Kadın ne kadar az hoşa giderse o kadar vefalı olur. TOLSTOY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Karahan Kitabevi

Karahan Kitabevi

• Karahan Kitabevi Kitapları | • Karahan Kitabevi İletişim Bilgileri | • Karahan Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Karahan Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 330 kitap bulunuyor."Karahan Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Gökhan Taneri,Ali Yeldan

Karahan Kitabevi

Çocukların ve kadınların toplum içinde maruz kaldıkları cinsel şiddet, bu kişileri ve toplumu derinden etkilemektedir. Cinsel dokunulmazlığa karı işlenen suçlarda mağdurların ve özellikle istismar mağduru çocukların korunması, ikincil örselenmesinin önlenmesi, korunma ihtiyaçlarının tespiti gerekmektedir. 6545 sayılı kanunda değiştirilen Türk Ceza Kanununun “Cinsel Dokunulmazlığa Karşı suçlar” ..»»
Mustafa Keskin

Karahan Kitabevi

Dillenmemiş umutlara hoş geldin dedik hep Ve bir zaman çok hikaye yazdık, Çok efsane dinledik... Kalem yoktu, kağıt yoktu Biz minicik yüreklerimize yazdık... Konuşmak ayıp derdi büyükler Çocuklar için ulu orta. Biz vatanı yazdık, sevdayı yazdık... Ve gün geldi; Yelellenmemiş taylarla, Tınısı büyük cenge vuran tellerle, Sancaklara yazıldık, başı tuğlu dağlarla...»»
Haluk Uygur

Karahan Kitabevi

Sanat, bir davranış biçiminden çok düşünme biçimidir. Yani evrendeki her şeye göre daha soyut, en özgün kavramdır. Dolayısıyla sanat tarihinin nesnesi olan sanat eserlerini anlamak için, onu yaratanın, onu yarattığı zaman hangi duyguları taşıdığını, ne düşündüğünü hissetmek gerekir. Kısacası bir sanat eserini değerlendirmek nasıl özgün kişiye özel bir faaliyet biçimiyse, sanat tarihinin de onun gi..»»
Süleyman Güzel

Karahan Kitabevi

Yaşam merkezi ile benlik merkezi arasındaki bağlantıdan daha yakın olanı dışarıda aramak veya başka birinden onu tanıtmasını beklemek, kendisi olamayanların davranış biçimidir ve kendisi olamayanlar ne kadar çok olursa, onlara kendilerini bulmada kılavuzluk edenler o kadar çok olur. Kılavuza göre şekillenenler ise kendi renklerini almak yerine kılavuzun verdiği renge bürünür ve onun bahçesinin çiç..»»
Selvi Öztürk

Karahan Kitabevi

İnsan sadece bir vücut ve beyinle sınırlı değildir. İnsan, sonsuz bir güç olan, sınırları henüz çözülememiş bir beyine ve hayal dünyasına sahip iken bizi bunu kullanmaktan alıkoyan şey nedir peki? Sizce de sınırları aşma zamanı gelmedi mi? Okyanusların derinliklerine dalmak varken ırmaklarda yüzmeye razı mı olacaksınız? Cevabınız hayır ise, birlikte bu eğlenceli yolculuğa başlamaya ne dersiniz?..»»
Derya Ufuk Altıntaş

Karahan Kitabevi

Bu kitabı 20 yıla yakındır keyifle uğraştığım çocuk alerji alanında bir uzman doktor, kendisi ve çocukları besin alerjisi yaşamış bir anne ve yemek yapmaya bayılan bir kadın olarak hastalarım ve öğrencilerim için hazırladım. Teorik bilgi içermeyen ve bilimsel yayın olmayan kitabımı son 10 yıldır ağırlıkla ilgilendiğim besin alerjili hastalarımın geri bildirimlerinden yararlanarak, beğenilen tar..»»
Mehmet Yardımcı

Karahan Kitabevi

Kürtlerin yer yüzünün en eski halklarından biri olduğu yapılan entoğrafik, lingustik, etimolojik ve arkeolojik araştırmalarla gün ışığına çıkmaktadır. Dünyanın her köşesinde halklar yaşadı ama Mezopotamya'nın, Zagros'un ayrıcalığı var. Yazının keşfedildiği yer burası. Atın ilk evcilleştirildiği, ilk tekerleğin döndüğü, gökyüzüne ilk kez teleskopun doğrulduğu, ilk destanın söylendiği, ilk şiirin..»»
Abdullah Alperen

Karahan Kitabevi

Bu çalışma esas itibariyle Türkiye'nin modernleşme sürecini, dini ve sosyolojik bir yaklaşımla ele alınmaktadır. Bu bağlamda geçmişten günümüze kendi toplumsal değişmemizi değerlendirirken ne geleneksellikten tam anlamıyla kopabilmiş ne de batılı tarzda modern olabilmiş toplumumuza bir nebze de olsun ışık tutmaya çalıştık. Bu eser, ülkemizde din ve modernleşmenin öncüsü olarak kabul edilen belli b..»»
Mustafa Naci Özer

Karahan Kitabevi

Devlet okullarında yıllarca öğretmen ve yönetici olarak çalışan eğitimcinin emekli olduktan sonra çalıştığı özel eğitim kurumlarındaki deneyim ve karşılaşmış olduğu sistem içinde yaşanan olaylara da değinerek özel sayılabilecek ve kimilerine kaynaklık yapacak bu kitabı hazırlamıştır. Bazı bölümlerinde ironik, komik ve düşündürücü olaylarla yaşanmış eğitim içi olayların anlatıları bulunmaktadır...»»
Hayati Koca

Karahan Kitabevi

Şiir, benim için uzak bir ihtimaldi; yeryüzünde söylenmedik bir söz kalmadığına inanıyordum, gökyüzünü görene kadar. ………………………………Bir yerde aşka ait yürek için, gittiği her yer aynı, buna İstanbul da dahil Mâsivâ! İstanbul ki aşkın en yerli hâli, insan için huzurdur sadece hayali. Sultanahmet?te ilk taşı atacakla aynı safta olmanın düşüncesi, Sinan?ın aşkı taşa yazma ya da aşkla taş yontma bilme..»»
Selvi Öztürk

Karahan Kitabevi

Bir söz, bir şiir anlatır bazen bize hayatı. Bir şiirle öğreniriz belki de sevmeyi. Ve belki de bir söz ile bağlanırız hayata. Biraz duygu gerek insan olmaya. Bir sessizliği duymak gerek bazen. Bir mavide huzuru bulmak, bir yeşilde sevdiğinin yüreğine dokunmak belki de. Bir huzur gerek hayata, bir anlam gerek umutla ve sabırla. Yürekten yüreğe bir köprü olsun tüm sözcükler. Umutlar yeşersin tüm yü..»»
Mustafa Naci Özer

Karahan Kitabevi

Duvarları taştan, sıvaları kısmen dökülmüş, her tarafı nem kokan ve duvarların bazı bölümlerinde sıvaların küflenerek kabardığı, lambaların küskün bir şekilde belli, belirsiz ışıttığı kocaman bir oda, tavanı oldukça yüksek bu binanın salon gibi kullanılan giriş kapısındaki kapı kolu oldukça eski ve paslanmış bir durumda. Belki de terli ve kirli ellerle açıldığı için aşınmış da olabilir. Ama bir ge..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.