Başarıyı hedef alın mükemmel olmayı değil. Yanlış yapma hakkınızdan vazgeçmeyin; vazgeçerseniz yeni şeyler öğrenme ve gelişme olanağınızı kaybedersiniz. Unutmayın; mükemmeliyetçiliğin arkasında korku yatar. İnsan olduğunuzu hatırlayarak korkularınızı göğü [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kesit Yayınları

Kesit Yayınları

• Kesit Yayınları Kitapları | • Kesit Yayınları İletişim Bilgileri | • Kesit Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kesit Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 242 kitap bulunuyor."Kesit Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ümit Özgür Demirci,Sibel Karslı

Kesit Yayınları

İran edebiyatının Türk şairi Nizâmî Gencevî’nin Hüsrev ü Şírín adıyla kaleme aldığı; Hüsrev, Şírín ve Ferhâd üçgenindeki aşkı anlatan mesnevîsi gerek İran edebiyatında, gerekse Türk edebiyatında oldukça fazla ilgi görmüş ve daha sonraki dönemlerde pek çok şair tarafından bu konu ele alınarak Hüsrev ü Şírín, Ferhâd u Şírín, Şírín ü Hüsrev vb… isimlerle konusunu Nizâmî Gencevî’nin eserinden alan mes..»»
Yüksel Topaloğlu,Ali İhsan Öbek,Nursel Dinler,Çağrı Özdarendeli,Seda Çetin

Kesit Yayınları

Milliyetçi camianın önemli aydınlarından biri olan Prof. Dr. Vahit Türk, düşünce dünyasını ve hayatını şekillendirecek asıl ülküsü ile henüz orta okul sıralarında iken temas kurar. Bu ilk temas, lise öğrenimi sırasında daha da kuvvetlenir; ona şuur ve istikamet kazandırır. Ülkenin en karmaşık ve anarşik bir döneminde başladığı yüksek öğrenimi sırasında ise o, artık istikameti belli idealist bir ge..»»
Selçuk Atay

Kesit Yayınları

Elinizde bulunan eser, Ali Ekrem Bey’in baba dostuna dair bir vefa borcunu ödeme gayretinin neticesi olarak tanımlanabilir. Namık Kemal’in, Recaizâde Mahmut Ekrem’e bir samimiyet ve iltifat göstergesi olarak oğluna verdiği isimle Ali Ekrem, dünyayı anlamlandırmaya başladığı tarihten itibaren tanıdığı Recaizâde Ekrem’e olan borcunu bu eserle ödemeye çalışmıştır.İki parça olarak düşünülen ve ilki 26..»»
Günsün Nakıboğlu

Kesit Yayınları

Gılgameş Destanı’yla Decameron’u ortak paydada buluşturan salgınların tarihi, insanlık tarihiyle eştir. Salgın edebiyatı, toplumların yaşadıkları salgınların yansıtıldığı bir iç bükey ayna olarak doğar ve hızla gelişir. Romanlar, Batı’da modernitenin başlangıcından itibaren salgınların anlatım hakkını modernitenin edebî türü olarak destanlardan devralmış görünse de esasen veba edebiyatı, verem ede..»»
Ayşen Koca,Ergün Koca

Kesit Yayınları

Türkçe sözlü ve yazılı kaynaklarıyla binlerce yıllık bir tarihî derinliğe ve üç kıtayı saran bir coğrafi yaygınlığa sahiptir. Bu tarihi derinlik ve coğrafi yaygınlık içerisinde, çeşitli dönemleri olmuş, geniş kitlelerce konuşulan lehçeleri, şiveleri ve ağızları ortaya çıkmıştır. Bugün 6 grupta toparlanan ve Türk Dilleri ya da Türkî Diller gibi terimlerle karşılanan, çok geniş bir çoğrafyada 200 mi..»»
Mustafa Balcı,İbrahim Gültekin,Fatih Arslan,İlhan Erdem,Deniz Melanlıoğlu,Yakup Türkdil,Ferdi Bozkurt,Nihal Koçak,Nurşat Biçer,Aslı Akıncılar,Nuray Kayadibi,Suphi Güneş Alemdar,Ersin Aycan

Kesit Yayınları

Türkçeye Yolculuk B2 Çalışma Kitabı»»
Mustafa Balcı,İbrahim Gültekin,Deniz Melanlıoğlu,Yakup Türkdil

Kesit Yayınları

Türkçeye Yolculuk - Ders Kitabı»»
Nergis Biray

Kesit Yayınları

Çok geniş bir coğrafyada farklı kollar halinde yaşayan Türkçe, bazı lehçelerde sadece konuşma dili olarak bazı lehçelerde ise hem konuşma hem yazı dili olarak kullanılmaktadır. Çağdaş Türk lehçeleri genellikle iki ana grup halinde değerlendirilir: Uzak (Türkçe, Çuvaşça, Yakutça, Halaçça) ve yakın (Güneybatı/Oğuz grubu, Güneydoğu/Karluk grubu, Kuzeybatı/ Kıpçak grubu ve Kuzeydoğu/Sibirya grubu) leh..»»
M. Rami Ayas

Kesit Yayınları

Güldeste yaptım sevgiliyeTürlü çeşitli aşk çiçekleri insanlardanGönül uçmaklarındaAh sevgili, ah sevgili, ah sevgili!..Kan yakışmaz uçmaklaraKan rengi güller açsa da oradaAğıtlarım çaylar, ırmaklar olsa daAhlarım yeryüzünü, gökleri tutsa daUşşâk Âyini’nde yitirsem de kendimiYerleri gökleri yitirsem de içimdeBulandı ırmaklarımın sularıBulandı gönül uçmaklarıAh sevgili, ah sevgili, ah sevgili!..Seni..»»
İbrahim Kavaz

Kesit Yayınları

Edebiyata şiirle başlayan, ilk yazdıklarıyla kendinden söz ettiren ve Cumhuriyet Dönemi Türk şiirinin zirve şahsiyetlerinden biri olan Necip Fazıl, altmış yılı aşan yazarlık hayatında, edebî sanat türlerinden, özellikle şiirden hiç kopmamıştır. Sanatı üstün bir değer gören, aynı zamanda onu ulvî gayeye ulaşmada araç olarak nitelendiren şair, ölmez bir davanın dönmez savunucusu, fikir ve aksiyon ad..»»
Şebnem Şerife Ördek

Kesit Yayınları

Bir Osmanlı kadısı olan Hafız Nuri Efendi’nin 1856-1857 yıllarında Girit’te görevdeyken özellikle 1856 yılında yaşanan büyük deprem sırasında yaşadığı deneyim ve serüvenlerden bazılarına ilişkin olarak Terceme-i Ahvâlim başlığı altında aktardığı bilgiler ve eserin tenkitli neşri, bu kitap ile okuyucuların ve araştırmacıların istifadesine sunulmaktadır.»»
Kemal Şamlıoğlu

Kesit Yayınları

İsmet Özel Türk şiirinin son dönemlerinde adından sıkça söz ettiren bir şairdir. Onun şiir dili, her şeyden önce Türk şiirinin katettiği mesafeyi göstermesi bakımından önemlidir. Şairin gerek imge dünyası gerekse poetik biçem özellikleri, modern çağın tanıklığında ve gözler önünde şahsi bir şiir yolculuğunun estetik, ontolojik ve siyasal olgularıyla düşünülmelidir. İsmet Özel şiiri, sansasyonel di..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.