Para, gübre gibi etrafa yayılmazsa işe yaramaz. BACO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Laika Yayıncılık

Laika Yayıncılık

• Laika Yayıncılık Kitapları | • Laika Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Laika Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Laika Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 75 kitap bulunuyor.
Bir çoğunuzun bildiği bir isimdir Laika: Uzaya gönderilen ilk canlının adı... Biraz daha fazlası ile Rusça'da 'Havlayan" anlamına gelen bir kelime... Özelde bizim için ise; içinde yaşadığımız dünyada insanın öğrenme, bilgilenme sürecinin en önemli olayında baş rolü oynamış bir canlının adı olmasıdır. Laika'nın, bu sevimli canlının bu korkunç güzel ama bir o kadar da trajik yolculuğu adının asla unutulmamasını gerektirir. Laika ismi hep "ilk" kelimesi ile birlikte anılıyor. Çünkü O, çok insanın düşünü kurduğu; olanak bulsak aslında belki de bir çoğumuzun o gizemli yıldızları yakından seyredebilme, bu yaşlı, yorgun dünyamızı yukarıdan görebilme şansı için ömrümüzün bir kaç yılını verebileceği gerçeğini yaşamış bir canlıdır. İstem dışı çıktığı bu yolculukta yaşamını yitiren Laika'nın açtığı bu yolda yine onlarca deney canlısı daha yaşamını yitirdi ama kazandırdıkları insanoğluna uzayın kapılarını açtı. (Hubble uzay teleskopunun son görüntüleri yaklaşık on iki milyar ışık yılı uzaktan geliyor ve tüyler ürpertici bir güzellik taşıyorlar.) Kaldı ki bu keşfetme sürecinde onlarca astronot da yaşamlarını yitirmediler mi? Ve yine bu uğurda yaşamını tehlikeye atacak hala o kadar çok kişinin varlığı tartışma götürür mü?
Son Yayınlanan Kitapları
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Böcekler, sert rüzgâra rağmen sürüler halinde uçuşuyor, güneş gözlerini yakıyordu; önüne çıkan her çamur birikintisi onları yemeye hazır gri postlu bir yılan veya sinmiş bekleyen bir tundra yetisi gizliyor olabilirdi... Üstelik söylentilere göre tehlikeli bir haydut çetesi bu civarlarda dolaşıyor; ona ve do..»»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

"Neil Gaiman hazine değerinde bir hikaye evini Sandman ile inşa etti, o eşi az bulunur bir yazar." -Stephen King- "Neil Gaiman'ın imgeleri, nispeten kısa bir zamanda onu herkesin sevgilisi yaptı. Ama hikayeleri, gerçekliği yeniden düzenleyen biçimiyle mükemmel ve kibirli bir kavalye edasını taşıyordu. O sonu belli, oku hemen unut hikayeleri anlatmıyor, o ..»»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

Bir sürü isimleri vardı: Erinyesler, Eumenidesler, Diraeler, Öfkeliler. İntikamın, affetmezliğin ve durdurulmazlığın temsilcileri: cezalandırmak için aradıkları suç kanla yıkanıncaya kadar durmazlar. Merhametliler, Lytha Hal bebeği Daniel ondan alınınca onlara gider ve Ebediler'den Düş onların hedefi olur. Ama annenin kederi ve boyun eğmez öfkesinin a..»»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

Bir gerçeklik fırtınasının girdabına kapılmış, zaman, söylenceler ve hayallerin yolcuları, Dünyaların Sonu'ndaki bir hana sığınırlar. Chaucer'in Canterbury Öyküleri'nin geleneğine uygun olarak fırtınanın dinmesini beklerken gittikleri yerlerin, gördükleri şeylerin ve düşlerinin öykülerini anlatırlar.  »»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

Düş Ülkesi, dört ürpertici ve eğlenceli bölümden oluşuyor: William Shakespeare'in Bir Yaz Gecesi Rüyası oyununun ilk gösterimini konu alan, Dünya Fantastik Edebiyat Ödülü kazanan öyküsü, bir yazar tarafından tutsak edilen ilham perisi Calliope'nin hikayesi, insanoğlunun hakimiyetine kedi gözüyle bir bakış ..»»
Margaret Weis

Laika Yayıncılık

Kimseye sormadan Siyah Cübbe olmayı seçen Raisin Majere, elindeki ejderha küresiyle, Kara Kraliçe'nin hizmetinde güç arayışına devam etmek için Neraka'ya gider. Takhisis'in kazanması halinde sonsuza dek onun kölesi olacağını fark edince de tehlikeli ve ölümcül bir oyuna başvurur. Artık hem İmparator Ariakas hem de Neraka..»»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

Uyanış'ta, kadim tanrılar, eski dostlar ve düşmanlar, Düşler'in eski Kral'ını anmak için toplanıyorlar ve Ebediler'in Morpheus'unun uzun öyküsü sona eriyor. En garip uyanışlardan birinin ertesinde Morpheus'un yankıları aksediyor ve ölmeyi reddeden bir adama, düşler çölünde kaybolmuş Çin'li bir alime ve ke..»»
Neil Gaiman

Laika Yayıncılık

"İşte çizgi roman budur; ciddi bir sanatla desteklenen güçlü, garip öyküler..." -New York Post- "Gaiman'ın mükemmel dönüşü..." -The Washington Post- "Gaiman'ın romanlarının okurlarının Sandman'i keşfetmesinin tam zamanı; tabii henüz keşfetmeyen kaldıysa..." -The Guardian-»»
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Unutulmuş Diyarlar'ın en kuzeyinde... Büyük bir büyü gücüne sahip Kristal Parçası'nın, kendini kanıtlamak isteyen bir büyücü çırağı Akar Kesell'in eline geçmesiyle başladı herşey... Bir dağın gölgesinde, üç göl ile çevrili on küçük kasaba... Kristal Parçası'nın yan..»»
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

Kaos Laneti, Cadderly'nin ruhunu ve bedenini tehdit etmektedir. Genç ruhban, Carradoon'un karanlık sokaklarında şeytani laneti takip ederken Gece Maskeleri'nin suikastçıları da onun kokusunu alır. Hayalet olarak bilinen gizemli liderleri ya Cadderly'yi öldürecek ya da bunu denerken ölecektir. Drizzt Efsanesi'nin yaratıcısı Salvatore bu klasik seride..»»
R. A. Salvatore

Laika Yayıncılık

'Mithril'in sularına vardığında gözlerin kamaşacak'. Drizzt, Cüce Bruenor, Barbar Walfgar, Buçukluk Regis, Bruenor'un atalarına ait zengin cevherlerle dolu kayıp bir madeni; yüzyıllardır konuşulan ama nerede olduğu bilinmeyen Mithril Salonu'nu bulmak için yola çıkacaklar. Bu soğuk, çorak coğrafya önlerindeki tek engel olmayacak. Y..»»
Paul S. Kemp

Laika Yayıncılık

Lolth'un seçilmişi olmak için rekabet eden Quenthel ve Danifae, tanrıçalarının cehennemimsi diyarında Örümcek Kraliçe'yi ararlar. Aklında başka bir amaç olan Halisstra da elinde Örümcek Kraliçe'yi öldürebilecek güce sahip olduğunu düşündüğü bir kılıçla İblisağı Çukurları'na gelir. Tabii bunu sadece Örümcek Kraliçe'yi esrarengiz DİRİLİŞ öncesi bulabilirse başarabilecektir. Örümcek Kraliçe'nin Sava..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.