Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kanguru Yayınları

Kanguru Yayınları

• Kanguru Yayınları Kitapları | • Kanguru Yayınları İletişim Bilgileri | • Kanguru Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kanguru Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 61 kitap bulunuyor."Kanguru Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bilge Öngöre

Kanguru Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Aşk, ihanet, tuzak hatta cinayet sarmalındaki yaşamlar… Kadına şiddetten iş kazalarına, savaşın vahşetinden karanlık planlara uzanan zor ve sarsıcı koşulları emekleriyle aşma gayretindeki insanlar… Yaşamlarının kırılma noktasında sürpriz yollara saparken okurları şaşırtmayı başarıyorlar.   Duygu ve düşüncelerinizi derinden etkileyecek i..»»
Remziye Sabancı Kuş

Kanguru Yayınları

Arka Kapak Yazısı      Bu kitap  televizyonsuz hava sahasında  yaşayan Kuş Ailesi’nin ortak çalışmasıdır.     »»
Esen Çelik

Kanguru Yayınları

Kırılgan Günlükler'i okurken ilk aklıma gelen şey, yaşadığımız bu yıllara, Kerime Nadir'in geri döndüğünü düşündürmesidir. İçten romantik bir tempoyla devam eder roman. Karakterlerini, diyaloglarıyla ve mektuplarıyla da tasvir eder adeta. Akıcı bir serüven. "Mutluyum. Fakat öyle anlar oluyor ki, mâzinin hatıraları arasına gömülüyorum, yalnız bu hatıralarla yaşıyorum." di..»»
Mete Kaynaroğlu

Kanguru Yayınları

Şöyle diyorum okura; Öyküde fazlalık gibi gördüğünüz bir “çıkıntıya”, “kusursuz metnin” gereği olarak eleştiri getirmeden önce o “çıkıntıdan” öykünün içine girerek olay örgüsünü bir daha kurgulayınız. Beş altı yaşlarında o ilk çocuğun gözünden yapın bunu. Annesinin; evin sonradan olma kedisi tarafından tavuğu çalındığında, hıçkırıklara boğularak ağlaması karşısında, gerç..»»
Engin Akbaba

Kanguru Yayınları

dolunay yapraksız bir ağaca tünemiş teyipte “neşet” “…ahu gözlerini sevdiğim dilber sana bir sözüm var diyemiyorum…”  ve şarap… bahtiyar da seviyor aya bakmayı ve her şeyi oluruna bırakmayı.       »»
Selim Eker

Kanguru Yayınları

Bu kitabın tüm geliri; cennet vatan'ımız uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kıymetli emanetleri aileleri için vatan'ın cennetten bir köşesi bodrum'da yapılması planlanan rehabilitasyon ve terapi merkezi için kullanılacaktır...       »»
Ali Ekber Ataş

Kanguru Yayınları

acemi bir aşık gibi soludum sığınağını, acemgil bir aşkla ecemgil  soyağacındanız derdi annem, got kafamın alacağı şeyler değildi o vakit bunlar babam derdi ki, babam ki üç günlük gece mektebi mezunu: şair kendini yaralar oğul, ne yapsa, ne etse kendini bu uğurda... sen bu hayale dahi değilsin.         »»
Zekine Arslan

Kanguru Yayınları

Kadınlar dolmuş içime, Ondandır kan revan oluşum. Dönüp baktım her birine. Boğazına kadar çıkmaz, Boğazına kadar eril kuşatma.       »»
Pınar Görgün

Kanguru Yayınları

Her şeye biz engelliler için engel var… Ama sana gelene engel yok… Aslâ… Ne mutlu senin lütfunla şerlerden engellenmiş, seçilmiş özel kullarına…       »»
Hatice Dökmen

Kanguru Yayınları

“Anlıyorum ki yolcu yolunda gerek. İyice yere yapışmadan çekip gitmek gerek bu yalancı dünyadan. Alacağın olsun felek. Bir günyüzü göstermedin bana. Ne çocukken, ne büyükken. Kırk yılın başı âşık oldum. İçimde kelebekler uçuştu ama onun bile ne başı var ne de sonu. Sen daha baştan sevmedin beni felek. Ne yaptıysam artık sana. Tamam, pes. Senin eşeğin kancık olsun. Ben ..»»
Sevil Yalçınduran

Kanguru Yayınları

Annemin verdiği eski kilim parçaları, kırık dökük kap kacakla duvarların kuytularına evcik kurar, evcilik oynardık. Evciliğin en güzel tarafı teyzelerin daha yürüyemeyen bebeklerini, evciğimize getirip bir köşeye oturtmaları idi. O zaman ben kendimi o çocuğun annesi gibi hissederek oyunun tadına varırdım. Rüyalarımız  vardı gündüz gibi açık. Hayallerimiz vardı uzun, aydı..»»
Aydan Altıntaş Olcay

Kanguru Yayınları

"Sevda sadece erkek ve kadın için midir? Bir karındaş, kardeş sevgisine tutulamaz mı? Bilinmez olan ikizliğin sırrı, tüm duygularıyla satır satır, hece hece bu kitapta. Değişik bir sevdanın kanatlarını yakaladım ve yaşadım. Tüm hissettiklerimin yaşanmışlığı mevcuttur."       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.