde ekonomik çerçeve - Zaman boyutu - İçil..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Ben bir kitap yazdım. Artık başka görüyorum. İzmir'in işgali, bir lütuf ve bir kıyam başlatıcısı olmuştur. İzmir, Elenler tarafından işgal edilmiş olsaydı, Kurtuluş Savaşı başlamayabilirdi, başlamasını düşünmemiz zordur ve başlasaydı, başladığı yerde kalması ihtimali çok yüksektir. Kitap'ta var. Sultanahmet Mitingi bir bombadır. Miting'de Halide Edip, belki de, konuşan değil bir ..»»
Yalçın Küçük

Mızrak İletişim ve Yayıncılık

Cumhuriyet yazıları Sosyalistler ve Kürtler 1992 öncesi: Emperyalist Türkiye Kürt kalkışması Kemalist iktidarın sonu: 1999 Ergenekon'da menü Asala'nın hedefi İbrani asıllılar Saralı Cumhuriyet Mehmet Yaşar Büyükkanıt Saralı Cumhuriyet Kırk yıl için mini tarih DYP ve ANAP: 1999 sivil toplum örgütüdürler Kırk yıl için mini tarih Feriköy'de iki mezar 1..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.