Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mavi Yayınları

Mavi Yayınları

• Mavi Yayınları Kitapları | • Mavi Yayınları İletişim Bilgileri | • Mavi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mavi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Mavi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Barbara G. Markway

Mavi Yayınları

En basit ve en yaygın sosyal kaygı türü olan utangaçlık, kişinin kendisini başkalarının yanında rahat hissedememesidir. Utangaçlık, kişinin kendini sevememesinin bir anlamda temelidir ve bu yüzden de taşınması çok zor bir yüktür. Utangaçlık yaşamın her yönünü etkileyebilir. Çok hafif derecede bile olsa iş, eş hatta arkadaş seçimimizi etkiler. Utangaç insanlar, korkularının yaşamlar..»»
M. Susan Roberts

Mavi Yayınları

Çoğumuz, yapılması gereken bir işi ertelemişizdir. Ancak bazıları için erteleme, günlük işleri bile zorlaştıran kronik ve kısıtlayıcı bir sorundur... Bu pratik çalışma kitabı neden ertelediğimizi anlamaya ve bunu nasıl durduracağımızı öğrenmeye yardımcı oluyor. Yaşamı Ertelemeyin, yaşanmış deneyimler, çalışmalar ve değerlendirme sorularıyla okurlara kendi ***erteleme*** tiplerini*** b..»»
Michael Kahn

Mavi Yayınları

... Bu kitap ailesiyle, dostuyla, meslektaşıyla ya da arkadaşlarıyla konuşurken düşkırıklığına uğramış ya da incinmiş olan herkes için yazılmıştır. Hepimiz etrafımızda gördüğümüz saldırgan, sıradan ve çatışmacı konuşmaların üstesinden gelebilir ve yeni düşünceleri birbirimizle paylaşmanın mutluluğunu yaşayabiliriz. Böylece kişisel ilişkilerimizi derinleştirebilir, gündelik yaşamımızda..»»
Arnold M. Patent

Mavi Yayınları

***Herşeye Sahip Olabilirsiniz*** adlı kitabı okurken yaşamda karşı konulamaz görünen karışıklık ve düzensizliği ortadan kaldırmak ve bunun yerine düzeni ve umudu koymak gibi bir görevi paylaştığımızı anladım. Farklı yollardan esinlensek de, bu insanlar için duyduğumuz üzüntü ve yürekleri kilitlenmiş insanlara yardım sunmak, kendimizi özgürleştirmek için bulduğumuz yolları ve araçları..»»
Peter Koestenbaum

Mavi Yayınları

Bir çok insin ölümü gündelik yaşamdan uzak, gerçekdışı bir şey olarak düşünür. Oysa ki ölümü yadsıyarak, ölümü unutarak yaşamı körleştiriyoruz. Hep varolacakmışız gibi yaşayarak kendimizi miskinleştiriyor, yaşama aktif biçimde katılmayı beceremiyoruz. Yaşamı bir bütün olarak yaşama, bütüncül bir yaşam planı oluşturma yeteneğinden mahrum oluyoruz. Eyleme geçmeyi, keşfetmeyi, soru sorma..»»
Robert Bosnak

Mavi Yayınları

Çağlar boyu, insanlar rüyalarını bilgeliğin, yol göstericiliğin ve öngörünün kaynağı olarak algılamışlardır. Bugün ise rüyalarımız sanki bizim dışımızda oluşan bir eylemmiş gibi onları anlamak için herhangi bir çaba göstermiyoruz. Böylece benliğimizle aramızdaki önemli bir bağı koparmış, bilinçdışımızdaki saklı gücü ve bilgiyi kullanmaktan kendimizi yoksun bırakmış oluyoruz. Bu kitap..»»
Patrick FanningMartha DavisMatthew McKay

Mavi Yayınları

Bu basit kitabın tek bir amacı vardır o da gevşemenize, rahatlamanıza yardım etmektir. Herhangi bir sayfayı açın bakın. 5 dakika içinde öğrenebileceğiniz bir gevşeme egzersizi bulabilirsiniz. Her egzersiz için yönergelerin bulunduğu kısa açıklamalar vardır. Açıklama bölümünde egzersizin nasıl yapılacağı, ne işe yaradığı anlatılır. Yönerge açık ve basittir. Egzersizi bir kaç dakika ..»»
Jed Diamond

Mavi Yayınları

Bu çok önemli bir kitap. Varolan sorunlarımızı tam yüreğinden yakalıyor ve bize kendimizi, ilişkilerimizi ve ortaklaşa paylaştığımız kırılgan gezeğenimizi nasıl iyileştireceğimizi gösteriyor. Bu kitabı hem erkeklere hem de kadınlara tavsiye ediyorum*** - Gerald Jampolsky- ***Sevgi Korkudan Özgürleşmektir*** kitabının yazarı*** ***Duyarlı kadınları ve erkekleri rahatsız eden temel..»»
William Bloom

Mavi Yayınları

Kendi içsel dünyamızı ve manevi dünyayı keşfe götüren patikada yola çıkmak kolay değildir. Aldatıcı ve hata yaptırıcı çok fazla seçenek ve yol vardır. Eğer insanlar belirli bir dinsel gelenekte kendilerini rahat hissediyorlarsa, o geleneğin manevi keşif için açık ve net bir kılavuz olması zor değildir. Ancak bugünlerde birçok insan belirli bir disiplin ve öğretide kendini huzurlu hiss..»»
Derek Rowntree

Mavi Yayınları

Prof. Dr. Derek Rowntree'nin bu kitabı 1970 yılından beri kendi alanında en çok satan kitaptır ve 300.000'den fazla öğrenciye ders çalışmayı öğrenme konusunda yardımcı olmuştur. Bu kitap çeşitli yerlerde öğrenim gören öğrenciler içön yazılmıştır. Lise ve üniversite gibi bir eğitim sistemi içinde bulunabilirsiniz. İşverenler tarafından verilen bir staj eğitiminde olabilirsiniz veya k..»»
Jeanne Segal

Mavi Yayınları

Bir yaşam boyunca aileden, arkadaşlardan, öğretmenlerden ve uzmanlardan ***kim*** olduğumuz hakkında bilgiler edindik, gerçekler topladık. Koşullu ilişkilerde yetiştik; ***eğer ders çalışırsan, eğer odanı toplarsan, daha fazla para kazanırsan, benimle yatarsan, özür dilersen, beni seversen...***. Çocukluğumuzdan bu yana benliği ve sevgiyi kaybetmenin gerçek veya hayali tehdidinden kor..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.