Kendinizi temiz ve parlak tutsanız iyi edersiniz; çünkü arkasına geçip dünyayı görmeniz gereken pencere sizsiniz. George Bernard Shaw [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Milenyum Yayınları

Milenyum Yayınları

• Milenyum Yayınları Kitapları | • Milenyum Yayınları İletişim Bilgileri | • Milenyum Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Milenyum Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Milenyum Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Betül Batır

Milenyum Yayınları

“Beyoğlu Halkevi’nin bütün kollarında canlı bir faaliyet göze çarpmaktadır. Bilhassa konferans, gösterit, spor, müzik kollarının çalışması cidden takdire şayandır. »»
Kolektif

Milenyum Yayınları

Titizlikle hazırladığımız Dik Temel Harflerle Güzel Yazıyorum Defteri öğrencilerimizin; Vurgu ve tonlamaya dikkat ederek etkili bir dille konuşmasına,Yeni varlıkları tanıyarak bunların işlevlerini ve farklarını anlamasına,Öğrendiği yeni kavramları etkinliklerle pekiştirip bunları kalıcı hâle getirmesineş Dik harfleri tanıyıp bu harfleri kolaylıkla çalışmasına,“Güzel konu..»»
İhsan Abidin Akıncı

Milenyum Yayınları

Günümüzde de başvurulan kıymetli bir kaynak, ‘At ve Atçılık’ üzerine yapılan en önemli araştırma olan İhsan Abidin [Akıncı]’nın ‘Osmanlı Atları’ isimli eseri yüz yıl sonra tekrar okurları ile buluştu. İki yüz yetmiş dokuz sayfa metin ve kırk sekiz adet fotoğraf ihtiva eden eserde; Avrupa ve Afrika’dan örnekler verirken Asya’nın en ücra köşelerine kadar uzanıp at cinsler..»»
Abdülbaki Gölpınarlı

Milenyum Yayınları

Özlü ve bilgiyle genişleyen kuvvetli bir görüş ve anlayış kabiliyeti, bu kabiliyetin verdiği tedâi kudreti, tasavvufla gelişen müsamalı, insani ve ileri bir dünya görüşü, nihayet sanatını halkın hizmetine verdiği için halk fadesini benimseyiş ve en güçlü şeyleri bile rahatça ve halk diliyle anlatış. İşteYunus'un sanatındaki sır ve işte onu ebedileştiren kudretin sırrı. »»
Eray İdil

Milenyum Yayınları

Sihirli Kalem, gelen yoğun talepler doğrultusunda 8-10 senelik bir çalışmanın ürünü olarak, Latin Hattını öğrenmek isteyenlerin ihtiyaçları düşünülerek hazırlandı ve bu güne kadar doldurulamamış büyük bir boşluğun doldurması hedeflendi. Eğitime yönelik bir kitap, öğrenimi kolaylaştıracak şekilde yazılmalı ve düzenlenmelidir. Sihirli Kalem de, oldukça yoğun ve titiz bir çalışmayla, öğrenmeyi ko..»»
Turan M. Türkmenoğlu

Milenyum Yayınları

Osmanlıca - Türkçe Paralel Metinler Serisi II. Kitap»»
İbrahim Alaettin Gövsa

Milenyum Yayınları

Sabatay Sevi on yedinci yüzyılın ortasında, yani zamanımızdan üçyüz yıl kadar önce Türkiye'de büyük bir sosyal hareket meydana getirmiş ve yalnız bizim memlekette değil, Avrupada dikkati çekmiştir. Dini veya siyasi bir takım davalar güden bir çok türediler gibi eğer o da hiçbir iz bırakmadan tarihe karışmış olsaydı zamanında uyandırdığı merak ve heyecandan dolayı yine bir dereceye kadar araştırm..»»
Kolektif

Milenyum Yayınları

"Eğer Türkiye deneyi başarıya ulaşır ve İslamcılar siyasi iktidarı kuvvet kullanarak ele geçirmeyi hedeflemek yerine demokratik hükümet şeklinin bir parçası olursa, o zaman Türkiye bölgede İran örneğine alternatif bir model olarak ortaya çıkar. Bunun başarısızlığa uğraması, ılımlı İslamcı parlamento ve seçimler yoluy..»»
Platon

Milenyum Yayınları

Eserin belki de bu büyük kudretinden dolayı, bu savunmayı okurken veya hatta okumadan hatırımıza muhakkak bir sürü sorular gelecektir ; acaba bu eser gerçekten Sokratesin ağzından çıkmış sözleri tespit ediyor mu? Yoksa şairlerden hoşlanmadığını iddia ettiği halde filozofların en şairi olan Eflatun (Platon) Sokratesin savunmasını vesile ederek bize ahlak, hayat, ölüm vesaire hakkındaki fikirlerin..»»
Yılmaz Polat

Milenyum Yayınları

11 yılda ABD'ye lisan ve kurs adı altında, çok sayıda emniyet müdürü gönderildi. Bir kısmı Ankara destekli ABD'de paralel örgütlendi. Çok sayıda vali, kaymakam gönderildi. Kim gönderdi? Erdoğan Hükümeti'nin İçişleri Bakanları. ABD'ye çok sayıda hakim ve savcı gönderildi. Kim seçti? Erdoğan Hükümeti'nin Adalet Bakanları. Bazı emniyet müdürleri, valiler, kaymakamlar, hakimler ve savcılar Pensilvan..»»
Turan Türkmenoğlu

Milenyum Yayınları

Osmanlıca - Türkçe Paralel Metinler Serisi II.Kitap (Tanıtım Bülteninden) »»
Ferit Ragıp Tuncor

Milenyum Yayınları

"Anaların bugünkü çocuklarına vereceği terbiye eski dönemlerdeki gibi basit değildir. Dolayısıyla kadınlarımız; hatta erkeklerimizden çokcaydın daha çok eğitimli, daha fazla bilgili olmaya mecburdurlar; eğer gerçekten milletin anası olmak istiyorlarsa..." -Kemal Atatürk-, 1923 (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.