Bir insanı avucunuza almanın en iyi yolu, kalbini kazanmaktır.-- LA CORDAIRE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kitaphane Yayınları

Kitaphane Yayınları

• Kitaphane Yayınları Kitapları | • Kitaphane Yayınları İletişim Bilgileri | • Kitaphane Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kitaphane Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 11 kitap bulunuyor."Kitaphane Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Boris Vian

Kitaphane Yayınları

Boris'in bir kıyıda unutulmuş liri 11 Nisan 1946 yılında birden çalar. Bir çok şiir dökülür masasına. Barnum's Digest, işte o, ateşli ve öfkeli şiirlerden dokunuşlar. Boris Vian'ın 1946-1948 yılları arasında yazdığı on şiir: Anlaşılmaz, sevimli erselikle çarpıcı bir güzelliğe sahip oğlanlar, erkeklerin (ve kadınların) dostu, bi&cced..»»
Guillaume Apollinaire

Kitaphane Yayınları

"Ey dünya, kendi hayatın ile şiir arasında bir seçim yap, eğer şiire karşı ciddi tedbirler alınmazsa uygarlığın işi bitti demektir.. hiç tereddüt etmeyeceksin.. yarından itibaren yeni çağ başlayacak, şiir yok olacak, bu eski esinlerin fazlasıyla ağır lirleri kırılacak. şairler katledilecek." "Açılın ey mezarlar! müzelerdeki ölüler, saraylarda şatolarda, manastırlarda paravanların altındaki cesetl..»»
Günel Altıntaş

Kitaphane Yayınları

Günel Altıntaş'ın Aforizmalar'ındaki keskin zekâsından bazı kıvılcımlar şiirlerine ayrı bir renk katmıştır. Bir dönemin şiirlerini inceleyenler onun şiirlerini de anımsamak zorunda kalacaklardır. (Sedat Ümran, Yedi İklim, temmuz 1998, sayı 100) Az şiir yazıp azçok ilgi çeken şairlerden bîri de Günei Altıntaş'tır. O, İkinci Yeni'nin aşırı uçlarında yer alan şairlerden değildir. Şiirinde yeni söyle..»»
Utku Tönel

Kitaphane Yayınları

Tek fasiküllük bir Das Kapital olarak da ele alınabilecek bu kitap, Bireylerin Sıkıntısı'na rağmen değil, onun sayesinde var olmuştur. Sevgili okur, elinde tuttuğun ve satırları arasında ilerlemeyi düşündüğün bu kitap senin için gökkuşağının kendisidir; ancak sadece geçici bir süre için. Son sayfayı çevirip kitabın iki yü..»»
Victor Hugo

Kitaphane Yayınları

Louis Aragon: "Victor Hugo'yu (gerçekten) okudunuz mu?" Victor Hugo için verilen savaş gerçekçilik uğruna verilen savaşın bir parçasıdır. Gerçekçilik uğruna verilen bir savaş da gerçek demokrasi ve barış için verilen bir savaşın parçasıdır. Gerçek olan da işte budur. Hugo şairin görevinin ne olması gerektiğini açıklıyor. Romantizm Okulu'nun lirik şairleri 1835'lere kadar şairin tek görevinin ke..»»
Adnan Tönel

Kitaphane Yayınları

Eski Bir Büyü: Tiyatro "Tiyatro, kalabalık bir kadroyla bile tek başına icra edilen bir sanattır." Seyirciyle dolu bir salonda, sahne üzerinde tek başınıza olduğunuzu düşünün. Bütün ışıkların size dönük olduğu baş döndürücü bir parlaklık içinde salondakilerin ağzınızdan çıkan fısıltıyı bile duymak için nefeslerini tutarak beklediği o müthiş sessizliği... Gözlerinden sinerji alacağınız, o kurgu d..»»
Hasan Hüseyin Kahverengi

Kitaphane Yayınları

"Kolpacılık ve Zarfçı Mafyaya Karşı Cesaretli Olmanın Tüm Yolları" Korkularınızdan ve kötü alışkanlıklarınızdan kurtulmak istermisiniz? Cesaretli olmanın tüm teknikleri Mafyasal hareketler nasıl önlenir? Kolpacılık nedir? Zarfçılık nedir? Muhbirlik gerçeği Neden intihar komondosu olunur? Gizli örgütlerin işleyişi ve yapısı Yasal ve gizli örgütler Anarşistler ve teröristler Derin ..»»
Ömer Karadeniz

Kitaphane Yayınları

"Her insan kendi hikâyesini bulur şiirlerde" Bir bütün olsak da ayrı ayrı yaşıyoruz hayatı Herkes aynı dünyada olsa da kendi farklı dünyalarında Doğrularımızla ve yanlışlarımızla savaşıyoruz Var olmaya çalışıyoruz ütopyalarımızda Var olmaya çalışıyoruz kendi yaşam kavgamızda Umutlara ve hayallere sığınıyoruz Elem ve gözyaşlarını soksak da hatıralarımıza Hayatı kıvılcımlarda yaşıyoruz ..»»
Nihat Kaçoğlu

Kitaphane Yayınları

"Özlediğiniz şiir tadı, yeniden, karşınızda!" Adına bir çok dergide rastladığımız Nihat Kaçoğlu elinizdeki ilk kitabında, klasik şiirimizi modernitenin parlaklığı ve şaşaası içerisinde sunmasıyla yeni bir söyleyiş deniyor. Tuhaftır; şiirlerini okurken garip bir "halk heyecanı" duyuyoruz. Sanki Âşık Garip, Fuzuli, Yunus, Tevfik Fikret karşımızdalar ve son şiirlerini heyecanla okuyorlar da bi..»»
Veli Karanfil

Kitaphane Yayınları

"İçinde yaşadığımız hazin bir roman." Victor Hugo, "Evladını yitirmiş bir ananın, artık Tanrı'ya inanmadığını bilmiyor musun?" diyordu Notre-Dame de Paris adlı romanında. Peki, bunun tersi olduğunda ne olacak? Anasını yitirmiş evlatlar Tanrı'ya daha mı yaklaşacak? İnsan, kendinden daha çok değer verdiği birini yitirdiğinde, bunun bedeli ne olacak? Nasıl bir hisle yaşayacak insan ondan kal..»»
Victor Hugo

Kitaphane Yayınları

Louis Aragon: "Victor Hugo'yu (gerçekten) okudunuz mu?" Victor Hugo için verilen savaş gerçekçilik uğruna verilen savaşın bir parçasıdır. Gerçekçilik uğruna verilen bir savaş da gerçek demokrasi ve barış için verilen bir savaşın parçasıdır. Gerçek olan da işte budur. Hugo şairin görevinin ne olması gerektiğini açıklıyor. Romantizm Okulu'nun lirik şairleri 1835'lere kadar şairin tek görev..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.