Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Karina Kitap

Karina Kitap

• Karina Kitap Kitapları | • Karina Kitap İletişim Bilgileri | • Karina Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Karina Kitap isimli yayınevine ait Toplam 55 kitap bulunuyor."Karina Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Metin Akdeniz

Karina Kitap

düşlere çok borçlandım son birkaç bin yıl nasıl ödeyeceğimi bilemiyorum bütün (ger)çeklerim karşılıksız çıkıyor sonunda kapıma ücra memurları gelecek ve hiçbir şeyimi alıp götürecekler "Küçük düşler kumbarası"»»
Ferman Süleyman Yılmaz

Karina Kitap

"Hangimiz burada dört mevsimi gördük ki..." Ferman Süleyman Yılmaz, mayınların gölgesinde bir coğrafyanın, göç ve töre gerçekliğini çarpıcı bir üslupla sergilediği bu romanında, kalemini bölge insanının kalbinde taşıdığı acılara, hüzne batırıp batırıp yazıyor sanki. Sahipsiz Mezarlar, gerçek bi..»»
Ekrem Murat Zaman

Karina Kitap

"Zonguldak'ın önde gelen kent kültürü ve kent tarihi araştırmacılarından biri olan Ekrem Murat Zaman, bu kez tozlu arşivlerde madencilik okullarının izlerini sürerek, hem Zonguldak'ın, ülke kalkınmasındaki payına ve üzerine aldığı sorumluluğa ışık tutuyor hem de 'Kömürün Çocukları'nın hikâyesini geçm..»»
Örpen Ünlü

Karina Kitap

"Lağım, Örpen Ünlü’nün ilk romanı. Ama birçok ilk romanın aksine, aşk temasını fazlasıyla cesur, fazlasıyla sarsıcı bir şekilde ele alan bir ilk roman… “Sonradan öğrendim ki sadece ben değil herkes hazırlıksızmış hayata. Görüp tanıdığım herkes eksik başlıyor bir şeylere. Onlar da biliyorlar benim gibi hiçbir ..»»
Umran Yakan

Karina Kitap

Ay yıldız mührü değen Sen kiracı oldun, biz sanki hancı Sen sanki gökte yanan bir çakmak Sönen külle benzeştim Yaşlanmadı bakışlarım Kapıyı gönlüm açtı Hayatın rüzgarı dokundukça yüzüne Pembe yanaklı güzel çocuk Gençlik denen kıyafet Yüksek kürsülerin olacak insanlara seslendiğin Alıştırmalarını yap »»
Ali Kaya

Karina Kitap

"Yaşam ve zaman, bir ulu nehir. Dingin görünür. Ama aklın alamayacağı kadar büyük bir debi ile ve de delicesine akar. Sadece insan, bu ulu nehre aynı anda hem içinden hem kenarından bakabilir ve bunun farkında olabilir. İnsan bu nehirde fiziksel anlamda bir atom parçacığı kadar önemsizdir. Bu nehirle birlikte akar, gider, "Olsa da bir, olmasa da" misali. Ama tanıklığı on bin yıl sonra bile geçer..»»
Hilal Doğan

Karina Kitap

'Şeyimin Derdi', Hilal Doğan'ın ikinci kitabı. Doğan, bu kitabında da bireyden topluma uzanan acı gerçekliği, mizahla harmanlarken; okurun zihninde soru işaretleri bırakmaya devam ediyor. "Kitabın adına aldanıp abuk sabuk yazılar bulacağını sanan okurlar, hayal kırıklığı yaşayabilirler. Akıllarına ateşli sayfalar, çılgın anılar, kırbaçlarla, çizmelerle, kelepçelerle bezenmiş fanteziler gelebilir..»»
Sıddıka Pehlivanoğlu

Karina Kitap

"Özlemle sarıldığım geçmişimle, geleceğim arasında bir yol olduğunu bilmeden hatta olup olmayacağını düşünmeden, "Bir yerden başlamalıyım." dedim kendime. Geride bıraktığım birkaç ayı yeniden hatırlayıp doğru karar vermek için güç alacağım eli sıkı sıkı tutarak o günlere gittim... Konuşmaya başladım, belki sesim çıkıyor belki de çıkmıyordu. Bilmiyorum ama ben anlatıyordum sevdiğim adamın kokusunu..»»
Aysel Külah Erfidan

Karina Kitap

Aysel Külah Erfidan, bu ilk romanında insana dair tüm duyguları, hayatın ve yaşadığı coğrafyanın insana getirdiği olgularla harmanlıyor ve temelinde bir Mum Bebek'in öyküsünün oturduğu ama her sayfada yepyeni karakterlerle, yepyeni kollara ayrılan bir hikâye ve sürükleyici bir kurguyla okurlarının karşısına çıkıyor. "Mum bebek deyince hemen insanın aklına şu gelir; mumdan yapılmış bir bebek. Eve..»»
Muhsin Öztopçu

Karina Kitap

"geçmiş çağlar devirler senin ile yazıldı doldu harikalar dile bazen ümit yazarsın bazen çile yaz kalem yaz yine bildiğin ferman" »»
Necati Demiroğlu

Karina Kitap

"19. yüzyılda fizik alanında yapılan çalışmalar neticesinde birçok gelişmeler yaşanmıştır. Bu gelişmeler ışığında atom altı parçacıklar keşfedilmiş ve bu parçacıkların davranışları merak edilmiştir. Modern teknikler sayesinde yapılan kuramsal çalışmalar, deneysel olarak ispat edilmeye çalışılmıştır. 21. yüzyılda Cern'de yapılan deneylerle daha önce teorisi kurulan Higgs parçacığı bulunmuştur. Ayr..»»
Nurgül Dönmez

Karina Kitap

"yağan gökten boşalan üç mevsime gebe kar taneleri odam kış bahçesi buz tutmuş gülleri sevdalarıma soğuk bir iklim boşalıyor gökyüzünden elim ağırlaşmış derin bir uykuya dalıyor sevdalarım katılaşıyor hislerim güllerim kırılgan şimdi değmeyin güllerime değmeyin" »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.