Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaynak Yayınları

Kaynak Yayınları

• Kaynak Yayınları Kitapları | • Kaynak Yayınları İletişim Bilgileri | • Kaynak Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaynak Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 463 kitap bulunuyor.
1982 yılında kurulan Kaynak Yayınları, "Sosyalizm ve Sosyal Mücadeleler", "Siyasi Tarih ve Türkiye", "Doğu Perinçek'in Kitapları", "Turan Dursun, İlhan Arsel, Aydınlanma Kitapları ve Kur'an Ansiklopedisi", "Çağdaş Edebiyat", "Kaynak Çocuk Kitapları" ve M. Kemal Atatürk'ün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getiren "Atatürk'ün Bütün Eserleri" adlı dev çalışma şeklinde sınıflandırdığı bölümlerde, bugüne kadar toplam 460 kitap yayımladı. Ayrıca yayınevimiz bünyesindeki Logos Yayıncılık'ın edebiyat, felsefe, inceleme, anı/mektup, oyun alanlarında toplam 15 kitabı bulunmaktadır. Yayınevimiz insanlığın geleceğini kucaklamayı hedefleyen bir yayın politikası izliyor. Aydınlanma, dinlerin kökeni ve sosyolojisi, ütopyalar, siyasal örgütlenmeler, örgütlü mücadelenin tarihi, ezilen dünyadaki felsefi ataklar, Cumhuriyet Devrimi tarihi, Türkiye'de materyalizmin kökenleri, Türkiye işçi hareketi ve sosyalist hareketin tarihini işleyen kitaplar yayımlıyor. Yayınevimiz, Türkiye'de ilk kez Atatürk'ün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getirecek olan Atatürk'ün Bütün Eserleri'nin 20. cildini yayımlamış bulunuyor. Ayrıca Eylül 1997'de başlattığı Kaynak Çocuk Kitapları dizisinde ilerici, laik, yurtsever, bağımsızlıkçı bir yayın çizgisi izliyor. Çocuklara bilimsel ve Aydınlanmacı bir eğitim vermede katkısı olacağını düşündüğü, Türk ve Dünya Çocuk Edebiyatı'nın seçkin örneklerini okurlarla buluşturuyor. Kaynak Yayınları, Analiz Basım Yayın Tasarım Gıda Ticaret Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.
Son Yayınlanan Kitapları
Sabahattin Önkibar

Kaynak Yayınları

Gazeteci-yazar Sabahattin Önkibar son çalışması “Sarayın Bozkurtları”nda, seçim sürecine giren Türkiye’de ülkücü harekete ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye dair anı, izlenim ve gözlemlerini aktarıyor. Önceki kitabı “Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey”in toplatılma serüvenine de değinen Önkibar, kitabında ülkücü camianın önde gelen isimlerinin tanıklıkları..»»
Muhammet Gömük

Kaynak Yayınları

“Rütbesi ne olursa olsun örgüte mensup asker şahısların örgütsel tabirle şakirt  tabir edilen alt kademede yer alan ve Silahlı Kuvvetler’in hiyerarşisi dışında asker-sivil unsurların emrinde üye konumunda oldukları anlaşılmıştır.” Başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz darbe girişiminin “organizatörlerini” isim isim ortaya koyan elinizdeki kitap, İstanbul Cumhuriyet Başsav..»»
Faruk Şentürk

Kaynak Yayınları

“Almanya ve Türkiye arasında çok uzun zamanlardan beri sıkı bağlar vardır. Ülkelerimiz arasındaki yakın tarihi, politik ve kültürel ilişkilerden dolayı çok özel bir ortaklık söz konusudur. Bu ortaklığın unsurlarından biri de bilimsel işbirliğidir ve esas olarak Alman bilim adamlarının Nasyonal Sosyalizm zamanında mülteci olarak Türkiye’de gösterdikleri faaliyetlere dayan..»»
Semih Güneri

Kaynak Yayınları

Türkiye’deki tarihçilik ve arkeoloji anlayışı neden Avrasya’daki Türk tarihinin arkeolojik birikimini görmezden gelir? Türklerin onguncu (totemistik) hayvanı kurt mudur?  Sümerler Türk müydü? Sümercenin, Hatticenin, Hurricenin, Elamcanın, Hiksos dilinin Türkçe ile bağlantıları nelerdir?  Türkler ile İskitler arasında etnik bağlantılar var mıdır?  Türklerin kültür tarihi ..»»
Doğu Perinçek

Kaynak Yayınları

“Hayatım boyunca toplumumuzun gönlündeki insan özleminin defterini tutmaya çalıştım. Çünkü o özlem, paylaştığım özlemdir. Toplumumuzdaki insan güzelliklerini topladığımız zaman, özlediğimiz dünyanın resmi çıkar. Onları toprağa gömdük, ama erdemlerini havaya savuramazdık. Erdemleri tohumlardır çünkü. O tohumlar düştükleri topraktan filizlenecekler.” -Doğu Perinçek-   ..»»
Kolektif

Kaynak Yayınları

Kolektif

Kaynak Yayınları

Kolektif

Kaynak Yayınları

Kolektif

Kaynak Yayınları

Kolektif

Kaynak Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Mustafa Kemal Paşa, daha Samsun'a çıkmadan önceKurtuluş Savaşı'nın denklemini kurmuştur: "Türk ve Kürt tekmil milleti birleştirmek." Strateji de belirlenmiştir: Doğuda bir dayanak yaratarak bütün vatanı kurtarmak.   İstiklal Savaşı döneminde Kürt sorununa getirilen çözüm, ortak çıkar ve geleceğe sahip olan Türk ve Kürtlerin müşterek vatanlarınd..»»
Oktay Ekşi

Kaynak Yayınları

Arka Kapak Yazısı   “Aysel hayatını, çok iyi bir biliminsanı, çok iyi bir eş, çok iyi bir insan, çok iyi bir anne olmaya verdiği kadar, belki de hepsinden çok, ‘laik cumhuriyeti korumaya’ verdi.   Bu kitap, adını onun 1980’li yıllardan sağlığının elverdiği son güne kadar yaptığı hizmet ve mücadelelerden aldı. Ama o bunları yaparken ne vitrinlere oynadı ne de yaptıkl..»»
Hang Jian-Guo Qiuhui

Kaynak Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Çin geleneksel el sanatları dünyadaki çeşitli milletlerin maddi kültür tarihinde benzersiz bir şöhret kazanmıştır. Çin’in geleneksel el sanatlarında birinci öncelik insanlara verilir. Bugün “insan odaklı” diye adlandırdığımız şey budur.İnsanlar makinelerin ortaya çıkardığı ürünlerin birbirinin aynı, kötü ve aceleyle üretilmiş olduğunu anladıktan ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.