Kişinin duyguları, bildikleri ile ters orantılıdır. Ne kadar az bilirsen o kadar çok kafan kızar. B.Russel [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kurgu Kültür

Kurgu Kültür

• Kurgu Kültür Kitapları | • Kurgu Kültür İletişim Bilgileri | • Kurgu Kültür Hakkında Bilgi
Sitemizde Kurgu Kültür isimli yayınevine ait Toplam 30 kitap bulunuyor."Kurgu Kültür" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sebahattin Cantürk

Kurgu Kültür

Günümüz dünyasında küresel kapitalist sistemin her alanda çıkar ve iktidar uğruna yapmadığı rezillik yoktur. İnsanlığın değerlerine korkunç bir şekilde saldırmaktadır. Bu bağlamda ***yeni dünya savaşları sömürgeci küresel sistem ile özgürlük ve eşitlik talep eden demokrasi güçleri arasında olacaktır***. İnsanlığı doğasından ve doğal toplum değerlerinden koparan, bencilleştiren, yalnızlaştıran, ..»»
Günay Aktürk

Kurgu Kültür

Büyümekte gözün yok ey çocukluğum! Hiçbir zaman da olmuş değil ne yazık. An geldi, kendi semahında yakıldı çünkü her çocuk. Şimdi seni de çekmekte tanımlanamaz bir ateş deryası. Dileğin kocaman bir çınar olmaktı koca ormanda. Oysa bilmiyordun ki büyümek demek çocuk fidan yetiştirmekti bu ateş deryasında.»»
Özer Topçu

Kurgu Kültür

Nenemin büyük mücadelesi sonrasında vazgeçilen muhacirliğin ardından tüm gençliğimin geçtiği yer Artvin-Şavşattır. 1961-1980 arası yaşadığım o güzelim memleketimden beni 12 Eylül faşizmi kopartmış, hapishanelerine atmış, silahların gölgesinde yargılamış ve ağır cezaya çarptırmış, kelepçeleyerek askere götürmüş ve sakıncalı piyade olarak askerlik yaptırmış, askerlikten sonra da tüm yaşamımı İç Anad..»»
Arzu K. Ayçiçek

Kurgu Kültür

Arzu'nun şiiri insana şiir yazdıracak ipeksi bir doku taşıyor. Bu şiirle suyun önü açılıyor; elmalar çiçeğe kesiyor, adımları sıklaşan çocuklar bir ömrün uzun yürüyüşüne katılıyor. Arzu'nun şiiri çağının acılarından utanç duyan bir yüreğin direncini yansıtıyor. Çünkü bu şiirle dökülenler korkunun fotoğrafını büyütüyor yüzlerde. Çünkü o bir şair olarak gurbetin dilini bilen, yalnızlığın sesini içen..»»
Kemal Utku

Kurgu Kültür

1970 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek Lisans ve Doktorasını Indiana Üniversitesi, Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi dalında yaptı. 1982 yılında Floransa'ya giderek heykel ve kuyumculuk eğitimi aldı ve iki yıl hocalık yaptı. Türkiye'ye döndüğünde yirmi küsür yıl sanat atelyesi işletti. 2000'li yılların başında Almanya'ya..»»
Ahmet G. Loras

Kurgu Kültür

Son soruyu tamamlamadan, biraz önce yazmış olduğu cümlenin sonuna son bir nokta koyduktan sonra, yerinden kalkarak kürsüye doğru ilerledi. Sınav kâğıdını hocaya verirken elleri titriyordu. Hocanın gözlerine baktı, gülümsüyordu, başını salladı hafiften, sonra gözlerini çevirip Ayşe'ye baktı, başını kaldırıp kendisini görmesi için bekledi bir süre, kız yüzünü kapatan siyah uzun saçlarını elleriyle y..»»
Betül Yeniçeri

Kurgu Kültür

Maviyse güzeldi İsimsizce güzeldi Düş ise Düşmekteyse Güzeldi Yağmur olsa yine güzel Acı olsa yine Kana karışsa akılları çalsa Kaygısı olmasa Güzeldi Her şey çok güzeldi Ya da biz öyle olduğuna inanıyorduk Günler sürüyordu intiharlar (Tanıtım Bülteninden) »»
Sevda Kuran

Kurgu Kültür

Acısı çok mu çok derin, çok mu çok katmanlı; hüznü çok mu çok derin, çok mu çok katmanlı… Bu öyküleri okumak için yürek gerek. Bu öyküleri okumak için cumhuriyet tarihinin bir başka yüzüyle gerçek anlamda yüzleşebilme yürekliliği gerek. Ama bu ***yüzleşme*** gerçekleştirilemediği sürece ne bu ülke, ne de bu ülkede yaşayan ***halklar*** esenlik yüzü görebilirler. Katmanı çok acılı, hüzünlü öyküler,..»»
Aslı Solakoğlu

Kurgu Kültür

Abbas Karakaya

Kurgu Kültür

Gündüz gökkuşağıyız göğün yüzünde, geceleri bir Samanyolu. Işıklar taşıyoruz aya tarihin birikmiş öfkesini, hayatı var eden suların öfkesini Hasan Ferit Gedik'in Spartaküs öfkesini ve ışığını taşıyoruz kadın erkek el ele (Tanıtım Bülteninden) »»
Yasmin Korkut

Kurgu Kültür

Gün her zamankinden değişikti. Bir yıldır yolunu gözlediği, âşık olduğu o güzel kız İsviçre'den dönüyordu. Çok heyecanlıydı. ***Kim bilir ne kadar güzelleşmiştir*** diye düşünüyordu. 12 Haziran tarihini hiçbir zaman unutamayacağı her halinden belliydi. (Tanıtım Bülteninden) »»
Barış Kahraman

Kurgu Kültür

Şairler de hakikati dile getirme iddiası bakımından peygamberlere benzemektedirler. Ama onlar Tanrıların değil varlığın peygamberidirler ve peygamberler gibi çoğunluk ya da kitleler tarafından kabul görmemişlerdir. (Ön Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.