Bir iyiliği yapan değil, iyiliği gören hatırlamalıdır. Cicero [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mavi Nefes

Mavi Nefes

• Mavi Nefes Kitapları | • Mavi Nefes İletişim Bilgileri | • Mavi Nefes Hakkında Bilgi
Sitemizde Mavi Nefes isimli yayınevine ait Toplam 35 kitap bulunuyor."Mavi Nefes" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Seval Uysal

Mavi Nefes

-Saltak caddesi açıldığında takvimler 1957 yılını gösteriyordu -1965’te Orkul parkına yerleştirilen çıplak kadın heykeli büyük olay oldu. -70’li yılların başında apartman modernleşmenin, statünün göstergesiydi. Denizli’nn ilk apartmanı Arıkan bu hayaller üzerinde yükseldi. -Denizli’de ilk villaların görülme tarihi 1976-77 dir. -1984 yılının o soğuk kış gününde Tıkıroğlu, Vali Rıfat Kap..»»
Melike Aydın

Mavi Nefes

Melike Aydın 15 Ocak 1971'de Akçaabat'ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Trabzon'da gördü. Daha sonra Diyanet İşleri'ne bağlı bir kurumda Arapça eğitimi aldı. Halen ileri seviyede eğitimine devam ediyor. Aldığı kurslar ve eğitimler sayesinde, harflerin ve isimlerin Kuran-ı Kerim'deki karşılıkları, aynı şekilde dizilimlerin ve doğum tarihlerinin verdiği rakamların Arapça'daki anlamlarıyl..»»
Hüsnü Menteşeoğlu

Mavi Nefes

Hüsnü Menteşeoğlu’nun, Yüzbinlerin Yolculuğu serisinin Gecenin En Güzel Gülümsemesi eserinde hem şiirlerinde ve öykülerinde, hem de anılarında ve denemelerinde satır arası pozitif psikoterapiler yapan sağlam ve çok yararlı bir kitap... Yazar, çoğu zaman pozitif yönde düşündürüyor, kimi zaman da hem güldürüyor hem de ağlatıyor... Yazar, deneyimli bir psikiyatrist ve Tıp doktoru olmasından kay..»»
Eda Urhan

Mavi Nefes

Aklınızdan bir hayal geçer, ruhunuzla dokunursunuz da bir türlü cesaret edemez yapamazsınız. Sonunda kalbimden kalemime aktı da bu kelimeleri size ulaştırdım. Bir hikaye yazdım, herkesin gibi belki, belki de hiçbirinize benzemiyor, haydi beraber ilerleyelim...»»
Ülkü Cengiz Taşkın

Mavi Nefes

Şiire şair gerek Neye neyzen nasılsa Onu okuyacaklar Şairce yaratılsa 13 Ocak 2021 Prof. Dr. Şadan Gökovalı -Yazar, araştırmacı, mitoloji uzmanı, rehber Halikarnas Balıkçısı ve Azra Erhat'ın manevi mirasçısı Okurken aklıma Abidin Dino'nun şiirleri geldi. Onun şiirleri gibi anlatımcı ama bir yandan da mitolojik ögelere doğru açılmış. Onları imge dünyasına yerleştirmiş şair. Gürsel Korat- Yaza..»»
Ümit Akdemir

Mavi Nefes

Mucizeler Allah’tan.İnanırım inanırım inanırım.Sizler de bana bir armağan,Şükrederim, yalvarırım, ağlarım. Geldiniz nurlar yağdı.Hayat her gün bir şey kattı.Öğrendim öğrendim, hala öğrenirim…Bitmedi ki kavgam, dertlerim… Canımın içi Derya’m, Deniz’im…Bebiciklerim Derya’m, Deniz’im…»»
Seval Uysal

Mavi Nefes

• Şirket; İzmir iktisat kongresinden iki yıl sonra kuruldu. İsim babası kuvayı milliye saflarında Mülazım-ı Sani rürbesi ile çarpışan Tahir Berkay’dı. • Belediye Başkanı Hüsnü Örnek olmasa Denizli bu fabrikayı da Nazilli’ye kaptıracaktı ya bereket versin Başkan önce davranmış, üçüncü bir kriz çıkmasını engellemişti. • Ve bir gün İzzet Savun’un Mercedesine binip Saray lokantasına gittiler. İz..»»
Tülay Kıntak

Mavi Nefes

Muğla'nın Ula ilçesinden başlayıp, ilçe hudutların da bulunun antik kentleri de kapsayan bir arkeo-kurgu roman Ula'dan Kleopatra'ya. Ünlü keopatra plajının bulunduğu antik kent kedreal nin beyaz atlı prensi eşliğinde bir yolculuğa çıkarıyor bizi yazar, ilçenin, antik kentlerinin dünlerini ve bugünlerini de görebiliyoruz.Arkeolog yazar Tülay Kıntak, gördüğümüz kalıntılara, ''taş'' deyip geçmemek..»»
Mehmet Akif Ersoy

Mavi Nefes

İstiklal Marşı'nın yazarı Milli Şair Mehmet Akif Ersoy'un ölümsüz eseri Safahat, 1911-1933 yılları arasında yayınlanan yedi şiir kitabındaki şiirlerin bir araya gelmiş versiyonudur.Mehmet Akif Ersoy'un bu dev eseri, 1911 yılında "Safahat",1912 yılında "Süleymaniye Kürsüsünde ", 1913 yılında "Hakkın Sesleri",1914 yılında "Fatih Kürsüsünde", 1917 yılında "Hatıralar", 1924 yılında "Asım" ve 1933 yılı..»»
Çağla Soylu

Mavi Nefes

Keloğlan Masalları»»
Muzaffer Dizman

Mavi Nefes

Muzaffer Dizman, 1935 yılında Giresun-Keşap Karabulduk beldesi Çamlıca Köyü’ nde doğmuştur. 24 bin şiir yazdıktan sonra ilk şiir kitabını yayınlamanın mutluluğunu yaşıyor, kutluyoruz.»»
Tülay Kıntak

Mavi Nefes

1987 hacettepe üniversitesi, arkeoloji-sanat tarihi bölümü mezunudur. Çocukluğunu, babasının görevi nedeniyle türkiye haritasında köşe kapmaca oynamakla geçirdi. Evlendikten sonra da eşinin görevi nedeniyle dünyayı dolaştı; o ülkelerin sanatsal ve kültürel değerlerini, oralarda yaşayan türklerin ve yabancıların yaşamlarını irdeledi.  1990 yılından itibaren resimle uğraşmaktadır. Başta modern mozai..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.