Bilge sözler şeker kamışına benzer; ne kadar emsen de tadı tükenmez. (Afrika Atasözü) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Metropol Yayınları

Metropol Yayınları

• Metropol Yayınları Kitapları | • Metropol Yayınları İletişim Bilgileri | • Metropol Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Metropol Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 5 kitap bulunuyor."Metropol Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Gültekin Avcı

Metropol Yayınları

Atatürkçülüğün kutsal kitabı ve sünneti Kemalizm dini ve ideolojisi Atatürkçülük ve vatanseverlik aynı şeyler mi? Türban 'operasyonu'nun arkasında kimler var? Atatürk ve Türban Derin savaşın anatomisi-Ergenekon'un hayat formülü Derin yapılanmada 1 numara-60 yıldır görevde Kapatma İddianamesi neden 1. AKP döneminde değil de 2. AKP döneminde? Türkiye'de gerginlik olmadan değişim m..»»
Gültekin Avcı

Metropol Yayınları

Kürt buhranını kim tetikledi, nasıl gelişti, Türkiye Cumhuriyeti buhranı neden çözemedi? PKK kimlere neden hizmet etti? PKK - ASALA nasıl ortak yönetildi? Öcalan'ın kendini anlattığı ilginç ve bilinmeyen ifadeleri PKK ve Ermeni işbirliği anlaşmaları ne zaman nasıl imzalandı? Hangi kararlar hayata geçirildi? PKK; sol örgütlerle nasıl yakınlaştı? PKK'yı MİT kurdurdu iddiası gerçek mi? Hizb..»»
Gültekin Avcı

Metropol Yayınları

15 yılını yargı bürokrasisinde doldurmuş ve militer düşünüş tarzları ile askeri bürokratlarla yoğun bir ilişki içinde olmuş bir kişi olarak şunu açıkça ifade etmem gerekir ki, Türk demokratikleşmesinin önündeki en büyük engel ve demokrasi üzerindeki en büyük gölge, Genelkurmay askeri bürokrasisinin günümüz Türkiyesinde bulunduğu yanlış konum ve askeri düşünüş tarzlarının sivil parametreler üzeri..»»
Abdurrahman Şen

Metropol Yayınları

Kıta kıta, mısra mısra, kelime kelime hatta harf harf ruhunu anlamamız gereken İstiklal Marşı'mızın şairi Mehmed Akif Ersoy'dan bahsedebilmek hiç de kolay değil... Cumhuriyet tarihimizin en sıkıntılı günlerini, en derin kafa karışıklıklarını yaşadığımız ve toplum olarak anlam kaymalarına uğramış kavramlar peşinde kamplaşmamız için her türlü oyunun oynandığı şu günlerde; hepimizi yeniden birle..»»
İskender Pala

Metropol Yayınları

Fatih'in (1432 - 1481) şiirlerini ihtiva eden yegane eser; İstanbul'da yine onun adını taşıyan semtteki Millet Kütüphanesi, Ali Emiri yazmaları arasında bulunur (Demir baş numarası, 305). Bu küçük elyazması eserde Fatih'in bir kısım gazelleri mevcuttur. Keza bazı nazire mecmuaları, şiir mecmuaları, tezkireler ve tarih kitaplarında da ona ait olan, veya öyle sanılan başka şiirlere rastlanır. Fatih..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.