Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kuşak Yayınları

Kuşak Yayınları

• Kuşak Yayınları Kitapları | • Kuşak Yayınları İletişim Bilgileri | • Kuşak Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kuşak Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 274 kitap bulunuyor."Kuşak Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Kuşak Yayınları

Sevgili kitap dostları, Annelerinin masallarıyla büyüyen eski zaman çocukları, internet ve televizyonlardaki vahşet programlarıyla büyüyenlerden daha mutluydu. Artık anneler masal anlatmıyor ama bu masal kitapları var elinizde... Anne sıcaklığını hissedeceksiniz bu kitapları okurken. Kötülerin şahsında kötülerden nefret edip, iyilerin tarafı olacaksınız. Bu masallar sizi, insanın öz mayasındaki ..»»
Erdoğan Oğultekin

Kuşak Yayınları

Nasrettin Hoca, yüzlerce yıldır bütün insanları hem düşündürüyor hem de güldürüyor. Çizgilerle Nasreddin Hoca fıkraları metinle birlikte çizimlerin de okumaya değer olduğu bir eser. Karikatür, fıkraları en etkili şekilde tamamlayan bir sanat dalıdır. Çizgilerle Nasrettin Hoca kitabı mizahın yanında okurlarına karikatür ziyafeti sunuyor. Baştan sona çizgi roman tekniğiyle hazırlanan kitapta çocuk..»»
Erol Ergün

Kuşak Yayınları

Keloğlan, yaşadığı çağdan bir yolunu bulup günümüze geldi... Yanında, emektar eşeği Kocakulak da var... Nasıl geldi, niçin geldi, neler yapıyor, nelerle karşılaştı... Keloğlan'nın günümüze geliş hikâyesini ve bu soruların cevabını Keloğlan Aramızda İKSİR adlı kitabımızda okumuştunuz. Elinizdeki bu eser serinin ikinci kitabı. İ..»»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Bir gün kavşaktaki trafik ışıklarını dinledim. Onlarla biraz sohbet ettim. Kısacık notlar aldım. Onların ne kadar iyi kalpli ışıklar olduğunu bir kez daha anladım. Aldığım bazı notları sizinle paylaşmak istiyorum. Meğer trafik ışıklarının ne kadar çok derdi varmış. Şu an kırmızı yanıyor, onun için anlatamam. Yeşilin yanmasını beklemelisiniz. Ya da siz en iyisi kitabı okuyun! »»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Bir varmış, bir yokmuş. Sayısız tabak, kaşık, çanak, çömlek içinde oldukça süslü bir fincan varmış. Görünüşe bakılınca bu fincanın diğerlerinden farklı bir yanı yokmuş. Ancak ilginç bir özelliği varmış. Ne zaman onunla kahve içilse ?forrrt diye bir ses çıkarır, ardından da ?şapur şupur edermiş. Günlerden bir gün fincanın huysuzluğu tutmuş... »»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Bir varmış iki yokmuş. Bir yılda üç yüz altmış beş gün, on iki ay, dört mevsim varmış. Günler haftaların içinde, haftalar ayların içinde, aylar mevsimlerin içinde büyüyüp giderken dört mevsim bir araya gelmiş. Havadan sudan, Güneşten Aydan, yıldızlardan böceklerden konuşmuşlar. Söz dönmüş dolaşmış mevsimlerin güzelliğine gelmiş. Acaba yılın en güzel mevsimi hangisiymiş? »»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Güzel mi güzel bir gazoz kapağı vardı. İç tarafı boyalı, kenarları fırfırlı ve nakışlarla süslüydü. Üzerinde futbol topu resmi vardı. Sadece resimde kalsa iyi? Bu gazoz kapağı kendini futbol topu sanıyordu. Zaten başına ne geldiyse bir türlü gazoz kapağı olduğunu kabullenememekten geldi. »»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Emrelerin bahçesinde koca göbekli bir karpuz varmış. Her geçen gün daha da büyüyen karpuzun en büyük hedefi mutfaktaki yerini almakmış. Sabahtan akşama, akşamdan da sabaha kadar yatan karpuzun canı çok sıkılıyormuş. Hareketsizlikten devamlı kilo almış. Bir gün Emrenin babası çıkagelmiş. Bakalım koca göbekli karpuz muradına erebilmiş mi? »»
Orhan Bilir

Kuşak Yayınları

Siz hiç pembe pijamalı bir silgi gördünüz mü? Öyle sıradan bir silgi değil bizimki? Hem kalem hem de silgi. Tatlı mı tatlı, neşeli mi neşeli. Başka hiçbir silgiye benzemiyor. Hopluyor, zıplıyor, taklalar atıyor. Silgimizin bir özelliği daha var: Sinir bozucu yazıları, çirkin resimleri siliyor; yerlerine güzel yazılar yazıyor, sevimli resimler çiziyor. Bu afacan silgi bakalım neler yaşamış? »»
Kolektif

Kuşak Yayınları

Çokgenler ve Geometrik cisimler konuları için hazırlanmış olan oyunlar: Matematik derslerinin yanında, matematik kulüplerinde, matematik uygulamaları ve zekâ oyunları derslerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve Türkiyede Bir İlk olma özelliğini taşımaktadır. Oyunu 2, 3 ya da 4 kişi oynayabilir. Oyun Malzemeleri: Oyun Kartları Bu oyunları oynarken çokgenler ve geometrik cisimler konula..»»
Kolektif

Kuşak Yayınları

Cebirsel İfadeler konusu için hazırlanmış olan oyun: Matematik derslerinin yanında, matematik kulüplerinde, matematik uygulamaları ve zekâ oyunları derslerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve Türkiyede Bir İlk olma özelliğini taşımaktadır. Oyunu; 2, 3 ya da 4 kişi oynayabilir. Oyun Malzemeleri: Oyun tablası, Cevap Anahtarı, 1 adet onikigen küp, 4 adet piyon ve 1 adet kum saati. Oyun o..»»
Kolektif

Kuşak Yayınları

Öteleme, yansıma ve dönme konuları için hazırlanmış olan oyun: Matematik derslerinin yanında, matematik kulüplerinde, matematik uygulamaları ve zekâ oyunları derslerinde de kullanılabilecek şekilde tasarlanmış ve Türkiyede Bir İlk olma özelliğini taşımaktadır.Oyunu 2, 3 ya da 4 kişi oynayabilir. İhtiyacınız olan malzemeler: Oyun tablası, 42 adet oyun kartı, 2 adet sayı küpü ve 4 adet piyon. Bu o..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.