Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Lotus Yayınları

Lotus Yayınları

• Lotus Yayınları Kitapları | • Lotus Yayınları İletişim Bilgileri | • Lotus Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Lotus Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 7 kitap bulunuyor."Lotus Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Remzi DemirYavuz UnatMelek DosaySevim TekeliEsin KahyaHüseyin TopdemirAyten Koç Aydın

Lotus Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Philosophia Ottomanica, Osmanlı Felsefesi adlı bu çalışmanın temelde iki maksadı vardır:   Bunlardan birincisi, Osmanlılar Dönemi'nde incelenmeye değecek yoğunlukta ve olgunlukta bir “felsefe etkinliği”nin bulunduğunu kanıtlamak; ikincisi ise, söz konusu etkinlik sonucunda ortaya çıkan düşünsel birikimin bazı özgün yönlerinin mevcut olduğuna dikk..»»
Remzi DemirYavuz UnatMelek DosaySevim TekeliEsin KahyaHüseyin TopdemirAyten Koç Aydın

Lotus Yayınları

Bilim Tarihi, uzun bir süre boyunca bilimsel etkinlikleri belgelere ve tanıklıklara dayanarak betimleyen bir tarih alanı olarak görülmüştür. Bu nedenle bilim tarihçileri, çoğunlukla tarihsel olayları neden-sonuç ilişkileri bağlamında derinlemesine anlamayı ve açıklamayı sağlayacak “tarihsel modellemeler” yapmaktan uzak durmuştur; ancak özellikle de Hessen gibi Marxistler..»»
Birikimler 2

Lotus Yayınları

- Düşünen Siyaset'ten | Düşüncenin Birikimi Modern Siyaset Kuramı, Türk Siyasi Hayatı - Armağan Öztürk | Türk Siyasetinde Kurucu-Kurtarıcı Lider İmgesi: Atatürk ve Erdoğan - Esin Hamdi Dinçer | Haneke Sinemasında Siyasal Olanın ***Saklı*** Hali - Aysun Yaralı Akkaya - Hilal Onur İnce | Entelektüel Dünyayı Sorgulayan Bir Entelektüel: Pierre Bourdieu ve Karşı İktidar Mekanizması - İsmet Parl..»»
Thomas Paine

Lotus Yayınları

***Amerikan iç savaşını durduran kitap!*** İngiltere'den Amerika'ya gelen siyasal kuramcı ve yazar Thomas Paine, Ocak 1776'da Sağduyu [Common Sense] adlı 50 sayfalık bir kitapçık yayımladı. Üç ay içinde kitapçıktan 100 bin adet satıldı. Paine, soydan geçen krallık anlayışına saldırıyor ve bir tek dürüst adamın bile toplum için gelmiş geçmiş tüm taçlı zorbalardan daha değerli olduğunu söylüyordu. ..»»
Kolektif

Lotus Yayınları

Rob Iliffe

Lotus Yayınları

Prof. Dr. Remzi Demir'in sunuşuyla… ***Belki de bilim tarihi için temel soru, neden ve hangi anlamda bilimin diğer herhangi bir etkinlikten farklı olduğudur. Bilimsel etkinliğin yöntem ve nesnesinin onu diğer insan etkinliklerinden ayırdığı varsayımı, bilim tarihi ve bilim felsefesini birbirine yakınlaştırmıştır. Bilimsel etkinliğin, insan uğraşlarının diğer biçimleriyle temelde benzer olduğunu..»»
Remzi DemirYavuz UnatMelek DosaySevim TekeliEsin KahyaHüseyin TopdemirAyten Koç Aydın

Lotus Yayınları

XVI. yüzyılda bilim ve teknoloji birikimleri ve düzeyleri bakımından aşağı yukarı aynı düzeyde bulunan Doğu ve Batı dünyalarında, iki asır içinde büyük bir farklılaşmanın oluşmasını sağlayan dâhilî ve haricî nedenler nelerdir? Bu kitabın amacı, önce haricî, sonra da dahilî nedenler üzerinde tartışarak bu temel sorunun yanıtlanmasını kolaylaştıracak bazı araştırma alanları açmaktır. (Tanıtım Bülte..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.