Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Kubbealtı Neşriyatı

Kubbealtı Neşriyatı

• Kubbealtı Neşriyatı Kitapları | • Kubbealtı Neşriyatı İletişim Bilgileri | • Kubbealtı Neşriyatı Hakkında Bilgi
Sitemizde Kubbealtı Neşriyatı isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Kubbealtı Neşriyatı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Kubbealtı Neşriyatı

…Altmış yıl karşılıklı saklanmış mektuplar... Uğur Derman, Süheyl Bey’in kendisine yazdığı mektupları bunca sene muhafaza etmiş. Süheyl Ünver de Uğur Bey’in kendisine yazdıklarını diğer pek çok evrakıyla birlikte Süleymaniye Kütüphanesi’ne bağışlamış. Öyle titizlikle saklanmış ki bu mektuplar, insanın aradan bunca yıl geçtiğine inanması hakikaten zor oluyor. Bunlar hoca-..»»
Cemil Altınbilek

Kubbealtı Neşriyatı

HOCA CAHİT GÖZKAM'IN MUSİKİ MİRASI CİLT 1 KÜTÜK; Cahit Gözkan Hoca Bbu kütükten bahsederken kendisine anlatılan hatıralardan misaller verir, günümüzde okunan bestelerle, kütükte yer alan ve Hocası Ahmet Mükerrem Akıncı'dan geçtiği hali arasında mukayeseler yapar. Hacı Arif Bey'in "Mehmet şu şarkıyı da kaçmadan yazıver" talebi üzerine, Kanuni Mehmet Bey tarafından notaya alındığını ve kütükte bu h..»»
İnci A. Birol

Kubbealtı Neşriyatı

Bu kitap, Türk Tezyînî Sanatlarında Motifler`in devamı olarak hazırlanmış ve tezyînî sanatlar, klasik motif ve desen çizimi bakımından tamamlanmıştır.Böylece motiflerden sonra bunların klasik desen çiziminde kullanılışı, 1957`de başlayan çalışma ve araştırmanın sonucu olarak, çizimler ve belgesel resimler eşliğinde sunulmaktadır. Kitabın ciltli baskısı da bulunmaktadır. »»
Ahmet Yüksel Özemre

Kubbealtı Neşriyatı

Üsküdar`da, sahipleriyle ailem arasında hasbi bir dostluk ve derin bir muhabbetin mevcud olduğu bir "Attar Dükkanı" vardı. Bu dükkan sadece ihtiva ettiği enva`ı çeşit meta` ve sahiplerinin müstesna şahsiyetleri bakımından değil, fakat pekçok ehl-i irfan ve ehl-i san`atin de bir toplantı ve sohbet mahalli olması bakımından ilgi çekerdi.

Üsküdar`a has bazı meczubin dahi, uradıklarında, hüsn-..»»

İlhan Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı

Bu sözlük, sadece yaşayan Türkçemizi değil tarihi seyri içinde Türk dilinin kazanmış olduğu zenginlikleri de gözler önüne sermek, Türk çocuklarına geçmişleriyle bağ kurmalarında ve milletlerin tarihlerinde daha dün demek olan 100-150 senelik metinleri okuyup anlayabilmelerinde yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır.

Dil taşıyıcıdır; bir milletin kültürünü, sanatını, imanını, düşünüş sistem..»»

İnci A. BirolÇiçek Derman

Kubbealtı Neşriyatı

Kitapta klâsik sanatlar içinde müstesnâ bir yeri olan Türk tezyînâtının temelini teşkil eden motifler konu edilmiştir. Yazarların otuz seneye yaklaşan bir çalışma birikimi ve hocalarından aldıkları şifâhî bilgilerin ışığında ortaya koydukları eserde motiflerin Türkçe ve İngilizce açıklamaları, çeşitleri ve çizimleri verilmektedir. »»
Kazım Yetiş

Kubbealtı Neşriyatı

YENI TURK EDEBIYATI/SECME METINLER»»
Nihad Sami Banarlı

Kubbealtı Neşriyatı

"Bir dilin kelimelerini hor görmek, hakir görmek, hele şu veya bu politik veya ideolojik sebeple dilden atılabilir görmek, en az, onların oluş ve yontuluş tarihini bilmemekten, hatta sevmemekten doğan büyük bir gaflettir. Çünkü, milletlerin olduğu gibi, kelimelerin de tarihi vardır. Bir milletin ataları, asırlarca o kelimelerle doymuş, onlarla düşünmüş; birbirlerini ve evlatlarını o kelime..»»
Mübahat S. Kütükoğlu

Kubbealtı Neşriyatı

İçindekiler

Tarih ve Faydalandığı İlimler

Tarihin Kaynakları

Eserin Hazırlık Safhası

Eserin Kaleme Alınması

Eserin Basımı

Bildiri Hazırlanıp Sunulması

Bibliyografya »»

İnci A. Birol

Kubbealtı Neşriyatı

Bu kitap, Türk Tezyînî Sanatlarında Motifler`in devamı olarak hazırlanmış ve tezyînî sanatlar, klasik motif ve desen çizimi bakımından tamamlanmıştır.Böylece motiflerden sonra bunların klasik desen çiziminde kullanılışı, 1957`de başlayan çalışma ve araştırmanın sonucu olarak, çizimler ve belgesel resimler eşliğinde sunulmaktadır.»»
Ali Fuad Başgil

Kubbealtı Neşriyatı

Anayasa Hukuku hocası Ord. Prof. Dr. Ali Fuad Başgil bu eserinde, gençlere hayatta muvaffak olma yollarını gösteriyor.Bunun baş şartı olarak da ``Ahlâkını güzelleştirmeye çalış, insan için en kıymetli hazine budur` diyor. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.