Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mitos Boyut Yayınevi

Mitos Boyut Yayınevi

• Mitos Boyut Yayınevi Kitapları | • Mitos Boyut Yayınevi İletişim Bilgileri | • Mitos Boyut Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Mitos Boyut Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 67 kitap bulunuyor."Mitos Boyut Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Doğan Soyumer

Mitos Boyut Yayınevi

Anadolu' dan Almanya'ya göç eden ve bir fabrikada çalışarak evde oturan kocasıyla onun kardeşlerine ve annesine bakmak zorunda bırakılarak düzmece evliliklere zorlanan bir kadının öyküsü...»»
Doris Lessing

Mitos Boyut Yayınevi

"Altın Defter"in ana karakteri olan Anna Wulf'un tuttuğu siyah, kırmızı, sarı ve mavi defterler, bölünmüş bir benliğin parçalarını simgeler. Ve özgür kadınlar... Lessing, kitabın en çok bu yönünün dikkat çekmesinden şikayetçi. Ama günümüzde kadınlar Altın Defter'i özgür, ..»»
Tuncer Cücenoğlu

Mitos Boyut Yayınevi

Türk oyun yazarlığının 1970 kuşağı içerisinde yer alan Tuncer Cücenoğlu, toplumsal içeriğin ağır bastığı oyunların yazarıdır. Hemen bütün oyunlarında toplumsal sorunlara öncelik tanıyan Cücenoğlu, bu nedenle çağının tanıklığını yapan bir yazarımızdır. Son oyunu "Helikopter", 42 oyun arasından ilk üçe girerek, Almanya&#..»»
Jean Luc Lagarce

Mitos Boyut Yayınevi

Son yıllarda, dünyada adından en çok söz ettiren, oyunları en çok sahnelenen çağdaş oyun yazarlarından Jean-Luc Lagarce'ın (1957-1995) özgün karakterini ortaya koyan iki oyunu birarada. Kendine özgü metin kurgusuyla çağdaş tiyatro yazınında ayrı bir yer kazanan Lagarce, insan ruhunun masumiyetini, acımasızlığını, oradan oraya savrul..»»
Hasan Anamur

Mitos Boyut Yayınevi

Seyir Defteri - Oyun Eleştirileri »»
Caner Bilginer

Mitos Boyut Yayınevi

Tiyatro Adamları Sözlüğü, Türk kamuoyunun genel bilgi çevresi ile Türkiye'de tiyatro literatürünün genel alanı göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Sözlükte, tiyatro tarihinde önemlerini günümüzde öncelikle koruyan adlar ile günümüz tiyatro dünyasında başlıcalıkla yer alan adl..»»
Tuncer Cücenoğlu

Mitos Boyut Yayınevi

Çığ, bir doğa olayı olan çığın etkisiyle küçük bir köydeki insanların korku içindeki adeta işkenceye dönüşen yaşamlarını anlatıyor. Oyun, çığ nedeniyle yaratılmış baskıcı bir yönetimin, insanlık dışı eylemleri gerçekleştirdiğini gösterirken, genel anlamda toplumsal yaşamın her katmanında suskun kaldıkça sıranın ..»»
Mine Ergen

Mitos Boyut Yayınevi

"Tiyatro alanında yetkin bir uzman olarak tanıdığımız edebiyatçı arkadaşımız Mine Ergen, Aziz Nesin'in Surname adlı yapıtından uyarladığı Surname - İdamname Adlı oyununda bir insanlık dramını bize en ince çizgileriyle yansıyor. Bu çalışmada insanoğlunun zayıflıkları, filozofça bir bakış içinde, gülmece özellikleri de katılara..»»
Bertolt Brecht

Mitos Boyut Yayınevi

Oyunlar -Vahşi Ormanda -Kentlerin Vahşi Ormanında -İngiliz Kralı 2. Eduard'ın Yaşamı -Adam Adamdır (1926) -Adam Adamdır (1938)»»
Bertolt Brecht

Mitos Boyut Yayınevi

Savaş yıkımına uğramış bir Kafkasya köyünde22, iki kolhoz köyünün23 üyeleri olan çoğu kadın ve yaşlı erkekler, şarap ve tütün içerek halka olmuş oturuyorlar; birkaç asker de vardır. Yanlarında, başkentten gelmiş bir Devlet Yeniden Yapım Komisyonu delegesi var.»»
Bertolt Brecht

Mitos Boyut Yayınevi

Yuvarlak Kafalılar ve Sivri Kafalılar oyunu, Shakespeare'in Kısasa Kısas oyununda kullandığı eski İtalyan öyküsünün bir edebi uyarlamasıdır. Kısasa Kısas, pek çok kişinin gözünde Shakespeare'in eserlerinin en felsefi olanıdır; o eser kuşkusuz Shakespeare'in en ilerici eseridir. Tepedekilerden, kendileri için kullanılmalarını istediklerinde..»»
Bertolt Brecht

Mitos Boyut Yayınevi

Sahneleri yazmaya 1937'de başlar Brecht. Bu yazımı isteklendiren etkenler arasında, Paris'te Carrar Ana'nın Silahları'nı sahneleme hazırlığında olan Slatan Dudow'la o yılın baharından beri süren ilişkiler de vardır. Dudow, Brecht'in kaleminden çıkmış antifaşist sahneleri de tiyatroya getirmek arzusundadır. 1937 Temmuz'unda Brecht, "bir dizi kü&c..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.