Kadın ne kadar az hoşa giderse o kadar vefalı olur. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kavim Yayınları

Kavim Yayınları

• Kavim Yayınları Kitapları | • Kavim Yayınları İletişim Bilgileri | • Kavim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kavim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 27 kitap bulunuyor."Kavim Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Umut Kaan Evren

Kavim Yayınları

Başlamak zordu, yaşamak darılmaktı, tuhaf bir şekilde algılanmaktı, Umutlarım yarına dair yıkıktı, söyle bana hayatını yazsan kaç satırdı. Kendin beş parasızdı, harcamaya değer görülmeyen bir maldı Akıl kaldı, saklı oldu, bir yol buldu. Konuşmadı sustu ve kustu sözcükleri, içindeki kemiren tüm düşünceleri Yanlışları buldu ve yine vuruldu beyninden Ama ona rağmen hep ön tarafa kuruldu sanırsam..»»
Hüseyin Güneş

Kavim Yayınları

Gecenin Yalanları gecenin, çarpsam yüzüne yalanlarını riyasız yaşayacaktık bu akşamı hani acı bir kahve içecektik Çamlıca'da diz çökecekti önümüzde yıllarca ayrı kalmışlığın acısı... hani bir çift yüzük takacaktık geçmişimize, memleketin aydınlatılmış birer ferdi olacaktık... hani son devrin şairleri olacaktık, çiğ şiirler yazmayacaktık yani... gecenin, çarpsam yüzün..»»
Nurcan Azizoğlu İşeri

Kavim Yayınları

"Dedem Korkut'un hikâyelerindeki Tepegöz, devler, zalim hükümdarlar... Cinler, cehennem zebanileri, belki de şeytan... Şeytan bile böylesine zalim olamazdı... İnsanın insana ettiği kötülüğü... Yok yok insandan daha kötü mahluk yoktu!" "Ermeniler beni fark ettiğinde konuşamıyor, kıpırdayamıyordum. Bedenimdeki can, yüreğimdeki yaygın gözlerimde toplanmıştı. Gözlerimde acıdan, kinden öte birş..»»
Özel Uğurlu

Kavim Yayınları

Diaspora Çerkezlerin en belirgin özelliklerinden birisi olup üzerinde yaşadıkları toprakların vatan bütünlüğünü ve o toprakların menfaatlerini gözetmede bencil olmamaları ve kendilerine kucak açan topraklara sadık kalmalarıdır. Yeryüzünde anavatanlarının dışında yaşam sürdükleri bütün topraklarda aynı tutum ve davranışları gösteren Çerkezler vatan sevgisinde ve vatan savunmasında göç edip üzerin..»»
Necla Maraşlı

Kavim Yayınları

Mistisizm, mitler ve ironi öylesine örtünüyor ki, bu reaksiyondan açığa çıkan bellek sürçmeleri, gölge oyununa dönüşüyor. Geçmiş ve gelecek düş odalarına taşınıyor onun dünyasında. Düşler sadece kendisi için kurgulanmış, bir masa ve yazı ile kağıt arasında süren sonsuz arbede. Kendine ayırdığı çok özel mülkiyet orası, düşle gerçek arasında tel örgüler çekilmiş yer. Aşkın hallerini eviriyor, düş ..»»
H. Emre Oktay

Kavim Yayınları

... Birden denizden gelen martı çığlıklarını duymaya başlamıştır. Sanki martılar nasıl bir istikbale yelken açmakta olduğunu anlamışlar telaş içinde çığlık çığlığa uçuşmaktadırlar. İlk defa yaşam ile ölüm arasında ne denli cılız bir bağ olduğunu algılamanın şaşkınlığı içindedir... ...Yolun dönemecini geçtikten sonra başını kaldırır, durur ve bakar. Karşısındaki idam sehpası eteklerinde telaşl..»»
Sabiha Işık

Kavim Yayınları

Sabiha Torun Işık, 1977'de Bursa'da doğdu. Yazar ilk ödülünü doksanlı yılların başında aldı. 1988'de Uludağ Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Bir dönem İngiltere, bir dönemde Dubai'de yaşadıktan sonra vatanına geri döndü. Hayatındaki bu çok ulusluluk onun şiirlerine de yansıdı. Yazar aşkla doğup sevgiyle büyüyen her yüreğin, hayata karşı duruşunu, aşka yakalanışı, özlemlerin verdiği ka..»»
Engin Nayman

Kavim Yayınları

Senden ayrılmak öyle zor geliyor ki bunu kelimelerle tarif etmem imkansız, kalbime paslı bir çivi saplanmış gibi hissediyorum, viran tende kalan bu can acı çekiyor. Her yanımda senin olmanı istiyor bir yanım, bir yanım dönüş yok artık diyor... Üzerime örtülecek gecenin rengi gibi Şırnak! Biliyorum ki her yanımı alevler saracak. Köhne kalan bir dipte yalnızlığa itme beni, gel birlikte yanalım! Ya..»»
Dilek Güngör

Kavim Yayınları

"Dilek Güngör'ün kitabına önsöz yazmak benim için büyük bir onur. Hiç kuşkusuz bu kitap Türkiye'de psikolojik danışmanlık ve psikoterapi eğitimi öğrencileri için çok kıymetli bir kaynak olacak." -Professor Diane Waller OBE- Dilek Güngör, değişik kültürlerle donanımlı, terapötik klinik çalışmalarını ve gözlemlerini, okurlarıyla paylaşıyor. - Acı çeken kişilerin 'tarihlerini' değiştirmek im..»»
Hüseyin Akyüz

Kavim Yayınları

Haliçli bir balıkçının kimsesiz kalan ikizleri Hasan, Yusuf ve güzel Heleni. Haliçli bir balıkçının Sultan Murad'ın tahta oturduğu gün doğan ikizleri Hasan ve Yusuf anneleri ve babaları ölünce kimsesiz kalırlar. Bütün imparatorluğun Murad'ın acımasız yasaklarıyla ve hesapsız can almalarıyla korku içinde yaşadığı bir zamandır. Evlatlık verilen iki kardeş birbirlerinden ayrılmak zorunda kalırl..»»
Engin Arıcan

Kavim Yayınları

"12 Eylül Karanlığına Karşı Direnişin Destanı" alt başlığı, Çığlık ana başlığının altyapısını belirliyor ve bunu görüyorsunuz okudukça. O kuşağın tüm devrimci, vatansever, yürekli ve bilincin bileyi taşında, yüreği insanlık için çarpan herkesin bir pay alığı o kapkaranlık 12 Eylül faşizminde yaşananlardan bir kesit, bir bölümdür Engin Arıcan'ın anlattıkları. Bu kesit ve bölümlerde anlatıland..»»
Muharrem Faruk Bulut

Kavim Yayınları

"Yaşam Dediğin" adı gibi hayatın içinden öykülerin bir araya geldiği, okuduğunuzda mutlaka kendinizden izler bulacağınızı düşündüğümüz bir kitap. Kitapta yer alan on dört öykünün her biri; günlük hayatımızda hemen yanı başımızda yer alan, bizimle birlikte yaşayan insanların, sıradan hayatlarında belki de, "şöyle bir bakıp geçtiğimiz" detaylara yer veriyor. Her bir hikayenin kendi içinde bir b..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.