Aşktan kurtulmak, ona tutulmak kadar kolay değildir. THOMAS H [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Meydan Yayıncılık

Meydan Yayıncılık

• Meydan Yayıncılık Kitapları | • Meydan Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Meydan Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Meydan Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Meydan Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ali Toker

Meydan Yayıncılık

Bu kitabın yazılmasındaki amaç, “sufizm felsefesi” ile ilgili gerçek bilgileri anlaşılır bir dille okuyucuya sunmaktır. Kitabımız aynı zamanda, Arapça klavye ile Kur'an'ın şifresini çözdüğünü zannedenlere, bu bağlamdaki yerli ve yabancı şifrecilere, İsviçre Bern fizikçilerine, tüm mikro ve makro metafizik teoril..»»
Bahadır Yenişehirlioğlu

Meydan Yayıncılık

Şayet mürşitsen bunun edeplerinden biri müridin malından, hizmetlerinden ve ondan herhangi bir yolla gelecek iyilikten uzak durmaktır. Sen bunu yapmıyor ve giderek zenginleşiyorsun. Mürşit müritlerin teslimiyetlerine güvenerek onların haklarını ihlal etmemelidir. Mürşide düşen görevlerden biri de irade ve talep sahiplerine güzel muamele..»»
George Washburn

Meydan Yayıncılık

Osmanlı Devleti içerisinde asırlarca sulh ve sükûn içinde yaşamış Bulgar, Ermeni ve Rum milletlerinin ayaklanmalarında ve devleti parçalamalarında yabancı misyoner okullarının büyük etkisi olduğu iddia edilir. Gerçek aktörlerin bu kişilerin hemen yanı başında bulunan, onları kendi veya bağlı oldukları örgütlerin istediği istikametlere yönlendirebilen, hemen hemen hepsi gayrimüslim olan ve ülkedeki..»»
Recep Tayyip Erdoğan

Meydan Yayıncılık

Bugün karşı karşıya bulunduğumuz büyük sıkıntılar, temelde çağdaş uygarlığın kendi iç yapısından kaynaklanan gelişmelerin ürünüdür. Bu sorunlar, yüzyıllar içinde gelişen evrensel uygarlık değerlerini tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Gelişmiş ülkelerin göz alıcı başkentlerinin hemen yanı başlarında ya da büyük kentlerin varoşlarında dışlanmış insanlar, çirkin yapılaşmalar, kokuşmuş sokaklar, gece..»»
Atılgan Bayar

Meydan Yayıncılık

'Yeni Osmanlılar' başlıklı makalesi ile entelektüel gündemi sarsmış olan stratejist Atılgan Bayar; bu kez başlattığı 'Müslüman Roma' tartışması ile devlet üzerine düşünenlerin gündemini bir kez daha belirliyor. Devlet kavrayışı, gelecek vizyon ve tahminleri üzerine neredeyse hiç çalışılmayan ülkemizde, bu kitabın bir öncü olduğunu düşünüyoruz. Cumhuriyetin Kuruluş felsefesi üzerine düşünceler gel..»»
Ahmet Tezcan

Meydan Yayıncılık

Bana bak Devramel Kafa, sen alkımın altından geçebilin mi la? Alkım ne? Ebemguşa Ebemguşa mı? O ne? Gökkuşa! Gökkuşa ne? Ebeyinki... Güldü Mahmut. Kıkır kıkır güldü. Demokrasi ve Laiklik adı altındaki Vesayet Rejiminden uzaklaştıkça, ulusal uzlaşma ve tarihsel barışma noktasına yaklaşıyoruz. Bu, her şeyden önce bütün bireylerin ve grupların hem kendilerini, hem de bir diğerini tanıma sürecidir...»»
Yalçın Akdoğan

Meydan Yayıncılık

2007 Yılında Neler Yaşandı? 22 Temmuz seçiminin kaderini hangi olaylar belirledi? Balkon konuşması ne anlama geliyordu? Cumhurbaşkanı Sezer yeni kabineyi onaylamayınca ne dedi? Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde neler yaşandı? Referandum günü Dağlıca saldırısı tesadüf müydü? Tarihi Bush görüşmesinden istediği netic..»»
Yalçın Akdoğan

Meydan Yayıncılık

2007 yılında neler yaşandı? Hrant Dink suikastini ilk duyduğunda ne tepki verdi, neler hissetti? Niçin Cumhurbaşkanı olmak istemedi? Abdullah Gül’ün aday olması ne anlama geliyordu? 367 Nisan bildirisi nasıl duydu, ne tepki verdi? Hükümet açıklaması nasıl hazırlandı? Bildiriden sonra ulaşılamayan Genelkurmay Başkanı ne zaman a..»»
Hüseyin Besli, Ömer Özbay

Meydan Yayıncılık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yaşamının önemli bir kesiti "Bir Liderin Doğuşu: Recep Tayyip Erdoğan" adıyla kitaplaştırıldı. Meydan Yayınevinden piyasaya çıkan kitap Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi yaşamındaki yol arkadaşlarından AK Parti İstanbul milletvekili Hüseyin Besli ile Şair-Yazar Ömer Özbay tarafından kaleme alındı. Kitapta Başbakan'ın gençlik yıllarından başlayarak Ba..»»
George Washburn

Meydan Yayıncılık

Osmanlı Devleti içerisinde asırlarca sulh ve sükûn içinde yaşamış Bulgar, Ermeni ve Rum milletlerinin ayaklanmalarında ve devleti parçalamalarında yabancı misyoner okullarının büyük etkisi olduğu iddia edilir. Gerçek aktörlerin bu kişilerin hemen yanı başında bulunan, onları kendi veya bağlı oldukları örgütlerin istediği istikametlere yönlendirebilen, hemen hemen hepsi gayrimüslim olan ve ülkede..»»
Cyrus Hamlin

Meydan Yayıncılık

Cyrus Hamlin 1811-1900 yılları arasında yaşamış ABD'li bir misyoner ve eğitimci. American Board misyoner kuruluşu adına Ocak 1839'da Osmanlı İmparatorluğu'na geldi. 1860 yılında Robert Kolej'in kurulması çalışmalarına başladı ve 1876 yılına kadar da okulun müdürü olarak görev yaptı. Ancak, Hamlin'in hayatı ve faaliyetleri böyle üç cümleyle özetlenip geçilecek kadar tekdüze değil. O, her zaman..»»
Halil Delice

Meydan Yayıncılık

Rumeli'nin güller şehri Kızanlık'ta hayata başlayan, Hafız Dede'nin gönül ocağında korlanan, Demir Baba'nın örsünde su verilip çeliklenen, Er meydanında "Gül Er"likle taçlanan, 1876 Bulgar isyanına "dur" diyen, Ve Abdülhamid Han'ın yakın koruması olmakla şereflenen İmanlı Osmanlı yiğidi Halil İbrahim'le güzeller güzeli Bulgar kızı Nadya'nın destansı aşklarının romanı. Koca Yusuf'un yazar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.