Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Minval Yayınları

Minval Yayınları

• Minval Yayınları Kitapları | • Minval Yayınları İletişim Bilgileri | • Minval Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Minval Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 23 kitap bulunuyor."Minval Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Oya Özden

Minval Yayınları

Çölyakla tanışmamın üstünden 20 yıl geçti. Yeni yaşam şeklimin bana getirdiği bir yığın tecrübeyi anlatmaya çalıştığım kitabımda, insan sağlığının ne kadar önemli detayları olduğunu, glutensiz diyet derken alt tarafı bir diyet deyip geçmemenin önemini vurgulamaya çalıştım. Sağlıklı bir yaşam her insanın en büyük dileğidir. ..»»
Ali Ataman

Minval Yayınları

Geçti...bitti sanmıştıK... oysa... geçmemiş. Bitmemiş, O kadar zaman .sonra... ' Yaşlı adam cümlesini bitiremedi. Bana on sekiz yıl önce, burada, hemen bulunduğumuz yerin altında, otuz metre yakınımızda olanları anlatırken sık sık duraklamıştı. Bu acı hatıraları tekrar yaşamak kolay olmamış, sinirleri zaman zaman boşalmış, sesi titremeye başlayıp kelimeleri taşıyamaz ol..»»
Cem S. Ulutaş

Minval Yayınları

İstanbul'da, kozmopolit bir aileye doğan Bahir, dünyada sürgüne gönderilmiş bir ruh gibidir. Tanrıyla olan bağlan, vicdan ve estetik yoksunu gelenekçiler yüzünden yok olmuştur. Ürkütücü varlıklarını hissettiren iç seslerini anlamak için yeterli cesareti de yoktur. Bahir, yüksek cinsel hazlar ve aradığı cesareti veren S..»»
Mürsel Gülevi

Minval Yayınları

Bu kitabın sözleri, sıradışı bir felsefeyi fısıldar sanki. "Tavlov adlı kitabın varlığının tek kanıtı da onun henüz hiç keşfedilmemiş olmasıdır. Çünkü gerçek, bulunamayandır. Gerçek, varlıktır ve her kim onu arayıp bulursa, o, bir varlık olduğunu da kanıtlamış olacaktır." Bir felsefe mi, bir politika mı, yoksa bir trajedi mi?.. İnsanlık, özgürlük, ölüm ve yaşam üzerine, binlerce yıl öncesinden bu..»»
Ali Ataman

Minval Yayınları

..ve son görev, Atlantisin ötesinde, çok uzaklardaydı, hatta imkânsızdı "Günler önce durup sarayın bahçesine baktığım yerde gene durdum. Bahçe, ağaçları, çeşit çeşit çiçekleri, çimeniyle Renoirın tabloları kadar renkli ve ince, renkli giysileri içinde erkekler ve kadınlarla, daldan dala, ağaçtan ağaca uçan kuşlarla La Fontainein masallarından bir sayfa kadar canlıydı. Sarayı çevreleyen yapıların h..»»
Ester Almelek

Minval Yayınları

"Yemekten sonra, dönüş yoluna koyulduk. Şimdiye kadar yalnız deniz ve dağ manzarasının güzelliğini bilen benim için, bu gezide, çölün o uçsuz bucaksız, görkemli ve sessiz kum tepelerinin mistik atmosferini keşfetmek bir mucize oldu. Beni her zamanki dünyamın dışına taşıyan, bir seraplar ve masallar ülkesi gibiydi. Elimi sıkıca kavrayan David'in de payı büyüktü kapıldığım bu büyüde." Romanın k..»»
Tolga Aydoğan

Minval Yayınları

Gerilim dozu yüksek bir Haneke filmi izler gibi... Bedeninize tedirginlik nüfuz edecek... -Abdullah Oğuz- Alışılmış gerilim kitaplarından farklı, insanı ciddi anlamda geren bir kitap... -Zeki Alasya- Şimdiye değin yaşadığım korkular, endişeler, belirsizlikler, Esra'nın günlükleri, Alper Bey'in evinden gelen tuhaf sesler, odasındaki baykuş, gizemli tablolar, engizisyon işkence kitapları, Alpe..»»
Ester Almelek

Minval Yayınları

İnsanın hayatında yolculuklar çok değişik süreçlerdir. Ne bıraktığın yerdesin ne de gittiğin yerde. Beklenmedik karşılaşmalar, hafızamızın derinliklerinden fırlayan acı ve tatlı anılar süsler yolculuklarımızı. Yazar, bu romanında, kahramanları Jülide ve Emir'in, Avrupa Asya arası yolculuklarının duygu ve özlem dolu anımsamalarını aktarıyor. »»
Hanzade Özerten

Minval Yayınları

Her ikisinin de hataları yüzünden sonsuza kadar sürecek bir aşkı kaybeden ve büyük acılara gömülen bir kadınla bir adamın itirafları. İkisi birbirlerinin itiraflarından bihaber. Kendi itirafları altında ezilen hayatları masalsı bir birleşmeye tanıklık edebiliyorsa yeniden; gerçek aşk her zaman kazanır mı? Affediş ve gerçeği kabullenmeyle birbirimize geçerken, yok oluşun tadından var olsak yenide..»»
Aysel Hacır

Minval Yayınları

Nihayete erememiş hüzünlü bir aşkın öyküsü. "Celile Hanım" tarihi roman meraklılarını 1900'lerin başındaki İstanbul'a götürüyor. Romanında edebiyat dünyamızın pek çok ismini bir araya getiren Aysel Hacır, Celile Hanım'la Yahya Kemal arasında yaşanan aşk hikâyesini romanına konu ediyor. Romanın öne &cc..»»
Tolga Aydoğan

Minval Yayınları

Peri Masalı duygusal hikayesiyle dikkat çekiyor. Modern bir Selvi Boylum Al Yazmalım hikayesi Peri Masalı Mert ve Peri arasındaki tutku dolu o büyük aşkı anlatırken bir taraftan da aile ve insan ilişkilerini odağına alıyor. Bir söz vardır güneşi kaybettim diye üzülürsen yıldızları göremezsin. Hayallerini erteledikçe hayatını da kaybedersin Hayallerinle hayatını birleştirirsen o zaman mutlu olurs..»»
Bora Akifoğlu

Minval Yayınları

Eğer polisiye türünden hoşlanıyorsanız, Bora Akifoğlu kimi zaman gerilimi kimi zaman da mizahı ekleyerek yazdığı bu polisiye romanda sizi yeni bir serüvene davet ediyor. Zekice kurgulanmış soluk soluğa bir gerilim, benzersiz bir final… Üç saattir sorgu odasındaydı. İki ayrı ajan tarafından sorguya çekilmişti. Şimdi, izin verildiği ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.