Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM



Kitap Ara:
Kitap Kişi
Mitra Yayınları

Mitra Yayınları

• Mitra Yayınları Kitapları | • Mitra Yayınları İletişim Bilgileri | • Mitra Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mitra Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 60 kitap bulunuyor.
Mitra Yayınevi, okuyucuyu farklı fikirlerle, bambaşka dünyalarla buluşturmak amacıyla kuruldu. Yayın ilkemiz, herşeyde olduğu gibi, kitap dünyasında da kendini göstermeye başlayan ''modern tekdüzelik'' anlayışından kitapseverleri bir nebze de olsa kurtarmak, nefes aldırmaktır. Günlük yaşantının insanı ''kendi bilincinden'' uzaklaştırıp, onu salt görevlerine ve günlük işlerin içine hapsedip, bu alanda var olmaya zorladığı şu günlerde, dışarıdan gelebilecek en küçük farklı bir sesin bile insana değişik kapılar açabileceğini ve kaybettiği kendi farkındalığını yeniden kazandırabileceğini düşünüyoruz. İşte bizim misyonumuz, bahsettiğimiz bu küçük de olsa ''farklı seslerden biri'' olabilmeyi başarabilmek ...
Son Yayınlanan Kitapları
F. Scott Fitzgerald

Mitra Yayınları

Yirminci yüzyılın en büyük yazarlarından sayılan F. Scott Fitzgerald, bu ölümsüz eserinde bizleri Birinci Dünya Savaşı sonrası Amerika'da para, lüks ve gücün egemen olduğu on yıllık şaşaalı döneme, kendi tabiriyle 'Caz Çağı'na doğru yolculuğa çağırıyor. Gatsby, sevdiği kadın uğruna gösteriş ve sefahate bulanmış A..»»
Bram Stoker

Mitra Yayınları

Drakula gibi bir korku başyapıtını dünya edebiyatına kazandıran Bram Stoker bu kez de pek fazla bilinmeyen hikayeleriyle karşımızda. Bütünüyle kurmaca da olsalar, öylesine gerçekçi bir dille yazılmışlar ki okuyucuya tüm bunların uydurma olamayacağını düşündürüyorlar. Hatta bu nedenle ilk yayınlandıkları zamanlarda popüler kü..»»
William Plank

Mitra Yayınları

"...Evren, üzerinde galaksilerden yapılmış zarların sonsuz bir hareket içinde birbirine çarptığı, yuvarlandığı, akıntılar oluşturduğu, bazılarının kaotik bazılarının ise düzenli olarak kabul ettiği, şansa bağlı örüntüler içinde ve değişik biçimlerde birbirlerini etkilediği, büyük ve bükülmüş bir oyun masasıdır. Bilim adamları, filozoflar, peygamberler ve sokak serserileri, bazen bu akış içine elle..»»
Marlys Millhiser

Mitra Yayınları

1978 yılında düğün gününden önceki gece Shay Garrett, kuşaklardır ailesine ait olan Colorado Eyaleti Boulder şehri Pearl Caddesi üzerinde yer alan ünlü Victoria dönemi yapılarından Gingerbread Evi'nde antika bir aynada kendine bakar. Bu sırada bilincini kaybeder ve kendine geldiğinde Büyükannesi Brandy'in 1900 yılında yapılan düğününden önceki gecededir. Bakire Brandy de Shay'in bedeninde uyanır v..»»
Helena Petrovna Blavatsky

Mitra Yayınları

Hindistan'ın, Mavi Dağları'nda dev ırkına mensup bir halk yaşar. Bu ilginç ırk spritüel güçler kullanır ve Kutsal Sığır'a tapar. Kulağa ütopik gelse de kitap, yazar Helena Petrovna Blavatsky'in bu kadim insanlarla temasa geçişini anlatan gerçek bir hikâyeye dayanmaktadır. Blavatsky edebi alandaki yeteneği ile harmanladığı bu hikâyeyi ustaca, dokunaklı ve derinlemesine ele alarak Hindistan'ın çok a..»»
William Plank

Mitra Yayınları

1900 yılındaki ölümünden bu yana, Nietzsche'nin adı defalarca Nazi, varo¬luşçu, perspektivist, ateist, çılgın, yorum delisi, modernist, postmodernist, sanatçı, post-Kantçı ve post-yapısalcı gibi sıfatlarla anılagelmiştir. Fakat. Nietzsche bizlere çok farklı bir evren tablosu sunmaktadır: Bu evrende, bazı rekombinatif varlıklar çeşitli konfigürasyonlar ortaya çıkarmak amacıyla kendi etkilerini yakı..»»
Arthur Conan Doyle

Mitra Yayınları

Güzel bir sayfiye yerinin adı olan KIRMIZI GÜRGENLER'de iş bulmak için bir iş ilanına başvurmuş olan Bayan Hunter'ın başından geçen tuhaf öykü anlatılmaktadır. Garip davranışlar içinde olan bir karı-kocanın biricik kızlarına bakmak için evlerine yerleşmiş olan Bayan Hunter kısa süre içinde buranın hiç de tekin bir yer olmadığını anlayacaktır. Büyük evin içinde olan tuhaf şeyleri çözmesi için Sherl..»»
Arthur Conan Doyle

Mitra Yayınları

Ölümün suları derindir ama aşkın gizemi daha derindir Oscar Wilde Alaycı üslubu ile geç Viktorya dönemi İngilteresinin en ünlü yazarları arasına girdi. Bir dava sonucu ahlaksızlıktan suçlu bulununca büyük bir düşüş ve dram yaşadı. Doğduğu ortamla tam bir zıtlık içinde Pariste fakir bir otel odasında öldü.»»
Arthur Conan Doyle

Mitra Yayınları

Sherlock Holmes öykülerinin temel özelliklerinden birisi suçlunun ilk anda akla gelen kişinin dışında biri veya birileri olmasıdır. Sir Arthur Conan Doyleun incelikle yazı tekniğiyle kurgulanmış olan öykülerinde Sherlock Holmes ve yardımcısı Dr. Watson olaylardaki sır perdesini hiç umulmadık yöntem ve tekniklerle kaldırmaktadır. Okuyucular bir polisiye f..»»
Arthur Conan Doyle

Mitra Yayınları

SOKAKTA BİR DELİ öyküsü köklü bir bankacı olan Alescandre Holderin bir zümrüt tacı rehin alması sonucunda başına gelenleri anlatmaktadır. Bankanın kasasına güvenmeyen Bay Holder tacı evindeki kasasına kitler fakat gece yarısı taçtaki bazı zümrüt taşlarının eksilmiş olduğu halde oğlunu kasanın bulunduğu odada bulur. Sherlock Holmes ve dr. Wat..»»
Marlys Millhiser

Mitra Yayınları

Bir ayna ve aynı aile içinde farklı kuşaklara mensup iki kadın. Ortak noktaları; istemedikleri bir evliliğin arifesinde olmaları. Ve bunlara eklenen geçmiş ile şimdi arasında kalmış mutsuz bir anne. Kısacası aynadaki kadınların hikayesi bu. Herşey 1978 yılında düğün gününden önceki gece Shay Garrett'in aile yadigarı antik aynada kendine bakmasıyla başlar...»»
Arthur Conan Doyle

Mitra Yayınları

Kötülüğün efendileri savulun! Sherlock Holmes geri döndü! Azılı düşmanı Profesör Moriarty'nin ellerinden kurtularak, öldüğü sanılan on yılın ardından suçlulara göz açtırmamak üzere yeniden ortaya çıktı. Kitabımızın ilk hikayesi "Boş Ev"de Holmes, bu geri dönüşün bir sembolü olarak Baker Caddesi'ne gidiyor ve ilk işi Dr. Watson'a hayatta olduğunun müjdesini vermek oluyor. Sadık yardımcısına sularl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.