Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

• Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık Kitapları | • Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 77 kitap bulunuyor."Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yahya Kemal Beyatlı

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Yahya Kemal'in eski ve yeni edebiyata, memleket edebiyatına, vezin ve kafiyeye, roman ve tiyatroya, tenkide ve Türkçe'ye dair söyledikleri ile hem Türkçe sevgisini, hem de Türkçe'nin kendi öz güzelliğini ifade eden derin hakikatleri, halis şiir gibi halis bir sevgi ve felsefeyle işlediği eser.  »»
Ali Fuad Başgil

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

İçindekiler - Muvaffak Olma Yolunun Tehlikeleri ve Düşmanları - Muvaffak Olmanın Şartları - Terbiyenin Ruh ve Karakter Üzerindeki Tesiri - Muvaffakiet ve Verimli Çalışma - Çalışma Hayatının ve Umumiyetle Muvaffak Olmanın Kanunları - Notlar ve Atıflar»»
Haluk Dursun

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Yahya Kemal, ısrarla "Türk'ün gönlünde dağ varsa Balkan'dır, nehir varsa Tuna'dır" diyor. Acaba gerçekten öyle mi? Üstadın 'Türk' kavramı ne şekilde oluşmuş, 'Türk' deyince neyi, kimi, kimleri kastetmiştir? Yoksa koskoca Yahya Kemal herkesi kendisi gibi mi zannetmekte? Bir Balkan Türk'ü olarak Tü..»»
Gülnur Duran

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Sana hiç solmayan çiçekler hediye ediyorum... Hem İstanbul hem de Üsküdar kokan... Türk tezyini san'atlarına 18. Yüzyılda o zamana kadar görülmedik bir tarz ve renk anlayışı getiren ve eserleri bulunduğu koleksiyonlarda el üstünde tutulan büyük bir bezeme san'atkârı ve Çiçek Ressamı olan Üsküdârî Ali Çelebi bu kitapta desenleri ve motifleriyle eserlerine bağlı kalınarak tanıtılıyor...»»
Ekrem Hakkı Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

1451-1481 yılları arasında, İstanbul'da camilerden başka üç bedesten, hamamlar ile Rumeli ve bütün Balkanlardaki âbideleri inceleyen kaynak eser.»»
Beşir Ayvazoğlu

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Roma Dönemi'nde Forum Theodosius, Bizans Dönemi'nde ise daha çok Forum Tauri diye anılan Beyazıt Meydanı, bugünkü ismini Sultan II. Bayezid'in yaptırdığı külliyeden alır. Bu külliye sayesinde yeniden canlanan ve tarih boyunca çok önemli olaylara sahne olan Üçüncü Tepe, Kütüphane-i Umumî ve Darülfünun kurulduktan sonra entelektüel hayatı da kucaklamıştı. Sahhaflar Çarşısı da buraya taşınınca cazibe..»»
Ekrem Hakkı Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

İstanbul'un büyük bir kısmını tahrip eden yangınlardan Eyüb, Galata ve Üsküdar dışında sur ile alâkalı İstanbul yarımadasının topografyasını ve âbidelerini gösteren harita.»»
Ekrem Hakkı Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

1230-1402 yılları arasında Ertuğrul, Osman, Orhan, Gâziler, Hüdâvendigâr ve Yıldırım Bâyezid devirlerinde Anadolu ve Balkan Türkiye'sindeki 319 âbideyi inceleyen kaynak eser.»»
Kolektif

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Ekrem Hakkı AYVERDİ (1899-1984)nin aziz hatırasına düzenlenen, üstadın ölümü üzerine düşülmüş manzum rıhlet tarihi ile sanat, edebiyat, mimarî ve tarih çerçevesinde 18 yazarın makalesinden oluşan eser. 28 plân, rölöve ve restitüsyon, 89 fotoğraf, 15 nota, 4 s. elyazması metin fotokopisi.»»
Ekrem Hakkı Ayverdi

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

1402-1451 yılları arasında Sivas'tan Adriyatik sâhiline, Tuna'dan Mora'ya bütün Osmanlı âbidelerini inceleyen kaynak eser. »»
H. Necati Demirtaş

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Fetvâlar; herşeyden önce bizim, geçmişimiz, târihimiz. Asırlar ötesindeki dînî, ekonomik ve sosyal hayâtımız; mânevî değerlerimiz, ahlâkımız; beşerî münâsebetlerimiz, olaylar karşısındaki davranış biçimlerimiz, sevgimiz, nefretimiz, hayır ve hasenâtımız, iyilik ve kötülüklerimiz, günah ve sevaplarımız; neyimiz varsa hepsi onlarda şekilleniyor. Bunlar üzerinde düşünmek, onları bir de bugünün kantar..»»
Mesud Cemil

Kubbealtı Neşriyatı Yayıncılık

Mes'ud Cemil'in doğumunun 100. yılı münâsebeti ile hazırlanan bu eserde, yazarın babası hakkında kaleme aldığı ve edebî tarafı ağır basan bir biyografi, Uğur Derman'ın bir yazısı, mektuplar, Arif Aşçı'nın hazırladığı Mes'ut Cemil bibliyografyası ve çok değişik fotoğraflar yer almaktadır.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.