Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kriter Yayınları

Kriter Yayınları

• Kriter Yayınları Kitapları | • Kriter Yayınları İletişim Bilgileri | • Kriter Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kriter Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Kriter Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ceyhun Çiçekçi

Kriter Yayınları

Uluslararası ilişkiler çalışmalarının bir alt-alanı olarak kurgulanan güvenlik teorisinin çalışma alanı bağlamında görece yeni oluşu göz önünde bulundurulduğunda, uluslararası ilişkiler tarihinin geriye dönük incelenmesi sonucu elde edilen verilerle dönüştürüldüğü anlaşılabilir. Antik Yunan'a kadar geriye götürülebilen güvenlik arayışlarının kuramsal temellendirilmesi, ancak yeniden o..»»
Mithat Atabay

Kriter Yayınları

Balkanlar açısından 20'nci yüzyılı anlatan en özlü söz: ***Yüzyıl savaşla başladı savaşla bitti***dir. Savaş olan yerde ise acı, gözyaşı, göç ve dram vardır. Balkanlarda maalesef 20'nci yüzyılın sonunda da hala bunlar yaşanıyordu. (Tanıtım Bülteninden) »»
İffet Görkey Kesimli

Kriter Yayınları

Banka ve finans kurumları iş hayatının tamamlayıcı ve vazgeçilmez unsurlarıdır. Faaliyet alanları da oldukça geniştir. Finans alanında yazılmış pek çok eser, para ve banka alanında ve sermaye piyasası araçları ve işleyişi üzerine kaleme alınmış değerli kitaplar bulunmaktadır. Bu nedenle, banka işlemlerinin açıklama ve kaydına yönelik olan bu kitapta yukarıda anılan kitapların alanına ..»»
Levent Doğan

Kriter Yayınları

Farklı zaman ve coğrafyalarda kilometrelerce uzaklıkta yaşamış dahi olsalar tarihi, soyu, dili, kültürü bir, duyuşu, düşünüşü aynı, bir milletin evlatları olan Türkler, pek çok değerlerini, şahsiyetlerini, eserlerini ve edebi ürünlerini geçmişten bu günlere taşımışlardır. Halkın sesi olan atasözleri, sözlü geleneğin ürünü olarak uzun bir zaman sürecinden geçip bu günlere ulaşmış, b..»»
Levent Doğan

Kriter Yayınları

Muhemmed İmin Hezret, Sultan Mahmut Kaşgarlı ve E.Met İgemberdi Nicadi'nin Şiirlerinden Seçmeler... Günümüz Uygur edebiyatı içinde Doğu Türkistan dışında vücuda gelmiş bir edebiyatın varlığı dikkat çekmektedir. Doğu Türkistan dışında meydana getirilen bu edebiyatın özünü de Doğu Türkistan'a duyulan özlem, hasret, özgürlük mücadelesi ve bu uğurda çekilen acılar oluşturur. Türk dü..»»
Mehmet Kurudayıoğlu

Kriter Yayınları

Duygu, düşünce ve hayallerin sözle anlatılması olarak tanımlanan konuşma; düşüncelerin zihinde tasarlanıp dışarıya aktarılması yönüyle bireysel, söylenenlerin karşıdaki bireylere yöneltilmesi yönüyle de toplumsal bir nitelik taşır. Bireyin günlük yaşamı, toplumsal ilişkilerle kaplıdır. Okul, aile, iş, eğlence... vb toplumsal ilişkilerde konuşma vazgeçilmez olan bir dil becerisidir. Gü..»»
Hikmet Asutay

Kriter Yayınları

Dünya şiiri denince pek çok isim arasında Rainer Maria Rilke, Fransız sembolistleri ile birlikte anlır. Alman şirinin de gelmiş geçmiş belki de en büyük ustalarındandır. Ancak konu roman olunca, hele modern roman deyince, J. Joyce, M. Proust, V. Woolf gibi modernistler ile birlikte çağının bu yeni akımını Alman dilince temsil eder. 1900'lü yılların başında henüz genç bir şair iken..»»
Özcan Aygün

Kriter Yayınları

Edebiyat üzerindeki çalışmalar; edebi metin neşri, edebiyat tarihi, tenkid gibi değişik alanlarda yapılmaktadır. Çok zengin ve köklü bir kültürümüz olmasına rağmen bizdeki edebiyat tarihi üzerine çalışmalar yenidir. Halbuki sekizinci yüzyıla ait Orhun Abideleri ile yazılı olarak başlayan edebiyatımız, günümüze kadar binlerce eser vermiştir. Bunlar üzerinde edebi çalışmalar da ortaya k..»»
Özcan Aygün

Kriter Yayınları

Türk edebiyatının popüler romancılarından Aka Gündüz, edebi endişe gütmeyen yazarlarımızdandır. Edebiyat sahasına atıldığı ilk yıllarda romantizmin etkisindedir. Daha sonraları realizmin bazen natüralizmin etki alanına girer. Ancak onun realizm mensubu olduğunu görürüz. Edebiyatta faydacı ve ahlakçı yönleriyle öne çıkan yazar, hemen her türde eserler vermiştir. Roman, hikaye, şiir, fı..»»
Engin Demirel

Kriter Yayınları

Bu kitapta sermaye piyasalarının temel kavramları yatırım ortamı ve piyasa oyuncuları, menkul kıymet borsalarında alımı ve satımı, borsa endeksleri incelenmiştir. Ekonomi, sektör ve firma analizlerini kapsayan temel analiz, teknik analiz, hisse senedi ve sabit gelirli menkul kıymetlerin değerlemesindeki temel kavramlar ele alınmıştır. Portföy yönetimi konusunda menkul kıymetlerde r..»»
Serap Dursun Güvenbaş

Kriter Yayınları

Son yıllarda finansal piyasaların dünya çapında önem kazanmasıyla birlikte ülkemizde de finans piyasaları türev ürünler ile tanışmıştır. Bu piyasaların işleyişinde genel anlamda diğer piyasalarda olduğu gibi katılımcıları (Devletler, uluslararası kuruluşlar ve firmalar, finansal kuruluşlar, merkez bankaları, ticari bankalar, broker'lar ve kişisel yatırımcılar) arasında kar ve zarar ön..»»
Süleyman Gökhan Günay

Kriter Yayınları

Finansal Tablolar ve Finansın Muhasebe ile Olan İlişkisi Finansal Analiz Finansal Planlama Finansman Kararları Yatırım Kararları (İçindekiler'den) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.