Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaynak Yayınları

Kaynak Yayınları

• Kaynak Yayınları Kitapları | • Kaynak Yayınları İletişim Bilgileri | • Kaynak Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaynak Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 825 kitap bulunuyor.
1982 yılında kurulan Kaynak Yayınları, "Sosyalizm ve Sosyal Mücadeleler", "Siyasi Tarih ve Türkiye", "Doğu Perinçek'in Kitapları", "Turan Dursun, İlhan Arsel, Aydınlanma Kitapları ve Kur'an Ansiklopedisi", "Çağdaş Edebiyat", "Kaynak Çocuk Kitapları" ve M. Kemal Atatürk'ün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getiren "Atatürk'ün Bütün Eserleri" adlı dev çalışma şeklinde sınıflandırdığı bölümlerde, bugüne kadar toplam 460 kitap yayımladı. Ayrıca yayınevimiz bünyesindeki Logos Yayıncılık'ın edebiyat, felsefe, inceleme, anı/mektup, oyun alanlarında toplam 15 kitabı bulunmaktadır. Yayınevimiz insanlığın geleceğini kucaklamayı hedefleyen bir yayın politikası izliyor. Aydınlanma, dinlerin kökeni ve sosyolojisi, ütopyalar, siyasal örgütlenmeler, örgütlü mücadelenin tarihi, ezilen dünyadaki felsefi ataklar, Cumhuriyet Devrimi tarihi, Türkiye'de materyalizmin kökenleri, Türkiye işçi hareketi ve sosyalist hareketin tarihini işleyen kitaplar yayımlıyor. Yayınevimiz, Türkiye'de ilk kez Atatürk'ün yazdığı, söylediği ve imzaladığı bütün belgeleri bir araya getirecek olan Atatürk'ün Bütün Eserleri'nin 20. cildini yayımlamış bulunuyor. Ayrıca Eylül 1997'de başlattığı Kaynak Çocuk Kitapları dizisinde ilerici, laik, yurtsever, bağımsızlıkçı bir yayın çizgisi izliyor. Çocuklara bilimsel ve Aydınlanmacı bir eğitim vermede katkısı olacağını düşündüğü, Türk ve Dünya Çocuk Edebiyatı'nın seçkin örneklerini okurlarla buluşturuyor. Kaynak Yayınları, Analiz Basım Yayın Tasarım Gıda Ticaret Ltd. Şti.'nin bir kuruluşudur.
Son Yayınlanan Kitapları
İlhan Arsel

Kaynak Yayınları

İlhan Arsel, bu kitabında, Muhammedi’in Cahiliyye diye nitelendirdiği İslam öncesi dönemi, Kur’an’dan aldığı ayetler ışığında tartışmaktadır. ‘‘Muhabbed, cahil Arapları,kabile toplumu olmaktan çıkarıp ‘feodal’ bir toplum haline getrmiş,dünya devleti düzeyine yükseltmiş ya da ilkel yaşamlardan ve batıl inançlardan kurtarıp uygarlık anlayışına yöneltmiştir’’ tezine karşılık Arsel ,’’Muhammed, Arapla..»»
İlhan Arsel

Kaynak Yayınları

Prof. Dr. İlhan Arsel bu kitabında bilimsellik açısından Kur’an’ı ele almaktadır. "Semavi Dinlerin ‘Kutsal’ Bilinen Kitapları" altbaşlığıyla yayımlanan dizinin bu dördüncü kitabında ele alınan bazı konu başlıkları şunlardır: "Muhammed’in Günlük Siyaset ve Yaşam Gereksinimlerinin Kitabı Olarak Kur’an", "Elçi’lik İşinin Muhummad’e kazandırdıkları: ‘İslamı Korku Salan, Zorlayan ve Cezalandıran Bir Gü..»»
İlhan Arsel

Kaynak Yayınları

Prof. Dr. İlhan Arsel bu kitabında Kur'an'ı bilimsellik açısından ele almaktadır. “Semavi Dinlerin ‘Kutsal' Bilinen Kitapları” alt başlığıyla yayımlanan dizinin üçüncü kitabında ele alınan bazı konular şunlardır: Kur'an'ın Bilimsellik Açısından Eleştirisi Kur'an'daki Sonu Gelmez Tekrarlamalar ve Bundan Doğan Sakıncalar Kur'an'daki Uyumsuzluklar, Tutarsızlıklar, Kapalılıklar ve Anlaşılmazlıklar “Ap..»»
İlhan Arsel

Kaynak Yayınları

Prof.Dr. İlhan Arsel bu kitabında eleştirel aklın ışığında Kur'an'ı ele almaktadır. Elinizdeki kitap, daha önce Tevrat ve İncil'in Eleştirisi Semavi Dinlerin "Kutsal" Bilinen Kitapları:1 adıyla yayımlanan birinci cildiyle beraber, Yahudilik, Hıristiyanlık ve Müslümanlık gibi semavi dinlerin saliklerince "kutsal" diye bilinen kitapların eleştirisi niteliğindedir. Kitapta yer alan konulardan bazılar..»»
Turan Dursun

Kaynak Yayınları

 Kaynak Yayınları, büyük aydınlanmacımız ve milletimizin unutulmaz öğretmeni Turan Dursun’u tekrar okuyucularıyla buluşturuyor. Türkiye’nin aydınlanma kitaplığındaki eşsiz yerini koruyan Din Bu yeniden düzenlenmiş biçimi ve Dursun’un kaleminden çıkmış haliyle tekrar yayımlanıyor. Dursun’un yazıları 2000’e Doğru dergisinde yayımlanırken yer yer kısaltılmış ve ifadelerinde bazı değişiklikler y..»»
Kemal Şenoğlu

Kaynak Yayınları

Ülkemizde, özellikle yakın tarihimize odaklanan komplo teorileri, Kemalist Devrim’in tarihsel konumunu ve rolünü unutturmaya çalışmaktadır. Komplo teorisyenleri, Mustafa Kemal Atatürk’ün özel hayatını ve dünya görüşünü sayısız hurafelerle bulandırarak, önderliğini yaptığı devrimin düşünsel kaynaklarını gizlemek istemektedirler. Bir süredir "kayıp Mu kıtası" ve Atatürk hakkında yapılan yayınlar bu ..»»
Orhan Çekiç

Kaynak Yayınları

Bu kitapta Türk milletini yok olma tehlikesiyle karşı karşıya getiren Birinci Dünya Savaşı'nın ve Mondros Mütareke’sinin gerçek tarihini okuyacaksınız. 1938/son yıl kitabının yazarı Orhan Çekiç Sultan Vahdettin ile Mustafa Kemal Paşa arasındaki görüşmeleri ve fikir ayrılıklarını bütün yönleriyle inceliyor. Sultan Vahdettin, Mustafa Kemal Paşa'yı dinlese neden tarih farklı yazılırdı? Birinci Dün..»»
Hüseyin Haydar

Kaynak Yayınları

Yaşadığımız zorlu yılların, "İnsan Hakları" diye diye gasp edilen insan haklarının yansımaları, insanın başkaldırma hakkı olarak bu şiirlerde dile geliyor. "İsyan haklarının olmadığı yerde insan hakları" bir aldatmacadır. İnsanlığa karşı büyük cinayet 'İnsan hakları, demokrasi, barış' adı altında işlendi. İnsan haklarını, isyan hakları olarak kavradığımız zaman bu oyun bozulacak. Baskının, aşağ..»»
Sinan Baykent

Kaynak Yayınları

Paralel Devletin Modern Tarihi adlı bu eser, SA ve FETÖ örneklerinden yola çıkarak paralel yapıların tarihini derinlemesine irdeleyen ilk araştırmadır. 20. yüzyıl, paralel örgütler ve devletler mezarlığıdır. Türkiye'de 15-16 Temmuz 2016 tarihlerinde yaşanan kanlı darbe girişimi, paralel yapının modern çağdaki ilk eylemi değildi. Hitler Almanya'sından modern Lübnan'a, Stalin Rusya'sından günümüz..»»
Mehmet Perinçek

Kaynak Yayınları

Uluslararası ilişkilerde en çok karşılaşılan kavramlardan biri Avrasya. Bir coğrafya alanını tanımlamanın ötesinde, uluslararası arenada ağırlığı olan bütün devletlerin stratejilerinin anahtar kavramı. Türkiye açısından ise, Atlantik sisteminde karaya oturan milli devletin yüzdürülebileceği uçsuz bucaksız bir umman. Bu ummana yelken açma stratejisinin adı ise Avrasyacılık. Doktor Mehmet P..»»
Taylan Sorgun

Kaynak Yayınları

Kut'ül Amare Kahramanı Halil Paşa'nın hatıralarını, Osmanlı'nın son zaferi olan Kut'ül Amare'nin 100. yıldönümündegeliştirilmiş yeni basımıyla okura sunuyoruz. Gazeteci-yazar Taylan Sorgun'un hazırladığı bu eser tarihin sancılı bir dönemine ışık tutuyor.Balkanlar, Trablusgarp, Kafkasya ve Ortadoğu'da vatan ve milleti için fedakarca savaşan Halil Paşa'nın askeri tarih açısından da önemli bir yer..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.