Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaynak Yayıncılık

Kaynak Yayıncılık

• Kaynak Yayıncılık Kitapları | • Kaynak Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Kaynak Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaynak Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 50 kitap bulunuyor."Kaynak Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Kaynak Yayıncılık

Hırka-i Saadet Dairesi ve Mukaddes Emanetler Bilinmeyen Yönleriyle Topkapı Sarayı Bir Hüsn-i Hat Sergisi Bursa Ulucami Abideleri ve Günümüze Mesajlarıyla Diyâr-ı Mevlâna Türk ve İslam Eserleri Müzesi (Emevîlerden Osmanlılara 13 Asırlık İhtişam) (Tanıtım Bülteninden) »»
Metin Şahin

Kaynak Yayıncılık

Mücahit Akagündüz

Kaynak Yayıncılık

Bağdat'a bir kamera arkasından bakmak... Savaşın en kanlı günlerinde, en sıcak olaylara şahit olan bir kameraman, gördükleri ona ağır geldiğinde artık, omzundaki kamerayı yere bırakıp eline kalem alırsa... Ve derse ki, "Benim çektiğim ve sizin izlediğiniz o can yakıcı görüntüler Bağdat'ı anlatmaya yetmez, bir anlasanız..." Bağdat patlayan bombalardan ibaret değildir yalnızca, yanan arabalardan..»»
Hıdır Amangeldi

Kaynak Yayıncılık

Bir gün korkunuz ete kemiğe bürünse ve birden karşınıza çıksa ne yapardınız? Korkudan korkar mıydınız, yoksa sorgular mıydınız onu? Hıdır Amangeldi, "Korku"nun ağzından korku duygusunu tahlil ediyor. Muhammet Şah'ın Cengiz Han'dan korkusu ve Cengiz Han'ın ölümden korkusu... Fakirlikten korkanlar, zulümden korkanlar, kendilerine "korkak" denmesinden korkanlar... Herkes kendi korkusunun kuyusun..»»
Murat Duman

Kaynak Yayıncılık

Birçok açıdan benzerlikler taşıyan Türkiye ile Bosna arasında çok köklü tarihî, dinî ve kültürel bağlar bulunmaktadır. Devlet-i Âliye'den emaneti olan Bosna, Avrupa'nın ortasında Osmanlının havasını solumak; geçmişin ince, zevkli sanat ruhunu yansıtan eserlerini görmek isteyenlerin muhakkak ziyaret etmesi gereken bir yerdir. Boşnakların, Türkiye'den gelenleri, "Osmanlının Yetimi Bosna'ya Hoş Gel..»»
Osman Alagöz

Kaynak Yayıncılık

Çocuk kahramanların anlatıldığı bu kitapta on dört hikâye var. Milli mücadelenin en yoğun geçtiği yerlerde kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla bütün bir milletin topyekûn seferberlik ilan ettiği bu savaş döneminde, çocuklar da bedenlerinin değil, yüreklerinin büyüklüğü ölçüsünde ellerinden geleni yapmışlardır. Bunlardan çoğunun körpe bedenleri bir düşman kurşununa hedef olup şehadet makamın..»»
Osman Alagöz

Kaynak Yayıncılık

Mecnun Leyla'dan geçip O'na yürüdüğünden bu yana Leyla, kara kuru biri olmanın ötesinde bir karşılık edinmiştir. Leyla biraz daha büyümüştür; bizi ona ulaştıran ne ise Leylamız o olmuştur. Bir Leyla Düşlemesi, kendisiyle var olduğumuz; ama kendisinden geçerek Allah'a vardığımız düşlere not düşürüyor. İnsanı ve hayatı iyileştirip güzelleştiren bir Leyla'nın, bir hizmetin etrafında ve içinde görül..»»
Osman Alagöz

Kaynak Yayıncılık

'Kınalı Eller', evlerinin hanımı iken vatanın bekçiliğini üstlenmek zorunda kalan, bu uğurda canlarını esirgemeyen eli kınalı kadınları anlatıyor. Kitaptaki hikayelerin geçtiği yerler, yurdun dört bir köşesi; Erzurum, Adana, Gördes, İstanbul, Ödemiş, Bilecik, Osmaniye, Kastamonu, Maraş... Kahramanları gerçek kişiler; Aziziye Tabyaları'nı düşmandan geri almak için baltasıyla hücuma kalkan Nene Ha..»»
Mehmet Erdoğan

Kaynak Yayıncılık

Bazen beyaz bir sayfaya dokunur kalem. Bazen içli bir kalbe. Bazen de sırra. Bu dokunuş bir perdenin belki bin perdenin açılışıdır. Çevremizdeki olaylar bize belki bin fiske vururken bizim kayıtsız kalmamız düşünülemezdi. Kalem Sırra Dokundu, kalemin ucuyla sayfaya dokunur gibi gönül yaprağınıa minik bir temastır. Kitap, ibret dolu hikayelerden oluşmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Arif Akpınar

Kaynak Yayıncılık

Gül Devrine Seyahat, asırlar arası bağlantılar kuran, yaşadıklarını efendimizin hayatından kesitlerle buluşturan, hayal aleminde daima o devre seyahat eden bir yazarın kitabı. Efendimizin sahabelerle arasında geçen konuşmalarından bugüne köprüler kuran yazar, O'nun yüzyıllar ötesine taşan sözlerinden ve hayatının her anına sinmiş güzelliklerinden örnekler veriyor. Yaşadığı asrı O'ndan uzak görme..»»
Ahmet Mahir Pekşen

Kaynak Yayıncılık

Bir Gencin Feryadı, ailesi tarafından kültürel ve dinî değerler verilmeden yetiştirilen yüzlerce gençten sadece birinin hayatını konu alıyor. Minare ışıklarının neden ve hangi günler yandığını bilebilecek kadar bile kültürünü, dinini bilmeyen bir aile tarafından yetiştirilen bir gencin yaşadıkları ve sonunda hidayete erişinin hikâyesi. Bir gencin kendini arama ve nihayetinde bulma serüveni. Yaşa..»»
İbrahim Töre

Kaynak Yayıncılık

"Evin hanımı birkaç günlüğüne başka bir şehre gitmişti. Ne yazık ki, evdeki çiçekleri sulaması için kocasını ikaz etmeyi unutmuştu. Susuz kalan çiçekler kısa bir sürede yetim ve öksüz çocuklar gibi boyunlarını bükerek solmaya başladılar. Bu hali geç de olsa farkeden kadının kocası hemen bir maşrapa alarak çiçekleri suladı. Ertesi gün çiçeklerin yanına giden merhametli adamın gözlerinin içi; kend..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.