Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kanguru Yayınları

Kanguru Yayınları

• Kanguru Yayınları Kitapları | • Kanguru Yayınları İletişim Bilgileri | • Kanguru Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kanguru Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 318 kitap bulunuyor."Kanguru Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Fırat Demir

Kanguru Yayınları

Zamanın sonradan somutlaştırılmış yarı gerçekliğini bükmekten çekinmiyor Fırat Demir bir kez daha; geçmiş zamanın artık şimdi değiline korkusuzca başkaldırırken, şimdiki zamanın çoktan geçip gitmişliğine ise çaresizce boyun eğiyor… Anlamlı bir zamansızlığa erişemeden, anlamsız bir zamanda geziniyor kelimeleri… Kendi unutuluşunun başrolünde oynayan normal insanların seslenişleri dokunuyor kalemine...»»
Nurten Altay

Kanguru Yayınları

Son nefesten sonrası? Sorgulamaların çıkış noktası. Bizi ne bekliyor? Kendi kıyametinizin sonrası ayrı bir düşündürücüdür. Bilimsel ve felsefi boyutundan da öte. Kapanan bir ışık. Sonrası? Müthiş bir gizem. Sonrası, ya sonrası, sonra ne olacak? Trajedilerle dolu bu dünyadan kurtuluyorsunuz da nasıl bir limana demirleyeceksiniz? Ardında ne olduğunu bilmediğiniz bir kapı açılacak. Ya geçmek istemedi..»»
Ş. Didem Keremoğlu

Kanguru Yayınları

Şerife Didem Keremoğlu’nun “yine hüzzam” öykü kitabının ardından gelen bu kitapta toplanan öykülerinin odağında şiddet var. Gündelik hayatın kılcal damarlarına yerleşmiş şiddetten kadın bedeninin maruz kaldığı fiziksel ve cinsel şiddete kadar uzanan bir yelpaze sunuyor yazar. Mahrem alanda gerçekleşen tecavüz, kadının suskunluğu etrafında kendine yaşama alanı bulurken, erkeği de şiddeti üreten kar..»»
Bilge Soyer Özsoy

Kanguru Yayınları

Yaşlanmış sularla bakıyorum sanaGökyüzü rengini unutmaz diyorumGökyüzü renginiUçurtmalar sahibini unutmaz... Şiirin evreninde genç şairlerin sesi artık daha cesur daha güçlü çıkıyor. Bunda da haklılar. Çünkü hızla değişen dönüşen değerleri doğrudan deneyimleyerek yürüyorlar yaşamın içinde. Bunca kaosun ve sıçramanın içinden geçerken de edebiyata-şiire tutunmayı seçen bir dili dışavuruyorlar. Ba..»»
Halil Değertekin

Kanguru Yayınları

Önsöz’den Avrupa ile ülkemiz yakın tarihinin önemli toplumsal olaylarından biri sayılan “1968 Öğrenci Olayları”nın üzerinden yarım yüzyıl geçti. ‘68’li Yıllar söylemi, 1961 Anayasasının kabulü ile başlayan ve 12 Mart 1971’de sekteye uğrayan özgürlük ve demokrasi rüzgârının estiği ülkemizde de on yıla adını vermeyi hak etmektedir. Bu kitabın ilk bölümünde, ilk, orta ve lise eğitimini Diyarbak..»»
Derya Öztürk

Kanguru Yayınları

G Noktası; herkesin peşinde olduğu o noktayı bulmak için öncelikle kendi bedenimizi tanımak gerekiyor. Yani birisi sizin yerinize bu noktayı bulmak için çaba sarf etmiyor… Kadın ve erkekte farklı yerlerde bulunan bu G noktası sizi karşılıklı olarak zevkin zirvesine çıkarabiliyor… Tabii sonra üremenin sonucu, bir takım mayoz bölünmelerle oluşan zigot G noktanızı bacaklarınızın arasından alıp kalbin..»»
Ümran Erol

Kanguru Yayınları

Mavi mavi güler gökyüzü,Güneş kurar ışıklı salıncağını,Sallanır bulutlar, salar sularını. Uzat çocuğum ellerini,Mavi gökyüzünü kes, dilimleErken uyanır kelebek, güneşi bekle. Uzat çocuğum ellerini,Sıkı tut salıncağın iplerini.Şarkı söyle, sallanır bulutların ıslak sevinci. Uzat çocuğum ellerini,Sona ermeden şafak.Bak birbirini arıyor,Mavi, yeşil, kırmızı, ak. Eşitçe karıştırıp renkleri..»»
Zafer Önler

Kanguru Yayınları

Van’ın Saray ilçesinde küçük bir köy olan Sırımlı’dan başlayıp akademiye doğru uzanan yolda nice zorluklar geçiren Zafer Önler, Kişisel başarısının yanında Türkoloji’ye de çok önemli katkılarda bulunmuş güzide bir şahsiyettir. Van Lisesi’nden sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirip, “Ben üniversitede kalmak, doktora yapmak istiyoru..»»
Erhan Dinçer

Kanguru Yayınları

"Sekiz katlı, yan yana iki bina... İçinde bir çok oda. Biz o odalara kovuk derdik. Ben buraya geleli yedi sene oluyor. Arif Bey üçüncü oda arkadaşım. Uzun boylu yakışıklı birisi. Bir zamanlar yapılı olduğunu belli eden bir vücudu var. Neşeli sayılırdı. Bir çocuğu varmış. Hiç gelmedi. Sadece ara sıra harçlık gönderirdi. Hayatının acılarla geçtiğini susuşlarından anlardım. Benimle hastalıklardan,..»»
Özhan Aktarıcı

Kanguru Yayınları

“Güçlükle açmaya çalıştığı gözlerini parlak bir ışık kamaştırmıştı. Çevresini hayal meyal görüyordu. Fazlaca içmiş ve ayılamayacakmış gibi sürekli başı dönüyordu. Etrafını hayaletler sarmışçasına beyaz önlüklü çok sayıda adamın varlığını fark etmiş ve bundan biraz ürkmüştü. Kimdi ve neredeydi? Etrafındaki insanlar da kimin nesiydi? Neler olup bittiği hakkında ne fikri ne de bunu düşünecek hali var..»»
Alişer Avcı

Kanguru Yayınları

Üstümde Zaman Parçalandı Bir Şiire Astım Kendimi Her Şey DağıldıHer Şey Kış Denizinin Dalgaları İle Soğuk Maviliğe Binip Gitti Yerlerinde Amansız Yangınlar Bırakarak Gitti Saçlarının Kokusunu Da Tutamadım Ellerimde Sesin Onulmaz Bir Yara Sadece Sesini Saklayabildim İçimde…»»
Cihan Burak Karasu

Kanguru Yayınları

Sevgili Cihan’ın ilmek ilmekişleyerek tüm duygularını yansıttığıbu çalışmasında babasından aldığıbu mirasını nasıl icra ettiğinifark edince bir çırpıda kitabı bitirdim.Tüm şiir sevenlere tavsiye eder kendinizden bir parça bulacağınızı belirtmek isterim. Yolun açık olsun sevgili Cihan Burak Karasu…»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.