Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kripto Basım Yayın

Kripto Basım Yayın

• Kripto Basım Yayın Kitapları | • Kripto Basım Yayın İletişim Bilgileri | • Kripto Basım Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Kripto Basım Yayın isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Kripto Basım Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Aycan Alp

Kripto Basım Yayın

Tarih boyunca, adı din, inanç, mezhep, vatan, millet ya da başka bir şey olsun, kutsal sayılan değerlerin ortaklığı ve kuvveti, ancak gerçek bir iktidar mücadelesi ortaya çıktığında belli olmuştur. İktidar mücadelesinin ve çıkar hırsının; İblis'i Allah'ın, insanı tanrısının, kardeşi kardeşin, âşıkları birbirinin, evladı babanın, havariyi peygamberinin, din kardeşlerini birbirlerinin karşısına dikt..»»
Kolektif

Kripto Basım Yayın

Mehmet Şahin ve Osman Şen'in, yaşanılan sorunların bilincinde olarak yaptıkları bu çalışma, alandaki boşluğu doldurmaya yönelik önemli bir kitaptır. Herkesin anlayabileceği dilde yazılmış, nitelik ve nicelik olarak bu sahada çalışanlara rehberlik edecek kapsamlı bir çalışmadır. Konuyla ilgilenen diplomat, asker ve gazeteciler ile bilhassa uluslararası ilişkiler bölümünde gerek lisans, lisansüstü v..»»
Özcan Yeniçeri

Kripto Basım Yayın

Türkiye büyük bir imparatorluğun olduğu kadar büyük acıların ve trajedilerin de bakiyesidir. Bugünkü Türkiye'de yaşayanların ataları, ***muhteşem*** bir imparatorluğu kaybetmekle kalmamış dişleriyle ve tırnaklarıyla Ön Asya topraklarına tutunmanın acı bedellerini de ödemişlerdir. Viyana Kuşatması'yla başlayan 240 yıllık süreçte yaşanan yenilgiler serisi ve etkisi anlaşılmadan Türk kimliğinin an..»»
Murat Köylü

Kripto Basım Yayın

Günümüzde yaşanan sorunların köklerine inen bu eser, Türkiye'nin yakın siyasi tarihini net bir şekilde gözler önüne sermektedirler. oKürt isyanlarının başlangıcı, devamı ve gerçekleri oErmeni meselesinin doğuşu ve gelişimi oİsrail'in Filistin'e yerleşme çabaları oİttihat ve Terakki gerçeği oİşgalden önce Yunanistan'da politik gelişmeler oBalkan Harbi ve yaşananlar oÇanakkale Zaferi oSarıka..»»
Rıza Zelyut

Kripto Basım Yayın

Selçuklular'dan Osmanlılar'a oradan da Cumhuriyet'e uzanan 750 senelik süreçte, Türk toplumunun yönetici kesiminin tarihi; onun şiirine yansımıştır. Bugüne kadar sansürlenen pek çok sarsıcı beyt ilk kez bu eserde okurla buluşuyor. Ayrıntıyı merak eden seçkinler için, eski şiirin gizlerini çözecek bir kılavuzla birlikte… Kevseri anmaz ol içdügi mey-i nâbı içen Mescide varmaz o vardugı kilisâyı gö..»»
Sait Yılmaz

Kripto Basım Yayın

İstihbarat, bir bilim alanı olarak, bugün hak ettiği yerden oldukça uzaktadır. Bunun temel nedenlerinin başında, istihbaratın yakın zamana kadar daha çok karar vericilerin desteklenmesine yönelik bir süreç olarak görülmesi ve bu alandaki akademik çalışmaların ancak 1970'lerden sonra başlaması gelmektedir. İstihbaratçıların bir bilim adamı kimliğine bürünerek bu alanda eserler vermelerinin önün..»»
Devletin Bekçileri

Kripto Basım Yayın

Türk Börü Savaşçıları Birliği… Türk'ün asla yok olmayan gizli gücü! Türk töresini uygulamak, devleti, ulusu, yurdu korumak, Türk'ün yağılarını yok etmek üzere çağlar ötesinden geliyorlar. Erler, Onbaşılar, Ellibaşılar, Yüzbaşılar, Binbaşılar, Börüler… Aksaçlılar Meclisi… Üçler, Yediler, Kırklar… Binlerce yıl önce kurulmuş olan bu birlik, Gök soylu Han urugunu ve Han'ı korumak üzere and ..»»
Türk Silahlı Kuvvetleri

Kripto Basım Yayın

ABD'nin 2003 yılında Süleymaniye'de bulunan Türk Özel Kuvvetleri'ne yönelik düzenlemiş olduğu çuval operasyonuyla başlayan süreç, ülke kamuoyunda gün geçtikçe artan; Türk Ordusu'nu kendi milletinin gözünde yıpratmaya yönelik psikolojik savaşa ve 21.Yüzyılın Savaşı olan Enformasyon Savaşına dönüşmüş durumdadır. Bu süreç öyle bir hal almıştır ki Terörle mücadele eden subaylar terör örgütü üyesi olma..»»
Ahmet Haldun Terzioğlu

Kripto Basım Yayın

Tomris Han... Saka Türklerinin Kadın Hakanı... Yiğit kadın... Alp kadın... Bilge kadın... Han kadın... Çağlar ötesinden ses veren kutlu bir destan kahramanı... Var olmuş tarihi gerçek... Tomris Han... Alp Er Tunga soyundan bir Saka Türkü'dür. MÖ. 500-600 yılları arasında bir zamanlarda yaşamış, Sakaları yönetmiştir. Öylesine büyük işler yapmış, öylesine yiğitlikler göstermiştir..»»
Erol Sarıal

Kripto Basım Yayın

Bölgemiz açık olarak emperyalist, kapitalist, ekonomik ve dinsel bir saldırıyla işgal edilmektedir. Küreselleşme sürecinde “emperyalizmin Türkiye kuşatması” sürdürülmektedir. "Ulusunun, halkının birlik ve dayanışmasının, yurt bütünlüğü ve birliğini; iç barış ve kardeşlik ortamını bozan terör örgütü ve terörizme destek verenler; emperyalizme karşı başarılan ilk ulusal kurtuluş ve bağ..»»
Kenan Ziya Taş

Kripto Basım Yayın

Osmanlı, Türk tarihinin devri kapanmış, hakkında en çok şey bilinen, en geniş ve son halkasını teşkil eder. Bu büyüklük Osmanlı sözünü, yalnızca bir siyasi dönemin adı olmaktan çıkarıp, ona kültürü ve uygarlığı niteleyen bir anlam yüklemiştir. Osmanlı kadını, Osmanlı beyefendisi, Osmanlı mutfağı, Osmanlı haremi hatta Osmanlı tokadı... Bu bakımdan kendine mahsus bir alan açmıştır. Anca..»»
Robert Gilpin

Kripto Basım Yayın

Bu önemli eser uluslararası ilişkilerin ekonomi politiğinde üstün ve kapsamlı bir bildiri niteliği taşıyacaktır. Robert Gilpin, dünya ekonomi politiğinin doğasının dengesiz gelişimi hakkında bir iddia ortaya koyarken zengin tarih ve ekonomi bilgisinin yanında siyasi teori bilgisi ve anlayışını da sergilemektedir. Gilpin, eski çalışmaları hakkında ince eleştiriler ile birlikte siyasi v..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.