Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Libra

Libra

• Libra Kitapları | • Libra İletişim Bilgileri | • Libra Hakkında Bilgi
Sitemizde Libra isimli yayınevine ait Toplam 110 kitap bulunuyor."Libra" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Rıfat N. Bali

Libra

This survey of Izmir, carried out by the professors of the International College of Izmir, is very similar to a survey performed on Istanbul in the same period and titled Constantinople To-Day or The Pathfinder Survey of Constantinople - A Survey in Oriental Social life published in 1922 and prepared by professors of the Robert College under the direction of Clarence Richard Johnson. Altho..»»
Rıfat N. Bali

Libra

Atatürk’ün son günlerini geçirdiği Savarona yatının, hangi şartlarda satın alındığını merak edenler için gerek sanal âlemde, gerekse popüler tarih dergilerinde oldukça fazla bilgi mevcuttur. Ancak bu bilgiler, yanlışlarıyla birlikte birbirlerini tekrarlayan yazılar olmaktan ileriye gitmemektedir. Elinizdeki bu çalışma, şimdiye kadar hi..»»
Rıfat N. Bali

Libra

Şehbal dergisi; 14 Mart 1909 - 24 Temmuz 1914 tarihleri arasında beş yıl dört aylık bir zaman diliminde yüz sayı olarak yayınlanan ve dönemin nabzını çok iyi tutan önemli bir kültür ve aktüalite dergisi olmasının yanı sıra II. Meşrutiyet döneminde yaşanan olayları bugüne aktaran önemli bir birincil kaynaktır. Şehbal dergisi, İttihat ve Te..»»
Rıfat N. Bali

Libra

Bu kitap çoktan mazide kalmış olan bir İstanbul'da yaşamış olan iki efsanevi Yahudi tüccarın hayatlarını anlatmakta. Her ikisi de Aşkenaz Musevisi olan Georg Mayer ve Simon Brod bugün ancak hatıra kitaplarında okuduğumuz bir İstanbul atmosferinde yaşadılar. Georg Mayer İstanbul'da büyük mağazacılık geleneğini başlatan birkaç müesseseden biriydi. Si..»»
Rıfat N. Bali

Libra

İkinci Dünya Savaşı Türkiyesi'nde tüccarların ve sanayicilerin savaş şartlarının yarattığı karaborsa ortamında elde ettikleri aşırı kazançları vergilendirmeyi hedefleyen Varlık Vergisi Kanunu azınlıklara ayrımcı ve keyfi bir şekilde uygulanacaktı.Bu kanunun bu şekilde uygulanması birçok araştırmaya konu olmuştur. Ancak kanunun yabancı uyruklu gayri Müslim t..»»
Diren Çakmak

Libra

Kitapta, Osmanlı İmparatorluğu’nda kapitalist üretim ilişkilerinin evrimleşmesi sürecinin societas ve universitas arasındaki gerilimin bir örneğini verdiği iddia edilmektedir. Societas, bireylerin farklılıklarını koruyarak kendi rızalarıyla bir araya geldikleri bir topluma; universitas ise, bireylerin farklılıklarından vazgeçtikleri, tek bir birey gibi inşa olmuş toplum..»»
Vitali Hakko

Libra

Bu eser, VAKKO Mağazaları’nın kurucusu Vitali Hakko’nun (1913-2007) kendi ağzından aktarılmış ve ilk baskısı Türkçe olarak 1997 yılında yayınlanmış hayat hikâyesinin gözden geçirilmiş ve güncellenmiş İngilizce çevirisidir. Yaratmış olduğu VAKKO markası günümüzde üstün kalite ile eşanlam taşımakta. Vitali Hakko aynı zamanda önemli bir hayırsever ve sosyal meseleler ile ilgilenen bir iş..»»
Rıfat N. Bali

Libra

1928 yılında yayınladığı Türkleştirme ve 1936 yılında yayınladığı Kemalizm kitaplarıyla tanınan Tekinalp, günümüz Türkiyesi’nde unutulmuş bir fikir adamı. Onu hatırlayanlar ise sadece ondan nefret edenler. Yaşadığı yıllarda hem Türk Yahudi toplumu, hem de Türk toplumu tarafından fazla ilgi ve kabul görmeyen Tekinalp hakkındaki bu çalışma, onun T..»»
Mark David Wyers

Libra

It is little known that in the early twentieth century, Istanbul was internationally condemned as a center for prostitution and vilified for its role in the “traffic in white women.” Through an examination of Turkish and foreign newspapers, Turkish state documents, and the publications of domestic and international organizations, this study explores how the leaders of the newly founded..»»
Rıfat N. Bali

Libra

1930'lu yıllarda başta Kırklareli, Edirne, Çanakkale, Tekirdağ olmak üzere Trakya'nın önemli vilâyet ve ilçelerinde kayda değer sayıda bir Yahudi nüfusu yaşamaktaydı. Onlarca yıldan beri Müslüman komşularıyla sükûnet içinde yaşayan Trakyalı Yahudilerin bu sakin hayatları, 1934 yılının Haziran ayının son günleri ile Temmuz ..»»
Eli Shaul

Libra

Eli Shaul (1916-2004) was a Turkish Jew. After spending his childhood in the colorful Balat neighborhood, he received a superb education at the prestigious İstanbul Erkek Lisesi (Istanbul Men's High School), the University of Istanbul, and the Reserve Officers Training School in Ankara. While still in high school, he began keeping a diary, which he continued during his college years and the ti..»»
Berke Torunoğlu

Libra

It all happened in 1876, during "the Year of the Three Sultans" when a Bulgarian girl named Stephana made a journey to Salonika to convert to Islam and was subsequently abducted by a group of Christians. This event stoked tensions, and stirred outrage within the Muslim community. Public protests ensued, culminating in the murder of the French and German consuls by a Muslim mob on May 6, 1876. This..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.