Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mitos Boyut Yayınları

Mitos Boyut Yayınları

• Mitos Boyut Yayınları Kitapları | • Mitos Boyut Yayınları İletişim Bilgileri | • Mitos Boyut Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mitos Boyut Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 201 kitap bulunuyor."Mitos Boyut Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Mitos Boyut Yayınları

Sahne Eseri Yazma Yarışması-2018   »»
Neda Nejdana

Mitos Boyut Yayınları

Çağdaş Ukrayna Tiyatrosu'nun önde gelen yazarlarından biri olan Neda Nejdana, bu oyununda sıra dışı bir mekânda sıkışıp kalmış iki kadının hikâyesini anlatıyor. Ukrayna'da en çok sahnelenen oyunlardan biri olan Kapılar, absürd anlatımla kaleme alınmıştır. Gogol ve Bulgakov'un eserlerinde görülen absürd, mistik, sürreal ve fantastik yapı, Modern Ukrayna Tiyatrosu'nun gün..»»
Ali Ömür Ulusoy

Mitos Boyut Yayınları

Kurbanlar Tanrı İstiyor, siyasi, askeri ve dini kıyımlarla dolu dünyaya, post apokaliptik bir yerden bakıyor. Oyun, Vietnam Savaşı, Çernobil Faciası, Yahudi Soykırımı ve Suriye Savaşı kıyametlerini yaşamış dört kişinin (dört kurbanın) girişi olan ama çıkışı bulunmayan bir odadaki sıra dışı buluşmalarının öyküsü. Oyuncu Sayıs: 2 Kadın 2 Erkek         ..»»
Turgay Nar

Mitos Boyut Yayınları

Şehrazat’ın Oyunu’nda psişik otoritenin ve iktidar arzusunun yol açtığı fiziksel, psikolojik, ahlaki ve toplumsal yıkım üzerinden insanın kendi türünü nasıl nesneleştirdiği anlatılıyor. Oyunda, otorite ve despotizm karşısında sanatsal yaratıcı gücün kadın kimliğinde kendini göstermesi ele alınırken, sanatın dönüştürücü, yapıcı ve yol gösterici niteliğine işaret ediliyor...»»
Visar Kruşa

Mitos Boyut Yayınları

4 Mayıs 1980 tarihinde, Tito’nun ölümü ardından Yugoslavya’da bir dönem kapanmış; neredeyse 8 sene süren savaş sonunda, Yugoslavya 7 ayrı ülkeye bölünmüş; 17 Şubat 2008 tarihinde bağımsızlığını ilan eden Kosova bu devletlerden biri olmuştur. Kitabımızda yer alan yazarlarımızın ülkesi olan Kosova’da politik bir hareketlilik söz konusudur. Politik birliğin uzun yıllar sağ..»»
Bernhard Zimmermann

Mitos Boyut Yayınları

Tanrılar ‘gülme’yi sevdikleri için, başka deyişle ‘gülme’ meşrulaştığı için, tragedyanın yanı sıra Antik Yunan döneminin komedya şairlerinin eserleri de, bolluk ve üreme tanrısı Dionisos onuruna her yıl ilkbaharda yapılan şenliklerde sergilenmeye başladı. Eski Komedya, Orta Komedya ve Yeni Komedya olmak üzere üç ana evreye ayrılan Antik Yunan Komedyası’nın toplumsal yap..»»
Zehra İpşiroğlu

Mitos Boyut Yayınları

Kadına karşı şiddet izleğini ele alan bu oyun, belgelerden (gazete kupürleri, haberleri, röportajlar vb.) yararlanılarak yazıldı.  Anlatılan olayların hepsi ya doğrudan gerçeklere dayanıyor  ya da kurmacanın da katkısıyla gerçeklere gönderme yapıyor; başka bir deyişle bildiğimiz, tanıdığımız olayları içeriyor.” Zehra İpşiroğlu       »»
Anton Pavloviç Çehov

Mitos Boyut Yayınları

Martı, 1896 yılında ilk sahnelendiğinde başarısızlığa uğramış ancak 1898’de Moskova Sanat Tiyatrosu’nun kuruluşunun ilk oyunu olarak sahnelendiğinde çok büyük başarı kazanmış ve o tarihten sonra, oyunun afişi Moskova Sanat Tiyatrosu’nun amblemi olmuştur.   Çehov bu oyunda, dolaylı anlatımı uygulayarak komedyayı insanoğlunun ‘özlemleri ile gerçeklik’ ve ‘istekleri ile y..»»
Tolga Özenç Özençel

Mitos Boyut Yayınları

Barsisa, Mevlana’nın yedi öğüdünün bulunduğu  Mecalis-i Seb’a adlı eserin birinci meclisinde geçen kısa anektottan uyarlanmış, günah kavramına odaklanan, insanın “içindeki ışığa üflemesiyle” karanlıkta kendini ‘göreceği’ metaforu üzerine kurulmuş bir oyun. Evcil, bir kentin varoşunda küçük evinde yaşayan Seda’nın yarattığı, yaratmak zorunda kaldığı dünyasında, yaşadığ..»»
Güngör Dilmen

Mitos Boyut Yayınları

Hasan Sabbah, son yıllarda bütün dünyada insanlığın en büyük korkusu haline gelmiş olan, inanç sömürüsü uygulanarak robotlaştırılan insanlarla gerçekleştirilen örgütlü terör sorununa değiniyor. Oyunda, Selçuklu Devletinin en güçlü olduğu genç Melikşah’ın son on yıllık döneminde (1082-1092) Alamut Kalesinde üs kurmuş olan Hasan Sabbah’ın,afyonla uyuşturduğu militanları a..»»
Antigone (Sofokles)

Mitos Boyut Yayınları

     Kral Oidipus, Antigone ile birlikte Sofokles''in başyapıtıdır. Yaşamı üstün başarılarla geçen Oidipus''un yazgısıdır; Babasını öldürecek, annesiyle evlenecek ve ondan çocukları olacak!... Kulağına ulaşan bu uğursuz yazgıdan kurtulmak için evinden yurdundan kaçar. Düğüm çözücü Oidipus, bir dedektif gibi zamanı eşeler, geçmişini sorgular, kendini köşeye sıkıştırır; ar..»»
Anton Pavloviç Çehov

Mitos Boyut Yayınları

Üç Kız Kardeş, Moskova’da büyümüş, ancak son on bir yıldır bir taşra kentinde yaşayan,  eğitimli üç kız kardeşin yaşadıkları zamanla yüz yüze hesaplaşamayıp mutluluklarını geçmişte ya da gelecekte arayışlarının trajikomedyasıdır. Yaşamdan beklentilerini gerçekleştirme becerisini bir türlü gösteremez ve hep Moskova’ya eski günlerine geri dönmek umuduyla yaşarlar. Yazar b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.